سبک مینیمالیسم در معماری سقف شیبدار | سقف ویلا

روش ها و سبک های بسیاری در معماری وجود دارند که طراحان بسیاری از آنها پیروی می کنند . برخی طرح ها ماندگار می شوند و بسیاری از طرح ها به سرعت منسوخ می شوند . یکی از طرح هایی که نسبتا از ماندگاری زیادی برخوردار بود می توان به طرح  های سبک مینیمالیسم و یا ساده گرایی اشاره کرد 

سقف شیبدار   

تعریف مینیمالیسم در سقف شیبدار | سقف ویلا 

درعلم معماری مینیمالیسم به عنوان کمینه گرایی یا هنر کمینه و یا هنز موجز یاد می شود . به زبان ساده تر ساده گرایی یا مینیمالیسم پایه و اساس خود را بر روش های ساده و اصول ساده گرایی و خالی از پیچیدگی های معمول فلسفی یا شبه فلسفی گذشته است . از نام های دیگر این جنبش می توان به هنر تحت اللفظی نیز اشاره کرد .  حال آنکه این دسته از طراحی در طراحی سقف شیبدار و یا سقف ویلا نیز این شیوه از معماری طرفداران به خصوص خود را دارد. 

 

سطح شیبدار

سبک مینیمال و تحولات معماری پس از آن

ساده گرایی را می توان زاییده ذهن هنرمندان خلاق روس در دوره پس از انقلاب اکتبر روسیه مربوط می شود . این هنرمندان ساختارگرا بوده و به خلاصه کردن اشکال هندسی در طرح هایشان معروف هستند . مالویچ با ارائه اثر " سفید روی سفید " ، از جمله نمونه های مینمالیسم به حساب می آید که بر روی بسیاری از هنرمندان روسیه در دهنه 1950 و 1960 که اکثرا پیرو مذهب مانتزونی بودند اثر گذاشت و به نوع دیگر بر کارهای میناکاری روی اگنس مارتین و رابرت ریمن نیز اثرگذار بوده . طرح هایی که اکثرا با ترکیب شیار های نامحسوس روی زمینه تک رنگ بوده اند.

سطح شیبدار

مینیمالیسم یا ساده گرایی در طراحی سقف ویلا و سقف شیبدار تاثیر بسزایی داشته است که در مقاله های آتی آنرا مورد بررسی قرار خواهیم داد

امروزه  با توجه به پیشرفت روز افزون صنعت پوشش بام و همچنین تنوع در عرضه محصولات پوشش بام ،  بیشتر از پوششهای مدرن و جدید مانند شینگل درانواع شینگل لانه زنبوری، شینگل رولی و شینگل طرح آجری استفاده می شود. این شینگل ها هزینه نصب کمتر و به نسبت ارزان تر از نمونه های پوشش بام دیگر هستند. همچنین عایق بودن این گونه شینگل ها علاوه بر زیبایی بالقوه یکی دیگر از خصوصیات مهم شینگل های سقفی ساخته شده از قیر و سنگریزه های معدنی خودرنگ می باشد. 

  عواملی نظیر زیبایی یا موارد فنی ممکن است منجر شود که شما سقف شیبدار با شیب کم را برای سقف ویلا یا خانه خود انتخاب کنید. در هر صورت شرکت پوشش بام تخت جمشید آماده است که راهنمایی های لازم جهت انتخاب بهتر را خدمت شما ارائه نماید.

شرکت پوشش بام تخت جمشید با بیش از چهل سال تجربه در طراحی و پیاده سازی انواع سقف و پوشش سقف شیبدار می تواند در تصمیم گیری های شما بهترین مشاور و همراه باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از انواع پوشش سقف شیبدار نظیر شینگل، آندوویلا، تاپ تایل و اکروتایل و سایر پوشش های بام و یا تخته osb و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در مورد سقف شیبدار و دریافت مشاوره رایگان، با متخصصین شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق شماره تلفن 02644201191-3 ، شماره مستقیم و همراه بخش فروش: 09391790195 و یا شماره همراه مدیریت: 09121790195 آقای عطااللهی تماس حاصل فرمایید. برای دسترسی به پروژه ها و اخبار شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق این لینک عضو کانال تلگرام شرکت پوشش بام تخت جمشید و یا اینستاگرام پوشش بام تخت جمشید شوید. در صورت نیاز به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید درخواست خود را ارسال نمایید.

Menu
بالا