معماری مدرن وسقف شیبدار

معماری مدرن همواره  با خلاقیت و نوآوری همراه است و  شکل و نمای متفاوتی به خود می گیرد. با افزایش سرعت تغییرات  و اعمال آن احساس می شود که   با ساختار شکنی مواجه شده ایم. خلاقیت و تکنولوژی در معماری مدرن وارد شده است. تلاش کلیه معماران در سرتاسر دنیا بر این است که تکنیک های به کار رفته را بهبود دهند و چشم انداز نوینی از عصر حاضر را ارائه دهند. معماری به قدمت تمدن و تاریخ حرفه ای است و سازه های امروزی فراتر از بنای معمولی هستند و خلاقیت زیادی در آنها به کار رفته است

معماری مدرن و سقف شیبدار

 

پیدایش معماری مدرن

پس از جنگ جهانی مردم بر آن شدند که دست به شیوه ی نوینی از معماری بزنند. آن ها به دلیل سختی های پیش آمده سعی بر آن داشتند که همه چیز راجع گذشته خود را فراموش کنند و نو آوری و پیشرفت وسبک جدیدی  از معماری را آغاز کنند.جنبشی در معماری بوجود آمد که نام آنراعصر تحول معماری و معماری نوگرا نامیدند.معماران سعی می کردند معماری را به عنوان علم و تکنولوژی در جهان  معرفی کنند.درواقع معماری مدرن نقش بسیار حیاتی در بازسازی اروپا ایفا کرد. این سبک از معماری جنبشی ضد ولخرجی کردن ، اسراف کردن و ظواهر و نماهای گران قیمت درساختمان های اروپایی بود. اولین ساختمان های مدرن هم آسمان خراش ها بودند. لودوویک میس وندر ووهه به این مهم اشاره کرده است که این سبک معماری در حقیقت گونه ای ساده گراست .این سبک در راستای عملکرد گرایی و مدرنیزاسیون است .درواقع فرم‌ها با عملکردرابطه مستقیم دارند و به واسطه‌ی عملکرد است که فرم‌ها ایجاد می‌شوند.جنبش مدرن با در نظر گرفتن سکونتگاه به عنوان نقطه عطف، سلسله مراتب سنتی کارهای ساختمانی را دگرگون کرد. کلیسا و قصر، به عنوان مهم‌ترین کارهای گذشته، اهمیت خود رااز دست دادند، و از آن زمان به بعد موسسات عمومی دولتی، «توسعه» خانه را مورد توجه قرار دادند. به موجب همین امر نوعی نگرش دموکراتیک جدید، بر پایهٔ ساختار دنیای نوین پدید آمد

 

معماری مدرن و سقف شیبدار

 

 

تاثیر معماری مدرن بر پوشش بام سقف شیبدار 

پوشش بام های سقف شیبدار از گذشته تا امروز پیشرفت زیادی کرده است . از برگه های چوبی و گالوانیزه و نی بامبو تا کمی قبل تر که به سفال برای پوشش سقف شیبدار رسید و فن آوری اخیر که آندوویلا و شینگل را شامل می باشد. 

امروزه با توجه به پیشرفت روز افزون صنعت پوشش بام و همچنین تنوع در عرضه محصولات پوشش بام ، بیشتر از پوششهای مدرن و جدید مانند شینگل درانواع شینگل لانه زنبوری، شینگل رولی و شینگل طرح آجری استفاده می شود. این شینگل ها هزینه نصب کمتر و به نسبت ارزان تر از نمونه های پوشش بام دیگر هستند. همچنین عایق بودن این گونه شینگل ها علاوه بر زیبایی بالقوه یکی دیگر از خصوصیات مهم شینگل های سقفی ساخته شده از قیر و سنگریزه های معدنی خودرنگ می باشد. همچنین از تخته های او اس بی نیز به عنوان زیرساز و چوب های مقاوم در برابر رطوبت استفاده می شود.

  عواملی نظیر زیبایی یا موارد فنی ممکن است منجر شود که شما سقف شیبدار با شیب کم را برای سقف ویلا یا خانه خود انتخاب کنید. در هر صورت شرکت پوشش بام تخت جمشید آماده است که راهنمایی های لازم جهت انتخاب بهتر را خدمت شما ارائه نماید.

شرکت پوشش بام تخت جمشید با بیش از چهل سال تجربه در طراحی و پیاده سازی انواع سقف و پوشش سقف شیبدار می تواند در تصمیم گیری های شما بهترین مشاور و همراه باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از انواع پوشش سقف شیبدار نظیر شینگل، آندوویلا، تاپ تایل و اکروتایل و سایر پوشش های بام و یا تخته osb و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در مورد سقف شیبدار و دریافت مشاوره رایگان، با متخصصین شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق شماره تلفن 02644201192 ، شماره مستقیم و همراه بخش فروش: 09391790195 و یا شماره همراه مدیریت: 09121790195 آقای عطااللهی تماس حاصل فرمایید. برای دسترسی به پروژه ها و اخبار شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق این لینک عضو کانال تلگرام شرکت پوشش بام تخت جمشید و یا اینستاگرام پوشش بام تخت جمشید شوید. در صورت نیاز به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید درخواست خود را ارسال نمایید.

Menu
بالا