سقف شیبدار با شیب کم | شینگل چوبی

ابتدایی ترین نوع شینگل ها در گذشته به عنوان شینگل و یا ورق های متحرک شناخته می شدند . ورق های متحرک معمولا بلند تر و نازک تر از شینگل های چوبی هستند. تفاوت عمده این دو در نحوه ساخت آنها می باشد. هر دو به وسیله بافت زنجیری به یکدیگر متصل شده اند که از یک طرف متحرک هستند. 

شینگل چوبی

شینگل های چوبی و محدوده جغرافیایی استفاده از آن

استفاده از شینگل سقفی چوبی در نقاط مختلف جهان با پیشینه ای کهن ، در ساختمان های چوبی به ویژه حوزه اسکاندیناوی اروپای شرقی و مرکزی استفاده شده است . تقریبا تمامی ساختمان های منطقه مستعمره کلوهه که با چوب ساخته شده اند در معماری آنها از شینگل های سقفی بسیار استفاده شده است

معایب شینگل چوبی

شینگل چوبی و آتش سوزی

نحوه زهکشی شینگل های چوبی و تکان خوردن آنها به مدت طولانی در کنار یکدیگر می تواند عاملی تحریک کننده برای آتش سوزی به شمار بیاید. از همین رو در اقلیم ها و نواحی جغرافیایی بسیاری نصب شینگل های چوبی ممنوع شده است . به ویژه در شهرهایی که طراحی ساختمان ها و پوشش بام های آنان به گونه ای است که در ساخت آنها از مصالح قابل اشتعال استفاده شده است. آتش سوزی های در این مناطق می تواند فاجعه آفرین باشد.

چوب های مقاوم به آتش سوزی یا چوب های کند سوز که از آنها در ساخت تخته های چوبی متحرک استفاده می کنند می توانند در گروه دوم را در آتش سوزی به خود اختصاص دهند. همچنین هنگامی که این چوبها در در طراحی ویژه اتصالات بام استفاده می شوند در گروه اول قرار می گیرند.

نگهداری مشکل به دلیل متحرک بودن شینگل های چوبی

شینگل چوبی به دلیل اتصال زنجیره ای و متحرک بودن یک طرف در هنگام نصب برروی سقف شیبدار می تواند هم برای فرد نصب کننده و هم برای کاربر مشکلات عدیده ای ایجاد کند.بر فرض مثال طوفان شدید و یا اصطحکاک بالا بین صفحات شینگل و اتصال موجود می تواند میزان مقاومت پیوستگی را تا حد چشمگیری پایین آورده و همین مهم باعث کنده شدن شینگل و آسیب دیدن پوشش بام شود. لذا نگهداری شینگل های چوبی بسیار مشکل می باشد.

هزینه نصب بیشتر سقف شیبدار با شینگل چوبی

امروزه  با توجه به پیشرفت روز افزون صنعت پوشش بام و همچنین تنوع در عرضه محصولات پوشش بام ، شینگل های چوبی منسوخ شده و بیشتر از نصب پوشش های مدرن و جدید مانند شینگل لانه زنبوری لانه زنبوری،شینگل رولی و شینگل طرح آجری استفاده می شود. این شینگل ها هزینه نصب کمتر و به نسبت ارزان تر از نمونه های پوشش بام دیگر دارند. همچنین عایق بودن این گونه شینگل ها علاوه بر زیبایی بالقوه یکی دیگر از خصوصیات مهم شینگل های سقفی ساخته شده از قیر و سنگریزه های معدنی خودرنگ می باشد.

عواملی نظیر زیبایی یا موارد فنی ممکن است منجر شود که شما سقف شیبدار با شیب کم را برای سقف ویلا یا خانه خود انتخاب کنید. در هر صورت شرکت پوشش بام تخت جمشید آماده است که راهنمایی های لازم جهت انتخاب بهتر را خدمت شما ارائه نماید.

شرکت پوشش بام تخت جمشید با بیش از چهل سال تجربه در طراحی و پیاده سازی انواع سقف و پوشش سقف شیبدار می تواند در تصمیم گیری های شما بهترین مشاور و همراه باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از انواع پوشش سقف شیبدار نظیر شینگل، آندوویلا، تاپ تایل و اکروتایل و سایر پوشش های بام و یا تخته osb و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در مورد سقف شیبدار و دریافت مشاوره رایگان، با متخصصین شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق شماره تلفن 02644386154 ، شماره مستقیم و همراه بخش فروش: 09391790195 و یا شماره همراه مدیریت: 09121790195 آقای عطااللهی تماس حاصل فرمایید. برای دسترسی به پروژه ها و اخبار شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق این لینک عضو کانال تلگرام شرکت پوشش بام تخت جمشید و یا اینستاگرام پوشش بام تخت جمشید شوید. در صورت نیاز به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید درخواست خود را ارسال نمایید.

Menu
بالا