نگهداری از سقف شیبدار

نگه داری سقف شیبدار یکی از مهمترین مسائلی است که زیبایی منزل شما را دو چندان خواهد کرد. این امر باعث می شود سازه و منزل شما در مقابل تغییرات آب و هوایی و نفوذ رطوبت و آب و گرما و سرما محفوظ بماند. متاسفانه به دلیل اینکه سقف از دید مستقیم مالک خارج است، از یاد وی نیز خواهد رفت در حالی که دوام سقف منزل شما به این بستگی دارد که برنامه نگهداری شما از سقف چه مقدار منظم است. بعضی از مواقع نگهداری و تعمیر سقف شیبدار مورد بی توجهی مالکین قرار می گیرد که شاید به این دلیل می باشد که مالکین نمی دانند برای نگه داری سقف شیبدار چه مراحل و کارهایی را باید انجام دهند.

در زیر به مواردی اشاره شده است که برای نگهداری سقف شیبدار باید به آنها توجه نمود.

نگهداری از سقف شیبدار

نگهداری از سقف شیبدار

تمیز نمودن بقایای آشغال های به جا مانده بر روی سقف شیبدار

بر روی همه سقف ها با گذشت زمان مواد زائد و آشغال همانند برگ ها و زباله ها جمع می شود. باقی مانده گیاهان و اشیا می توانند در قسمت های مختلف بین و یا پشت لوله ها و دود کش روی سقف شیبدار جمع گردند. جمع شدن این گونه موارد باعث می گردد که در مسیر خروج آب از سقف مسدودیت ایجاد شده و آب بر روی سقف باقی بماند. بنابراین برای جلوگیری از این اتفاق می بایست این مواد به صورت منظم و یا حداقل سه بار در سال و یا بیشتر؛ جمع آوری گردند تا با جمع نشدن آب بر روی سقف، سقف شیبدار شما تخریب نشود.

نگهداری از سقف شیبدار

سم پاشی سقف شینگل برای جلوگیری از رشد جلبک و موش

وجود موش و جلبک باعث می گردد که شینگل سقف تخریب گردد. بنابراین سقف شیبدار می بایست به طور مداوم مورد بررسی قرار گرفته و در صورت مشاهده شواهد، اقدامات لازم برای از بین بردن این عوامل صورت گیرد.

نگهداری از سقف شیبدار

اطمینان از تمیز بودن ناودانی

زمانی که از سقف شیب دار بازرسی می کنید حتما مسیرهای جمع آوری و رساندن آب سقف به زمین روی ناودانی را بررسی نمایید. ناودانی معمولا راه آب های آهنی هستند که از گالوانیزه و یا آلومینیوم ساخته شده اند و در بین بخش های مختلف سقف نصب می گردند تا از جمع شدن آب بر روی سقف شیب دار جلوگیری نماید و آب را به سمت زمین جاری نماید. این بخش از سقف شیبدار یکی از مهمترین قسمت هایی است که امکان نفوذ آب از آن وجود دارد و می بایست به طور کامل بررسی شوند تا مشکلی در آن ها وجود نداشته باشد.

نگهداری از سقف شیبدار

بررسی پوشش سقف شیب دار

حتما پوشش سقف شیبدار سازه خود را چک نماید و دقت نمائید که اگر تعدادی از آنها کنده شده اند و یا گم شده اند باید سریعا آنها را جایگزین نمائید. می توانید از مقداری سیمان هم برای پوشاندن بخش های ناموجود استفاده نمائید.

نگهداری از سقف شیبدار

بررسی رشد شاخه های درخت روی سقف شیبدار

بررسی نمایید که شاخه درختان اطراف منزلتان بر روی سقف شیبدار رشد ننموده و وارد پوشش بام کار شده نشود. شاخه هایی که احتمال می دهید در آینده موجب آسیب رساندن به سقف شما شوند را به موفع کوتاه کنید یا از بین ببرید.

نگهداری از سقف شیبدار

 

شرکت پوشش بام تخت جمشید علاوه بر این که خدمات اجرای سقف شیبدار را با ضمانت اجرا انجام می دهد و شینگل و سایر پوشش های بام را با ضمانت ارائه می دهد، در زمینه خدمات نگهداری سقف شیبدار نیز فعالیت می کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از انواع پوشش بام نظیر شینگل، آندوویلا، تاپ تایل و اکروتایل و سایر پوشش های بام و یا تخته osb و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در مورد سقف شیبدار و دریافت مشاوره رایگان، با متخصصین شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق شماره تلفن 02644386154 ، شماره مستقیم و همراه بخش فروش: 09391790195 و یا شماره همراه مدیریت: 09121790195 آقای عطااللهی تماس حاصل فرمایید. برای دسترسی به پروژه ها و اخبار شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق این لینک عضو کانال تلگرام شرکت پوشش بام تخت جمشید و یا اینستاگرام پوشش بام تخت جمشید شوید. در صورت نیاز به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید درخواست خود را ارسال نمایید.

 

Menu
بالا