سقف شیبدار | اتلاف انرژی

یکی از راه های موثر در جلوگیری از اتلاف انرژی سازه عایق کف سقف شیبدار با استفاده از عایق های حرارتی با ضخامت کافی در سقف می باشد.بام شیروانی ساختمان لایه بیرونی سازه محسوب می شود که مستقیما از عوامل جوی تاثیر پذیر است. 

 

 

 

میزان هدر رفتن انرژی از بخش های مختلف ساختمان

راه های جلوگیری از اتلاف انرژی در سقف شیبدار

اتلاف حرارتی, سالیانه رقم های شگرفی را به خود اهمیت میدهند و همواره به عنوان دغدغه  صاحبان صنایع به شمار می آید.ازهمین رو مبحث اتلاف حرارتی در پوشش های بام درمقیاس شهری,این عنصر ساختمانی را حائز اهمیت قرارداده است.براساس تحقیق های به عمل آمده درارتباط با جزئیات پوشش بام و تاثیرطراحی درفرم سقف در عملکرد حرارتی مطلوب بهترین و مناسب ترین بام از نظر عملکرد حرارتی سقف شیبدار 60-30 درجه است که بخش

عمده ای از ساختمان شیب به سمت جنوب قرار دارد.

راه های جلوگیری از اتلاف انرژی

مقایسه سقف های گنبدی با سقف شیبدار

در گذشته سقف خانه ها  بیشتر به صورت گنبدی شکل بوده اند.سقف های گنبدی نامناسب ترین عملکردحرارتی را دارند.مناسب ترین نوع بام  با عملکرد حرارتی مناسب چون سقف شیبدار با شیب بین 30-60 درجه می باشد.این نوشته تلاش براین دارد تا با تبیین الگوی انرژی مناسبی براساس رفتارحرارتی سقف ها نشان دهد تا بتوانیم زین پس در مصرف انرژی صرفه جویی شود..

نحوه انتخاب پوشش بام مناسب 

سقف نقش کلیدی را درساختمان ایجاد می کند و از آنجایی که در ابتدا در انتخاب نوع سقف مناسب همواره یکی از مشکل ترین کارهایی است که معمار کار فرما باآن دست و پنجه نرم می کند.امروزه با پیشرفت سریع علم و امکان شبیه سازی کامپیوتری تلاش براین است که از اتلاف انرژی تا میزان چشمگیری جلوگیری شود.لذاتوصیه میشود در کنار گزینه های زیبایی و نمای ساختمان قبل از گونه تصمیم گیری برای انتخاب نوع سقف و بام وهمچنین در مرحله بعد برای انتخاب پوشش مناسب برای سازه تان حتما از کارشناسان و طراحان متخصص شرکت پوشش بام تخت جمشید استفاده کنید.

اهمیت نوع پوشش بام در بحث ذخیره انرژی دربسیاری از کشورهای دنیا, نوع پوشش بام, بسیاربیشتر از بحث زیبایی آن مورد توجه قرارمی گیرد.عایق بودن سقف و استفاده از ابزاری که بتواند مانع از ورود و خروج گرما شود یکی از مهم ترین دغدغه طراحان ازگذشته تا به امروز بوده است .حال آنکه بتوان با زیرسازی مناسب و همچنین پوشش بام مناسب هم از زیبایی بهره برد و هم در اتلاف انرژی تا حد امکان جلوگیری شود.شرکت پوشش بام تخت جمشید مفتخر است با معرفی عایق های XPS پلی استایرن اکسترود شده یا اصطلاحا 

به عنوان زیرسازی سقف شیبدارعایقی بسیار مناسب برای نوع پوشش ساختمان را به عمل آورد.OSB3وهمچنین استفاده از تخته های 

مقایسه سقف های گنبدی با سقف های شیبدار

مزیت استفاده عایق های اکس پی اس و تخته های او اس بی  

مزیت استفاده عایق های اکس پی اس و تخته های او اس بی در آن است که مانع از عبوروحرارت و رطوبت به داخل سازه میشوند

  همچنین به دلیل کام و زبانه ای بودن خاصیت عایق دو برابری نسبت به سایر پوشش ها دارد.همچنین به دلیل استفاده از موادی که باعث دیرسوزشدن عایق اکس پی اس میشوند.از و.رود حشرات موذی به بخش عایق کاملا جلوگیری میشودپس از آن با استفاده از شینگل که عایقی بسیار عالی در برابر گرما و سرما است . پوشش داده میشود.تلفیق عایق اکس پی اس  وتخته اواس بی و شینگل به عنوان به روز ترین و بهترین عایق مهندسی شده به حساب می آید

 

مزیت استفاده از عایق ها در ساختمان

امروزه  با توجه به پیشرفت روز افزون صنعت پوشش بام و همچنین تنوع در عرضه محصولات پوشش بام ،  بیشتر از پوششهای مدرن و جدید مانند شینگل در انواع شینگل لانه زنبوری، شینگل رولی و شینگل طرح آجری استفاده می شود. این شینگل ها هزینه نصب کمتر و به نسبت ارزان تر از نمونه های پوشش بام دیگر هستند. همچنین عایق بودن این گونه شینگل ها علاوه بر زیبایی بالقوه یکی دیگر از خصوصیات مهم شینگل های سقفی ساخته شده از قیر و سنگریزه های معدنی خودرنگ می باشد. 

  عواملی نظیر زیبایی یا موارد فنی ممکن است منجر شود که شما سقف شیبدار با شیب کم را برای سقف ویلا یا خانه خود انتخاب کنید. در هر صورت شرکت پوشش بام تخت جمشید آماده است که راهنمایی های لازم جهت انتخاب بهتر را خدمت شما ارائه نماید.

شرکت پوشش بام تخت جمشید با بیش از چهل سال تجربه در طراحی و پیاده سازی انواع سقف و پوشش سقف شیبدار می تواند در تصمیم گیری های شما بهترین مشاور و همراه باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از انواع پوشش سقف شیبدار نظیر شینگل، آندوویلا، تاپ تایل و اکروتایل و سایر پوشش های بام و یا تخته osb و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در مورد سقف شیبدار و دریافت مشاوره رایگان، با متخصصین شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق شماره تلفن 02644386154 ، شماره مستقیم و همراه بخش فروش: 09391790195 و یا شماره همراه مدیریت: 09121790195 آقای عطااللهی تماس حاصل فرمایید. برای دسترسی به پروژه ها و اخبار شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق این لینک عضو کانال تلگرام شرکت پوشش بام تخت جمشید و یا اینستاگرام پوشش بام تخت جمشید شوید. در صورت نیاز به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید درخواست خود را ارسال نمایید.

Menu
بالا