استفاده از سفال در سقف های شیبدار

در گذشته سفال تنها محصولی بوده که برای سقف های شیبدار به کاربرده می شد.

دراین مقاله به  یکی از پروژه های قدیم شرکت که با متریال سفال به کار رفته بود می پردازیم.

سفال در سقف شیبدار  

شرکت تخت جمشید طی 10 سال گذشته تنها وارد کننده سفال  از کشور ترکیه بوده ولی طی مرور زمان و استفاده نکردن آن طبق استاندارد جهانی شرکت  به سوی محصولات جدید که با کیفیت بالاتری باشد روی آورد. 

در اینجا موارد استاندارد اصول نصب سفال در سقف شیبدار را بیان می کنیم :

در ابتدا برای نصب سفال بعد از مرحله پروفیل در ساختمان پیمانکاران محترم باید همانند پروفیل چوب های چهار تراش اجراکرده که بر روی آن بتوانیم از تخته اواس بی که امروزه برای زیر سازی شینگل استفاده می شود به کار برد . همانطور که می دانیم بابت مقاومت بالائی که این تخته ها در برابر آب دارند به کار می روند که برای اطلاعات بیشتر از این محصول میتوانید به صفحه ی محصولات و نمایندگی تخته OSB رجوع کنید.

در ادامه بعد از  نصب تخته او اس بی بر روی سقف های شیروانی پارچه ای برروی آن قرار میگیرد و مجدد چوب کشی شده و در انتها بعد از اجرای این 5مرحله سفال را بر روی سقف ویلا خود اجرا می کنند .

مسلما برای اجرای سفال  با این روش هزینه بیشتری را حتی نسبت به شینگل که گرانترین متریال برای سقف های شیبدار به شمار می آید باید پرداخت کرد تا سقف استاندارد و عایق صد در صد را در مقابل با بارش برف و باران داشته باشیم .

ولی متاسفانه به دلیل هزینه بالا در ایران دیگر سفال به این شکل اجرا نمیشود که به این ترتیب سقف ویلا شما بعد از مدتی آب میدهد که متاسفانه در این چند سال شاهده این موارد به وفور بوده ایم . 

جدا از این بحث در صورتی که به همین روال سقف سفالی شما اجرا گردد سقف شیروانی شما بسیار سنگین می شود و در صورت تخریب طی بلاهای طبیعی خسارات جبران ناپذیری وارد میشود .  و چون قابلیت ترک خوردگی و شکنندگی را داشته در صورت پرتاب شدن به زمین ممکن است حادثه دلخراشی را رقم بزند .

مورد دیگری که میتوان به آن اشاره کرد شما دیگر بر روی سقف خود نمیتوانین تردد داشته باشین ولی در سقف شینگل به دلیل یکنواخت بودن سقف همانند سقف های معمولی شما به راحتی میتوانین بر روی سقف شیبدارتان قدم بردارین.

2

 

 پروژه مهندس رستمی در شهرک زعفرانیه که حدود 10ساله از اجرای این پروژه می گذردطبق خواسته کارفرما متریال کار شده سفال است. سفال از لحاظ زیبائی از قدیم مورد پسنده همه عوام بوده و هست پروژه مهندس رستمی نیز از زیبا ترین پروژه ها بوده که توسط همکاران مجموعه پوشش بام تخت جمشید طراحی و به اجرا در آمده بود.  

 عکس های بیشتر این پروژه را در صفحه ی پروژه های پوشش بام  در قسمت پروژه12-به کارگیری سفال در سقف شیبدار  مشاهده بفرمائید.

 

شرکت پوشش بام تخت جمشید با بیش از چهل سال تجربه در طراحی و پیاده سازی انواع سقف و پوشش سقف شیبدار می تواند در تصمیم گیری های شما بهترین مشاور و همراه باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر از انواع پوشش سقف شیبدار نظیر شینگل، آندوویلا، تاپ تایل و اکروتایل و سایر پوشش های بام و یا تخته_اواس بی و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در مورد سقف شیبدار و دریافت مشاوره رایگان، با متخصصین شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق شماره تلفن 02644201191-3  ، شماره مستقیم و همراه بخش فروش: 09391790195 و یا شماره همراه مدیریت: 09121790195 آقای عطااللهی تماس حاصل فرمایید. برای دسترسی به پروژه ها و اخبار شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق این لینک عضو کانال تلگرام شرکت پوشش بام تخت جمشید و یا اینستاگرام پوشش بام تخت جمشید  و در صورت نیاز به ایمیل درخواست خود را به ارسال نمایید. این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Menu
بالا