سقف شیبدار در فضای داخلی اتاق

ممکن است تصور کنید که استفاده از انواع سقف شیبدار فقط متناسب با فضای خارجی منزل و برای پوشش سقف است. طراحی سقف شیبدار در فضای خارجی مواردی همچون سقف شیروانی، شینگل، سقف سفالی، سقف هرمی و ... را شامل می شود.

سقف شیبدار در سقف خارجی ساختمان برای جلوگیری از آسیب های ناشی از بارش باران و تجمع آب نصب می شود. اما در دکوراسیون داخلی منزل سقف شیبدار بیشتر جنبه تزئینی داشته و می تواند جلوه ای زیبا به فضای شما ببخشد.

در ادامه این مقاله یکسری ایده ها از طراحی سقف شیبدار در فضای داخلی منزل را بررسی می کنیم تا دید بهتری پیدا کنید.

استفاده از سقف شیبدار در فضای داخلی

ایده های طراحی سقف شیبدار در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

طراحی سقف شیبدار در اتاق خواب

برای طراحی سقف شیبدار در اتاق خواب باید از فضا بصورت بهینه استفاده کرده تا شیب سقف عملکرد اتاق را محدود کند. ممکن است نگران باشید که پیاده سازی سقف شیبدار ساختار و فضای اتاق شما را از بین می برد. اما این ویژگی طراحی می تواند به طرز شگفت انگیزی انعطاف پذیر باشد.

اتاق خواب مکانی برای آسایش و آرامش است اما در عین حال غالبا کوچک نیز هست. اصولا در فضای اتاق خواب مبلمان بزرگ قرار نمیگیرد بنابراین سقف شیبدار دلیل اصلی این مسئله نخواهد بود. اتاق خواب های کوچک در افراد احساس محدودیت ایجاد می کند اما ویژگی طراحی سقف شیبدار سقف به شما این مکان را می دهد فضایی را که دارید تقسیم کرده و باعث گسترش بیشتر آن شوید.

استفاده از سقف شیبدار در فضای داخلی

نکاتی برای بزرگ تر جلوه دادن اتاق با سقف شیروانی

ذخیره سازی لوازم در قفسات و قطعات سفارشی

طراحی و سفارش مبلمان، کمد ها و قفسات بصورت سفارشی و متناسب با فضای اتاق توصیه می شود. اتاق های راحت و جادار دارای کشوهای بزرگ و کمد هستند که کاملا متناسب با شیب سقف تنظیم شده و فضای کافی برای لباس، لوازم جانبی و کتاب را فراهم می کند.

استفاده از سقف شیبدار در فضای داخلی

استفاده از پالت رنگی روشن

اگر سقف شیب دار خود را سفید یا سفید براق کنید، طرح جالبی نخواهد بود. بهتر است برای بزرگتر و باز تر نشان دادن فضا از رنگ روشن در قسمت های دیگر استفاده کنید. به عنوان مثال رنگ روشن بر روی دیوارها و لوازم جانبی طرحی زیبا و دنج را رقم می زند.

استفاده از سقف شیبدار در فضای داخلی

ایجاد حس آرامش و امنیت در اتاق خواب

عایق بندی صوتی مناسب در اتاق خواب یک نیاز اساسی برای ایجاد حس خوب در فضا است. دیوارها باید به خوبی عایق بندی شوند و این امر باعث ایجاد احساس امنیت می شود.

استفاده از نور طبیعی

نورگیرهای تعبیه شده بر روی سقف شیبدار اتاق باعث میشوند احساس نزدیکی بیشتری به آسمان داشته باشید. بنابراین از طراحی نورگیرها قافل نشوید.

استفاده از سقف شیبدار در فضای داخلی

نورپردازی مناسب

برای طراحی دکوراسیون مکان هایی برای استراحت و کسب آرامش باید به دقت در مورد روشنایی فکر کنید. نورپردازی کل اتاق یا بعضی مناطق خاص مانند گوشه ها، فضای اتاق را لذت بخش تر می کند.

استفاده از سقف شیبدار در فضای داخلی

چیدمان مناسب

برای چیدمان اتاق خواب می توانید لوازم را به موازات سقف شیبدار بچینید. با این روش فضا بزرگ تر بنظر می رسد.

استفاده از سقف شیبدار در فضای داخلی

در متن بالا نکات و ایده هایی متنوع از طراحی سقف شیبدار در فضای داخلی اتاق خواب را بررسی کردیم تا به شما نشان دهیم سقف شیبدار در دکوراسیون داخلی خانه می تواند به عنوان یک طرح تزئینی بکار گرفته شود.

 برای اطلاعات بیشتر درباره ی شینگل به صفحه محصولات و نمایندگی مراجعه فرمائید.

شرکت پوشش بام تخت جمشید با بیش از چهل سال تجربه در طراحی و پیاده سازی انواع سقف و پوشش سقف شیبدار می تواند در تصمیم گیری های شما بهترین مشاور و همراه باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر از انواع پوشش سقف شیبدار نظیر شینگل، آندوویلا، تاپ تایل و اکروتایل و سایر پوشش های بام و یا تخته_اواس بی و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در مورد سقف شیبدار و دریافت مشاوره رایگان، با متخصصین شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق شماره تلفن 02644201191-3  ، شماره مستقیم و همراه بخش فروش: 09391790195 و یا شماره همراه مدیریت: 09121790195 آقای عطااللهی تماس حاصل فرمایید. برای دسترسی به پروژه ها و اخبار شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق این لینک عضو کانال تلگرام شرکت پوشش بام تخت جمشید و یا اینستاگرام پوشش بام تخت جمشید  و در صورت نیاز به ایمیل درخواست خود را به ارسال نمایید. این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Menu
بالا