پوشش بام تخت جمشید

مقالات سقف شیروانی یک طرفه

به جهت مطالعه مقالات بیشتر کلیک کنید.

تصاویر سقف شیروانی یک طرفه

به جهت مشاهده تصاویر کلیک کنید.

پروژه های انجام شده

به جهت مشاهده پروژه های انجام شده کلیک کنید.

مانسارد یا سقف شیبدار چهار ترک نوعی سقف است که به راحتی توسط دو شیب آن در زوایای مختلف شناسایی شده و امکان استفاده بهتر از فضای داخلی را فراهم می کند.


گفته می شود که توسط فرانسوا مانسارت نامگذاری شده است اما آیا این معمار فرانسوی مخترع واقعی طرح بوده است؟

در این مقاله مفصلا به تاریخچه پیدایش سقف شیبدار مانسارد می پردازیم.

تاریخچه پیدایش سقف شیبدار مانسارد (سقف فرانسوی) - پوشش بام تخت جمشید

تاریخچه سقف چهار ترک مانسارد

در سال 1546، تقریباً نیم قرن قبل از تولد مانسارت، پیر لسکوت بال جنوب غربی میدان اصلی لوور را طراحی کرد.  و آنچه او به عنوان سقف پیشنهاد کرد طرحی دوبل با همان مشخصات بود که بعداً با نام دیگری محبوب شد.

درست است که این سقف به شدت به نام خانوادگی Mansart گره خورده است؛ اما Jules Hardouin-Mansart برادرزاده بزرگ فرانسوا بود که برای آوردن این طرح به جریان اصلی قدم برداشت.

مانسارد سقف فرانسوی

رمز موفقیت mansard ترکیب کاملی از عنصر بصری با عملکرد بالا است.  از نظر خارجی زیباست و همزمان راه حل ایده آل برای بدست آوردن فضای طبقه آخر است.  به همین دلیل است که می توانیم آن را در انواع ساختمان ها، از کاخ ها گرفته تا مسکونی مشاهده کنیم.

عنصر اصلی این سقف طراحی با دو شیب است که هر طرف آن با شیب پایین تر برجسته مشخص می شود. معمولاً در دمای 70 یا 80 درجه شامل پنجره های خالی از سکنه است در حالی که شیب بالایی در زاویه بیشتری، حدود 35 درجه می باشد و  اغلب از خیابان قابل مشاهده نیست.

انواع سقف مانسارد

تخته سنگ طبیعی یا شینگل ماده مناسبی برای یک منسارد است.  به این دلیل که از طریق تغییر روش نصب و همپوشانی می توان آن را به راحتی در زمین های مختلف سازگار کرد.  سایه تیره تخته سنگ طبیعی لمسی ملایم و ظریف در طراحی سقف ایجاد می کند.  علاوه بر این زهکشی آب باران را امکان پذیر می کند.

تاریخچه پیدایش سقف شیبدار مانسارد (سقف فرانسوی) - پوشش بام تخت جمشید

در شکل بالا انواع سقف مانسارد را مشاهده می کنید که به ترتیب از چپ به راست دارای به نام های زیر شناخته می شود:

  • مانسارد مستقیم
  • مانسارد محدب
  • مانسارد مقعر
  • مانسارد S شکل

سقف مانسارد پنجره ای

در قرن هجدهم، بعضی از شهرها محدوده ارتفاع یک ساختمان از جمله پشته را اداره می کردند، بنابراین با بهره گیری از سقف سنتی و استفاده از طرح منسارد، می توان یک طبقه اضافی ساخت و از برخی از مالیات های شهرداری جلوگیری کرد.

با وجود خاستگاه فرانسوی، سقف مانسارد به سرعت به سراسر جهان سفر کرد و با کشورها و فرهنگ های جدید سازگار شد.  این سفر حتی به هالیوود رسید، جایی که مارک تجاری از طرح های جان الگین وولف بود. همچنین به عنوان معمار ستاره ها شناخته می شود.

تاریخچه پیدایش سقف شیبدار مانسارد (سقف فرانسوی) - پوشش بام تخت جمشید

همانطور که در متن بالا مطالعه کردید،  مانسارد یا سقف شیبدار چهار ترک یکی از پر استفاده ترین انواع سقف در سراسر جهان است که هرگز قدیمی نمی شود و به دلیل معماری خاص آن بسیار محبوب است.

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق PVC بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار PVCآندوپلاس، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه کینگستون (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق PVC با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 34005035-026 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سوالات خود را مطرح کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم