ایده های متفاوت سقف شیبدار

در مقالات قبلی نمونه هایی از انواع سقف شیبدار و جوانب مثبت و منفی آنرا مطالعه کردید. در ادامه این مقاله چند ایده متفاوت و جذاب از سقف شیبدار را بررسی خواهیم کرد.

ایده های متفاوت سقف شیبدار

سقف شیروانی لگن دار

سقف شیروانی لگن دار به عنوان سقف شیروانی قطع شده با دو ضلع کوتاه شناخته می شود. لبه های سقف به سمت پایین تمایل داشته و از یک سقف شیروانی معمولی پایدارتر هستند.

جوانب مثبت سقف شیروانی لگن دار

سقف در برابر آسیب باد مقاومت بیشتری می کند. آنها همچنین فضای مسکونی زیادی را فراهم می کنند. همچنین از لحاظ معماری طرح چشم نوازی را رقم می زنند.

موارد منفی سقف شیروانی لگن دار

طراحی پیچیده تر باعث افزایش هزینه های ساختمان می شود.

ایده های متفاوت سقف شیبدار

سقف شیروانی پروانه ای

پروانه یک سقف V شکل است که از دو قطعه پشت سر هم ساخته شده و از خارج به سمت بالا زاویه دار شده اند. قسمت میانی در جایی که دو قطعه در یک دره قرار می گیرند به سمت پایین متمایل می شود.

سقف پروانه برای طراحی های مدرن ، دوستدار محیط زیست و گرمسیری به کار می رود.

جوانب مثبت سقف شیبدار پروانه ای

از زاویه بالای لبه های بیرونی امکان استفاده از پنجره های بزرگتر وجود دارد. این امر به خانه نور طبیعی بیشتری می دهد، در زمستان گرمایش بیشتری ایجاد می کند و باعث ایجاد حس باز در طراحی می شود.

سقف پروانه خود را به یک طراحیسازگار با محیط زیست است، زیرا پنل های خورشیدی PV ، سیستم های جمع آوری آب و نور طبیعی همه می توانند به راحتی ترکیب شوند.

موارد منفی سقف شیروانی پروانه ای

پیچیدگی طراحی باعث گران شدن سقف پروانه می شود. همچنین هزینه نگهداری آن نیز گران خواهد بود.

اطمینان از ضد آب بودن سقف پروانه ضروری است. سیستم های زهکشی می توانند مسدود شده و باعث نشت آب شوند. این امر باعث ضعف ستون ها شده که باعث ریزش سقف می شود.

ایده های متفاوت سقف شیبدار

سقف شیروانی کلاه دار

سقف های کلاه دار، دارای شیب دو برابر هستند که شیب پایین آن با زاویه کمتر از شیب بالایی تنظیم شده است.

شیب پایین در کنار خانه آویزان است. این پیش آمدگی یک پوشش عالی برای یک ایوان باز است.

جوانب مثبت سقف کلاه دار

شیب بالایی فضای زندگی اضافی را برای یک سقف کوچک زیر شیروانی یا طاقی فراهم می کند.

لبه های سقف دار نه تنها از ایوان ها محافظت می کنند ، بلکه به محافظت از دیوارها در برابر آسیب آب نیز کمک می کنند.

آب به راحتی از دامنه های سقف عبور می کند و ساختار آن باعث دوام بیشتر نسبت به سقف شیروانی می شود.

موارد منفی سقف کلاه دار

طراحی پیچیده به مصالح ساختمانی بیشتری احتیاج دارد و ساخت آن دشوارتر است. این باعث می شود این سقف شیبدار نسبت به سایر طراحی های ساده تر گران باشد.

مواد پیشنهادی برای ساخت سقف شیروانی کلاه دار

سقف های به شکل کلاه ایمنی را می توان از هر نوع ماده ای از جمله شینگل، فلز و سنگ طبیعی تهیه کرد.

ایده های متفاوت سقف شیبدار

سقف شیبدار دندان اره ای

سقف دندان اره ای دو یا چند سقف شیب دار موازی است که سطح شیب دار و عمودی در آن متناوب است. همانطور که از نام آن مشخص است، سقف به نمای جانبی تیغ اره شباهت دارد. سقف های اره دندانی فقط در ساختمان های صنعتی تجاری استفاده می شد. با این حال، اکنون از آنها در طراحی خانه مدرن نیز استفاده می شود.

جوانب مثبت سقف شیبدار دندان اره ای

پنجره ها در فضاهای عمودی سقف قرار می گیرند، اجازه می دهد نور طبیعی بیشتری در داخل خانه وجود داشته باشد.

قله های بالاتر فضای بیشتری را در خانه فراهم می کنند. ترکیبی از دامنه های مختلف و استفاده از نور طبیعی، این طراحی را به گزینه ای عالی برای خانه های دوستدار محیط زیست تبدیل کرده است.

نکات منفی سقف شیبدار دندان اره ای

طراحی پیچیده و مصالح ساختمانی متنوع مورد نیاز باعث گرانی سقف دندان اره نسبت به انواع دیگر سقف می شود. همچنین یک سقف با میزان نگهداری زیاد است.

مواد پیشنهادی برای ساخت سقف دندادن دره ای

بسته به سبک خانه، سقف می تواند از چوب، فولاد یا بتن ساخته شود.

در متن بالا ایده های خاص و متنوع از طراحی سقف شیبدار را بیان کردیم. با بهره گیری از نکات بالا می توانید طراحی خلاقانه و جذاب در معماری سقف خانه و ویلا خود داشته باشید.

ایده های متفاوت سقف شیبدار

شرکت پوشش بام تخت جمشید با بیش از چهل سال تجربه در طراحی و پیاده سازی انواع سقف و پوشش سقف شیبدار می تواند در تصمیم گیری های شما بهترین مشاور و همراه باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر از انواع پوشش سقف شیبدار نظیر شینگل، تک تایل، آندوویلا، تاپ تایل و اکروتایل و سایر پوشش های بام و یا تخته_اواس بی و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در مورد سقف شیبدار و دریافت مشاوره رایگان، با متخصصین شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق شماره تلفن 02644201191-3 ، شماره مستقیم و همراه بخش فروش: 09391790195 و یا شماره همراه مدیریت: 09121790195 آقای عطااللهی تماس حاصل فرمایید. برای دسترسی به پروژه ها و اخبار شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق این لینک عضو کانال تلگرام شرکت پوشش بام تخت جمشید و یا اینستاگرام پوشش بام تخت جمشید و در صورت نیاز به ایمیلدرخواست خود را به ارسال نمایید.این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Menu
بالا