اصول معماری مدرن

از گذشته تا کنون روش های معماری مختلفی هستند که هرکدام به نوبه خود طرفداران  زیادی دارند. از جمله این معماری ها می توان معماری مدرن را نام برد که این شیوه معماری دربسیاری از کشور ها طرفداران مختص خود را دارد . از جمله می توان به کشورهای تازه توسعه یافته اشاره کرد . ظهور متریال جدید در صنعت ساختمان ، چه در نمای ساختمان و چه در طراحی داخلی ساختمان تنوع زیادی را ایجاد کرده است . شینگل ، آندوویلا ، آکروتایل و دیگرمتریال جدید پوشش سطح شیبدار این تنوع را چند برابر کرده اند .

سقف شیبدار    

معماری مدرن 

معماری مدرن یا معماری نوگرا به شیوه ای از معماری گفته می شود که  در آن روش های سنتی کنارگذاشته شده و به طور کلی نمایه های تاریخی از آن حذف شده است .از نمونه های این نوع معماری می توان به آرت دکو ، معماری چمنزار  ، معماری آلی و سبک بین المللی را نام برد .

نخستین گام و نخستین آگهی مهم بین المللی در معماری نوین و مدرن توسط وایسنهوف در اشتوتگارت آلمان با عنوان "سکونتگاه " به عنوان نقطه عطف کارهای ساختمانی در آن زمان قرار گرفت و به یکباره به عنوان نقطه عطفی ، سلسله مراتب سنتی کارهی ساختمانی را متحول کرد . از بعد از آن دوران موسسات دولتی بیشتر به توسعه معطوف شدند و کلیسا ها و قصر ها اهمیت گذشته خود را از دست دادند.از این رو نگرش دموکراتیک جدیدی بر پایه ساختار نوین پدید آمد.

سقف شیبدار

معماری سقف شیبدار 

درمعماری مدرن طراحی سقف شیبدار و سقف ویلا بسیار مهم می باشد.در واقع باید این گونه بیان کرد که طراحی سقف شیبدار با متریال مدرن در معماری بسیار رواج پیدا کرده است. در معماری مدرن شیوه های قدیمی و منسوخ از بین  رفته و تلفیق رنگ و طرح جای خود را به طرح های یکنواخت در گذشته داده است . از همین رو در طراحی سقف شیبدار نیز تغییر  و تحولات اساسی به وجود آمده است پوشش های مدرن همچون شینگل و آندوویلا استفاده می شود . درمعماری و طراحی سقف شیبدار یکی از مهم ترین مسائلی که رعایت می شود میزان شیب است . در معماری مدرن با توجه به زیاد بودن شیب سقف شیبدار از متریال مخلتف برای جلوه ی هر چه بهتر ساختمان استفاده می شود .


15

در معماری مدرن فضا به نحوی طراحی می شود که ممکن است درک از محیط کمی مشکل به نظر برسد اما با اندکی تامل و استفاده از متد های زیبایی شناختی می توان معنا و مفهوم طراح ، ترکیب رنگ و ه طرح را به صورت انتزاعی درک کرد . شینگل و آندوویلا و استفاده از چوب های طبیعی مانند تخته او اس بی  در طراحی سقف ویلا بسیار کارامد هستند .

امروزه  با توجه به پیشرفت روز افزون صنعت پوشش بام و همچنین تنوع در عرضه محصولات پوشش بام ،  بیشتر از پوششهای مدرن و جدید مانند شینگل درانواع شینگل لانه زنبوری، شینگل رولی و

شینگل طرح آجری استفاده می شود. این شینگل ها هزینه نصب کمتر و به نسبت ارزان تر از نمونه های پوشش بام دیگر هستند. همچنین عایق بودن این گونه شینگل ها علاوه بر زیبایی بالقوه یکی دیگر از خصوصیات مهم شینگل های سقفی ساخته شده از قیر و سنگریزه های معدنی خودرنگ می باشد. 

  عواملی نظیر زیبایی یا موارد فنی ممکن است منجر شود که شما سقف شیبدار با شیب کم را برای سقف ویلا یا خانه خود انتخاب کنید. در هر صورت شرکت پوشش بام تخت جمشید آماده است که راهنمایی های لازم جهت انتخاب بهتر را خدمت شما ارائه نماید.

شرکت پوشش بام تخت جمشید با بیش از چهل سال تجربه در طراحی و پیاده سازی انواع سقف و پوشش سقف شیبدار می تواند در تصمیم گیری های شما بهترین مشاور و همراه باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از انواع پوشش سقف شیبدار نظیر شینگل، آندوویلا، تاپ تایل و اکروتایل و سایر پوشش های بام و یا تخته osb و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در مورد سقف شیبدار و دریافت مشاوره رایگان، با متخصصین شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق شماره تلفن 02644201191-3 ، شماره مستقیم و همراه بخش فروش: 09391790195 و یا شماره همراه مدیریت: 09121790195 آقای عطااللهی تماس حاصل فرمایید. برای دسترسی به پروژه ها و اخبار شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق این لینک عضو کانال تلگرام شرکت پوشش بام تخت جمشید و یا اینستاگرام پوشش بام تخت جمشید شوید. در صورت نیاز به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید درخواست خود را ارسال نمایید.

Menu
بالا