طبقه‌بندی سقفهای شیبدار و پوشش آنها

نحوه طبقه بندی سقف شیبدار

تقسيم بندی سقفهای شیبدار از لحاظ سازه سقف، طریق شيب بندی و نوع پوشش ان روی خرپا صورت می گیرد که به صورت زیر می باشد::

طبقه بندی سقف شیبدار با توجه به جنس مصالح سازه سقف

پوششهای شيبدار معمولاً روی خرپاهای فلزی يا چوبی قرار می گيرند، علاوه بر خرپا در برخی از موارد ممكن است اين پوششها روی سقفهای بتنی شیبدار و يا طاق ضربی نيز قرار گيرند.

طبقه بندی سقف شیبدار با توجه به شيب بندی سقف

پوشش سقف شیبدار شیبدار می توانند با شيب يكطرفه، دو طرفه و يا به صورت دندانه اره باشند كه نوع اخير بيشتر در كارخانجات و برای استفاده از نور كاربرد دارد. انواع زیاد ديگری نيز وجود دارد كه تقریبا نمونه اجراشده در سایت موجود است.

طبقه بندی سقف شیبدار از لحاظ جنس پوشش سقف

به طور كلی پوشش سقف شيبدار می توانند از انواع مصالح كه اهم آنها به شرح زير است، تشكيل شده باشند:

  • پوششهای پنبه كوهی و سيمان شامل ورقهای موجدار، آردواز
  • ورقهای آلومينيوم يا موج سينوسی يا ذوزنقه ای
  • مهمترين ورقهای فولادی شامل: ورقهای فولادی گالوانيزه با موج ريز يا درشت سينوسي و ذوزنقه ای، ورقهای فولادی گالوانيزه صاف، ورقهای فولادی يا پوشش پلاستيك، ورقهای تهيه شده با لعاب پخته، ورقهای رنگ شده از قبيل ورقهای موجدار با عايقهای حرارتی، رطوبتی
  • ورقهايی كه از آميختن قير و پنبه كوهی تهيه می شوند.
  • انواع پوششهای چوبی
  • پوششهای سفالی
  • پوشش با ورقهای پلاستيكی شفاف

برای دریافت اطلاعات بیشتر از انواع شینگل و سقف شیبدار و دریافت مشاوره رایگان، با متخصصین شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق شماره تلفن 02644201191-3 شماره مستقیم و همراه بخش فروش: 09391790195 و یا شماره همراه مدیریت: 09121790195 آقای عطااللهی تماس حاصل فرمایید. برای دسترسی به پروژه ها و اخبار شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق این لینک عضو کانال تلگرام شرکت پوشش بام تخت جمشید شوید. در صورت نیاز به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید درخواست خود را ارسال نمایید.

Menu
بالا