شیب مناسب سقف شیبدار جهت پیاده سازی شینگل آسفالتی

شینگل آسفالتی همچنان یکی از پرطرفدارترین پوشش سقف شیبدار در ایران می باشد. شینگل آسفالتی برای تمام فصول و مناطق مختلف مناسب بوده و محصولی با ارزش اقتصادی بسیار بالا می باشد (کیفیت عالی و قیمت مناسب). این محصول با دارا بودن طیف وسیعی از طراحی ها و رنگ ها گزینه ای مناسب جهت پوشش سقف شیبدار می باشد.

انواع شیب سقف شیبدار به اینچ و درجه

البته نباید فراموش نمود که قابلیت نصب بسیار آسان شینگل آسفالتی و همچنین قابلیت نصب بسیار عالی برای انواع سقف شیبدار در مدل ها و طراحی های مختلف، از دیگر مزایای متمایز کننده این پوشش سقف شیب دار می باشد. در این عرصه، بیشتر طراحان و مالکان خانه ترجیح می دهند که سقوف بناهای خود را بر اساس شیب زیاد طراحی نمایند. با این حال تعدادی از طراحان و مالکان نیز هستند که ترجیح می دهند که سقف شیب دار با شیب کمتری را در پیاده سازی نمایند.

انواع شیب در سقف شیبدار

شیب معمول در سقف شیبدارشیب معمول در سقف شیبدار (4 در 12 و بالاتر)

 

شیب کم در سقف شیبدارشیب کم در سقف شیبدار (2 در 12 و 4 در 12)

شیب صاف در سقف شیبدارشیب صاف در سقف شیبدار (0 در 12 و 2 در 12)

تعریف شیب در سقف شیبدار

شیب سقف شیبدار به صورت معمول با نسبت بلندی و سطح اجرا تخمین زده می گردد. اگر بلندی شیب نشان می دهد که 4 اینچ است و سطح افقی اجرای سقف 12 اینچ می باشد، در آن زمان میزان شیب این سقف برابر با 4 در 12 اینچ می باشد.

بیشتر خانه های طراحی شده در آمریکا که دارای سقف شیب دار هستند، شیب این خانه ها به صورت شیب 4 در 12 تا 9 در 12 طراحی شده اند. بر روی سقف خانه هایی که دارای سقف شیبدار به میزان 4 در 12 و 6 در 12 هستند راحت تر می توان راه رفت و نصب پوشش سقف آسان تر انجام خواهد شد. البته حتی بر روی این سقف های شیبدار باید تجهیزات مناسب و مطمئن را حین نصب پوشش بام بکار برد.

انواع شیب سقف شیبدار

حداقل شیب مناسب برای استفاده از شینگل

چالش های استفاده از سقف شیبدار با شیب کم بسیار واضح است. یکی از مشکلاتی که در این این سقف ها ایجاد می شود جمع شدن آب ناشی از بارش باران و یا ذوب شدن برف بر روی سقف شیبدار می باشد که به دلیل شیب کم، دیرتر به زمین سرازیر می شوند که این امر منجر به آسیب رسیدن به پوشش سقف خواهد شد.

خانه هایی با شیب زیاد برای نصب شینگل مناسب تر می باشند. حداقل شیب مناسب برای پیاده سازی شینگل آسفالتی 2 در 12 اینچ می باشد. که البته در میان انواع شینگل ممکن است نوعی وجود داشته باشد که دارای حداقل شیب کمتر یا بیشتر از این عدد باشد. پیش از اجرای سقف شیبدار می بایست با شرکت تامین کننده پوشش سقف شیبدار ارتباط برقرار شود تا توصیه های لازم بیان شود. برای مثال برخی از انواع شینگل بر روی حداقل شیب 4 در 12 می بایست نصب شوند.

لازم به توضیح است که شیب سقف شیبدار 2 در 12 برابر با 9.5 درجه و سقف شیبدار با شیب 4 در 12 برابر 18.5 درجه می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از سقف شیبدار و دریافت مشاوره رایگان، با متخصصین شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق شماره تلفن 02644386154 ، شماره مستقیم و همراه بخش فروش: 09391790195 و یا شماره همراه مدیریت: 09121790195 آقای عطااللهی تماس حاصل فرمایید. شرکت پوشش بام تخت جمشید با اخذ نمایندگی رسمی شینگل Cukorava در ایران آماده خدمت رسانی به شما هموطنان عزیز می باشد. برای دسترسی به پروژه ها و اخبار شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق این لینک عضو کانال تلگرام شرکت پوشش بام تخت جمشید و یا اینستاگرام شرکت پوشش بام تخت جمشید شوید. در صورت نیاز به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید درخواست خود را ارسال نمایید.

 

Menu
بالا