انواع سقف شیبدار برای کاهش هزینه های انرژی

مسلما نوع سقف یکی از عوامل مهم در کاهش مصرف انرژی و هزینه است. با روش ها و به کارگیری سقف های متناسب می توانید در فصل زمستان خانه ای گرمتر و در تابستان هوای خنک تری را تجربه کنید.

در ادامه این مقاله با بیان یکسری نکات مهم و معرفی انواع سقف های شیبدار مختلف به شما کمک خواهیم کرد تا هزینه های انرژی را کاهش دهید.

انواع سقف شیبدار برای کاهش هزینه های انرژی

نمونه سقف های کاربردی در کاهش انرژی

سقف شینگل تیره

سقف های تیره خانه ها را گرمتر و سقف های روشن خانه ها را سردتر می کند. برای دستیابی به این مزایا، یک اپلیکاتور تخصصی می تواند سقف شما را با مواد منعکس کننده/پوشش های خورشیدی که می توانند مانند رنگ اعمال شوند یا مستقیماً روی سطح سقف موجود پاشیده شود، بپوشاند.

در حال حاضر در دنیا برای صرفه جویی در انرژی روی کاشی هایی کار می شود که در صورت نیاز از روشنایی به تاریکی تبدیل می شوند - آنها می توانند نور سفید را که در خانه شما جذب می شود در صورت سفید شدن 80 درصد کاهش داده و هزینه گرمایش را در هنگام سیاه شدن 20 درصد و بیشتر کاهش دهند.

اگر سقفی مسطح یا کم شیب دارید که علائم خرابی را نشان می دهد، ممکن است به زودی نیاز به تعویض داشته باشید.

سقف شیبدار فلزی

سقف های فلزی امروزه فاصله زیادی با خانه های حلبی قدیمی دارند. سقف های فلزی مدرن در برابر بادهای طوفان منفجر نمی شود و مقاوم در برابر آتش است.

سقف فلزی شیبدار می تواند 20 تا 30 درصد در هزینه های سرمایش خانه شما در ماه های تابستان صرفه جویی کند.

یکی دیگر از مزایای اصلی سقف فلزی این است که یک سقف خورشیدی آماده است. به این معنی که می توان آن را به سادگی و با ظرافت با پنل های خورشیدی PV ترکیب و یکپارچه کرد. این روش نیازی به ایجاد سوراخ در سقف ندارد.

انواع سقف شیبدار برای کاهش هزینه های انرژی

روش های کاهش مصرف انرژی

پنجره کم مصرف

پنجره ها یکی از بزرگترین عاملان ایجاد قبوض انرژی بالا است. اما هیچ کس نمی خواهد در خانه ای بدون پنجره زندگی کند. پنجره های دوجداره یک راه حل کاربردی هستند. آنها در زمستان گرمای اتاق را حفظ کرده و از افزایش گرما در تابستان جلوگیری می کنند. در عین حال، دوجداره خانه شما را روشن و آفتابی نگه می دارد. همچنین لایه اضافی شیشه به جلوگیری از نفوذ صداهای بیرون به پنجره ها کمک می کند.

قاب سبز

قاب هایی که پنجره های شما در آن تعبیه می شود، فرصتی برای کاهش مصرف است. پنجره های چوبی معمولا بهترین عایق را ارائه می دهند، اما ممکن است در آب و هوای بارانی زودتر خراب شوند. برخی از پنجره های چوبی هر 5 سال یا بیشتر به یک رنگ جدید نیاز دارند.

بسیاری از رنگهای سازگار با محیط زیست با ماندگاری زیاد و تنوع رنگی وجود دارند که از نظ هزینه نیز به صرفه هستند.

بسیاری قاب چوبی را ترجیح نمی دهند در اینصورت جایگزین هایی مانند وینیل یا آلومینیوم از مناسب خواهد بود. وینیل مقرون به صرفه است و هیچ درختی از بین نمی رود و آلومینیوم می تواند انتخاب خوبی در آب و هوای بارانی باشد.

عایق کاری

عایق بندی یک شعار صرفه جویی در مصرف انرژی است اما بسیاری از حامیان محیط زیست به دلیل استفاده از مواد شیمیایی آن را نامناسب می دانند. اما لازم است بدانید بسیاری از فوم های عایق غیر شیمیایی و بر پایه گیاهی می توانند جایگزین شوند.

پانل های خورشیدی PV

استفاده از پنل های خورشیدی همیشه به صرفه خواهد بود. پیاه سازی آن هزینه گزافی نداشته و در عین حال کاربردی است.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم امکان ترکیب سقف فلزی درز دار با صفحات خورشیدی PV وجود دارد. این سقف ترکیبی کارآمد و با دوام طولانی در پشت بام است که برای تولید برق خورشیدی برای خانه شما طراحی شده است.

انواع سقف شیبدار برای کاهش هزینه های انرژی

در متن بالا انواع روش های مختلف برای کاهش مصرف انرژی و همچنین سقف های متناسب آن را بررسی کردیم.

شرکت پوشش بام تخت جمشید با بیش از چهل سال تجربه در طراحی و پیاده سازی انواع سقف و پوشش سقف شیبدار می تواند در تصمیم گیری های شما بهترین مشاور و همراه باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر از انواع پوشش سقف شیبدار نظیر شینگل، تک تایل، آندوویلا، تاپ تایل و اکروتایل و سایر پوشش های بام و یا تخته اواس بی و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در مورد سقف شیبدار و دریافت مشاوره رایگان، با متخصصین شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق شماره تلفن 02644201191-3 ، شماره مستقیم و همراه بخش فروش: 09391790195 و یا شماره همراه مدیریت: 09121790195 آقای عطااللهی تماس حاصل فرمایید.

برای دسترسی به پروژه ها و اخبار شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق این لینک عضو کانال تلگرام شرکت پوشش بام تخت جمشید و یا اینستاگرام پوشش بام تخت جمشید و در صورت نیاز به ایمیلدرخواست خود را به ارسال نمایید.این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Menu
بالا