انتخاب سقف شیبدار مناسب

از بزرگترین و اصلی ترین اهداف طراحی و پیاده سازی سقف و سقف شیبدار، حفاظت از سازه در مقابل آب و هوا می باشد. استفاده از سقف باعث زیبایی سازه، حفظ و نگهداری انرژی و مقاومت سازه نیز می گردد. لذا انتخاب سقف شیبدار مناسب یکی از تصمیم های مهم در ساختمان سازی می باشد.

انتخاب سقف شیبدار مناسب

عوامل موثر در انتخاب سقف شیبدار

زیبایی سقف شیبدار و ترجیح شخصی

یکی از مهمترین فاکتورهایی که می تواند در انتخاب سقف شیب دار سازه تاثیر گذار باشد، در حقیقت علایق و سلایق شخصی می باشد. اگر شما تمایل به انتخاب سقفی با طراحی خاصی هستید ممکن است که این تمایل شما بر روی سایر عوامل نیز تاثیر گذار باشد.

هزینه سقف شیبدار

هرچه سقف شیبدار سازه خود را ساده تر اختیار نمائید قطعا در هزینه طراحی و نصب این سقف نیز صرفه جویی خواهید کرد. پایه های بزرگ، زوایای پیچیده، سقف شیبدار و سقف های دارای چند زاویه از عواملی می باشند که هزینه طراحی و پیاده سازی سقف به شدت افزایش نماید. همچنین نوع پوشش سقف نیز سبب افزایش و یا کاهش هزینه پیاده سازی سقف می گردد.

دسترسی به سقف شیبدار

عواملی همچون دسترسی به سقف و بهره بردن از اتاق زیر شیروانی و یا در اختیار داشتن سقف بلند با پنجره های بزرگ می تواند روی انتخاب سقف تاثیر گذار باشد.

وضعیت هندسه ای سازه

نحوه ساخت سازه شما می تواند تعیین کننده سقف سازه شما باشد. سقف های صاف برای طبقات به صورت مربع مناسب می باشد و در مقابل برای طبقات غیر مربعی بهتر است که از سقف شیروانی استفاده نمایید. همچنین در صورتی که نور بیشتری نیاز داشته باشید نیز استفاده از سقف شیروانی منجر به دریافت نور بیشتر از محیط اطراف خواهد شد.

سازه های هم جوار

ممکن است تمایل داشته باشید که سازه و سقف سازه شما همسو با اطراف محل سازه شما باشد. این امر نیز ممکن است در انتخاب سقف سازه شما تاثیرگذار باشد.

سیاست ها و قوانین منطقه ای

شاید شما در جایی زندگی کنید که قوانین منطقه ای، سیاست های خانه سازی و انجمن صنفی آن منطقه برای شما محدودیت ها و قواعدی را وضع کرده باشد. این امر باعث می گردد نتوانید هر نوع سقف شیبداری که مد نظرتان باشد را در آن منطقه پیاده سازی نمائید. برای مثال ممکن است در مورد ارتفاع سقف شیب دار و یا مدل و حتی مصالحی که در پوشش سقف شیبدار استفاده می شود، قوانینی در منطقه شما وضع شده باشد. لذا حتما باید در این رابطه اطلاعات کامل را کسب گردد تا مشکلی در حین کار پیش نیاید.

اگر به دنبال طراحی، ساخت و پیاده سازی سقفی هستید که متناسب با سلیقه شخصی شما باشد و همچنین امنیت، نوردهی، زیبایی و مقاومت را هم در خود داشته باشد، حتما باید با گروه خبره ای مشورت نمائید که بتواند بهترین سقف شیبدار را برای شما پیاده سازی نماید. شاید یک معمار، طراح و یا یک مهندس بتواند یک سقف زیبا را طراحی نمایند ولی شما برای پیاده سازی این سقف شیبدار حتما نیاز به یک گروه مجرب و متخصص در زمینه سقف خواهید داشت. گروهی که بداند در منطقه ای که شما می خواهید سازه خود را بسازید با توجه به سلایق شخصی شما و وضعیت آب و هوایی، قوانین منطقه و دوام و زیبایی سقف شیبدار کدام مدل سقف شیبدار و پوشش سقف شیبدار برای شما بهتر می باشد.

شرکت پوشش بام تخت جمشید با بیش از چهل سال تجربه در طراحی و پیاده سازی انواع سقف و پوشش سقف شیبدار می تواند در تصمیم گیری های شما بهترین مشاور و همراه باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از انواع پوشش سقف شیبدار نظیر شینگل، آندوویلا، تاپ تایل و اکروتایل و سایر پوشش های بام و یا تخته osb و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در مورد سقف شیبدار و دریافت مشاوره رایگان، با متخصصین شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق شماره تلفن 02644386154 ، شماره مستقیم و همراه بخش فروش: 09391790195 و یا شماره همراه مدیریت: 09121790195 آقای عطااللهی تماس حاصل فرمایید. برای دسترسی به پروژه ها و اخبار شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق این لینک عضو کانال تلگرام شرکت پوشش بام تخت جمشید و یا اینستاگرام پوشش بام تخت جمشید شوید. در صورت نیاز به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید درخواست خود را ارسال نمایید.

Menu
بالا