سبک مینیمالیسم در معماری سقف شیبدار | سقف ویلا | قسمت دوم

جنبش های هنری معتعددی در بطن هنر در زمان های مختلف کمتر رویکردی را می توان یافت که در همه ی شاخه های هنر رسوخ کرده باشد . بی پیرایه بودن و ساد ه بودن کار ایده ای کاملا تازه و نو است و اصلا به زمان مرتبط نیست بلکه در بسیاری از فرهنگ ها از دوران باستان تا کنون وجود داشته است.

سقف شیبدار    

از دید زیبایی شناسی بی پیرایگی و سادگی دارای ابعادی است که در نهایت منجر به زیبایی می شود . اصولا در طرح هایی که در آنها تنها از المان های اصلی و ضروری استفاده و به اصطلاح بزک نشده اند به کار می رود . در این گونه طرح ها تجملات به طور کامل حذف می شوند. در سال های 1963 تا 1968 در آمریکا و عمدتا در نیویورک یک تحول و جنبش هنری به پا گرفت که با توجه به ماهیت درونی مینیمالیسم شناخته شد . همانطور که در مقاله قبلی به این مهم اشاره شد ، این سبک به عنوان نخستین جنبش هنری امریکایی الاصل شناخته می شود .که در مدرنیسم و کلاسیسیم ریشه داشته و تاثیر عمیقی بر معماری داخلی ، خارجی و معماری سقف شیبدار و سقف ویلا دارد .

 

سقف شیبدار

به عبارت دیگر در این سبک ، طراح و مهندس هیچ تلاشی برای بزک کردن و زینت دادن کار نمی کنند ، زیرا آنچه موجود است خود به تنهایی از تمامی جنبه های زیبایی شناختی مجزاست. براساس عقیده مینیمالیست ها حذف حواشی طراحی و ترکیب بندی های پیچیده می تواند به نمایش بیشترین مفهوم کمک بسزایی دارد.در این نوع معماری می توان فضاهایی ایجاد کرد که مردم را قادر می سازد خود را از وجود فیزیکی آن طرح احیا کند .

15

در طراحی سقف این روند به همین ترتیب می باشد . یعنی آنها عقیده دارند که در راستای خالی کردن فضا از مواد زائد به مخاطبان کمک می کند تا درک خویش را ازمحیط بالا ببرد . طراحی سقف ویلا نیز به نوبه خود از این قاعده مستثنی نیست . چرا که اکثر ویلاها برای مکانی برای تمدد اعصاب و استراحت در نظر گرفته می شود به همین دلیل در طراحی ویلا و همچنین سقف ویلا تلاش بر آن می رود که حدالامکان ساده بوده و فارغ از شلوغی ها باشد . چرا که شلوغی نه تنها چشم را اذیت کرده بلکه ذهن را وادار می کند تا به جزییات توجه بیشتری داشته باشد .

امروزه  با توجه به پیشرفت روز افزون صنعت پوشش بام و همچنین تنوع در عرضه محصولات پوشش بام ،  بیشتر از پوششهای مدرن و جدید مانند شینگل درانواع شینگل لانه زنبوری، شینگل رولی و شینگل طرح آجری استفاده می شود. این شینگل ها هزینه نصب کمتر و به نسبت ارزان تر از نمونه های پوشش بام دیگر هستند. همچنین عایق بودن این گونه شینگل ها علاوه بر زیبایی بالقوه یکی دیگر از خصوصیات مهم شینگل های سقفی ساخته شده از قیر و سنگریزه های معدنی خودرنگ می باشد. 

  عواملی نظیر زیبایی یا موارد فنی ممکن است منجر شود که شما سقف شیبدار با شیب کم را برای سقف ویلا یا خانه خود انتخاب کنید. در هر صورت شرکت پوشش بام تخت جمشید آماده است که راهنمایی های لازم جهت انتخاب بهتر را خدمت شما ارائه نماید.

شرکت پوشش بام تخت جمشید با بیش از چهل سال تجربه در طراحی و پیاده سازی انواع سقف و پوشش سقف شیبدار می تواند در تصمیم گیری های شما بهترین مشاور و همراه باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از انواع پوشش سقف شیبدار نظیر شینگل، آندوویلا، تاپ تایل و اکروتایل و سایر پوشش های بام و یا تخته osb و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در مورد سقف شیبدار و دریافت مشاوره رایگان، با متخصصین شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق شماره تلفن 02644201191-3 ، شماره مستقیم و همراه بخش فروش: 09391790195 و یا شماره همراه مدیریت: 09121790195 آقای عطااللهی تماس حاصل فرمایید. برای دسترسی به پروژه ها و اخبار شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق این لینک عضو کانال تلگرام شرکت پوشش بام تخت جمشید و یا اینستاگرام پوشش بام تخت جمشید شوید. در صورت نیاز به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید درخواست خود را ارسال نمایید.

Menu
بالا