کاربرد تخته OSB

تخته او اس بی تخته ای کم چگالی، ساخته شده از انواع تخته های فیبری می باشد که از خرده چوب و خاک اره چوب ها که به صورت فشرده در آمده اند، ساخته شده است. البته تخته چوب هایی هم وجود دارند که به صورت محصولات دوست دار محیط زیست، از چوب نیشکر ساخته شده اند. زمانی که این مواد به صورت فشرده در می آید در واقع تخته OSB تولید می شود. تخته او اس بی محصول گرانی نبوده و از این رو مناسب برای صنایع مختلف می باشد. همچنین آسانی کار با تخته او اس بی از دیگر مزیت های این تخته چوبی به حساب می آید.

تخته OSB

کاربرد تخته او اس بی

استفاده از تخته OSB در اثاثیه و مبلمان

احتمالا در هنگام خرید کمد و یا اثاثیه منزل، در حال خرید محصولات تولید شده با تخته OSB هستید. دلیل تولید اثاثیه با تخته چوب او اس بی این است که این تخته ارزان است و همچنین کار کردن با این تخته نیز آسان می باشد. اسباب و اثاثیه ای که از نظر هزینه تولیدشان به صرفه نیست می توانند با استفاده از تخته او اس بی و خورده چوب های طبیعی به صرفه در آیند. لذا از تخته OSB در صنایع مختلف بهره های فراوان برده می شود.

اثاثیه و مبلمان با تخته او اس بی

ساخت کابینت با تخته او اس بی

در هنگام تعویض کابینت و یا سفارش کابینت برای خانه جدید،اولین موردی که مد نظر قرار خواهید داد هزینه تهیه کابینت ها خواهد بود. کابینت ها به صورت معمول بسیار گران هستند مخصوصا کابینت هایی که به صورت اختصاصی برای شما طراحی گردند. بهترین راه برای حل این مشکل این است که از تخته چوب OSB با روکش طرح چوب یا سایر روکش ها استفاده نمائید. که این امر منجر به ارائه کابینت ها با قیمت مناسب و کیفیت خوب در بازار خواهد شد.

کابینت با استفاده از تخته او اس بی

تزئین خانه با استفاده از تخته OSB

در خانه قسمت های زیادی وجود دارد که می تواند با استفاده از قطعات تخته او اس بی زینت داده شوند. بیشترین قسمت هایی که مناسب برای بکار گیری قطعات چوبی هستند، اطراف پنجره ها، درها، کف زمین و سقف می باشد. کار کردن با تخته OSB بسیار آسان بوده و به راحتی قابل رنگ آمیزی می باشد.

تزئین خانه با استفاده از تخته او اس بی

استفاده از تخته OSB در کف

تخته او اس بی نمی تواند به عنوان پوشش اصلی کف ساختمان بکار روند ولی می توانند به عنوان یک کاور و پوشش سخت چوبی بر روی پوشش اصلی کف بکار رود.

استفاده از تخته او اس بی در کف

استفاده از تخته OSB در سقف

تخته او اس بی، در اندازه ها و قطرهای مختلف موجود می باشد که می تواند جهت کاربردهای مختلف در سقف خانه مورد استفاده قرار گیرند. صفحات نازک تخته او اس بی در بیشتر مواقع جهت پوشش سقف مورد استفاده واقع می گردد. بعد از اینکه تخته او اس بی بر روی تیرک های چوبی نصب گردیدند، حال می توان پوشش اصلی سقف شیبدار که به طور معمول شینگل می باشد را بر روی تخته او اس بی نصب نمود. این مدل پوشش سقف شیبدار برای سازه هایی مناسب می باشند که دارای سقفی با شیب کم هستند. شینگل سقفی به راحتی بر روی این تخته چوب ها میخ می گردد.

استفاده از تخته او اس بی در سقف

استفاده از تخته OSB به عتوان عایق

به دلیل مقاومت بالای تخته او اس بی، این محصول در بعضی مواقع جهت افزایش عایق بندی داخلی ساختمان بکار گرفته می شوند. تخته او اس بی محصول بسیار مطلوب جهت کاهش هدررفت گرمای داخلی خانه و به حداقل رساندن میزان رطوبت داخلی ساختمان می باشد.

استفاده از تخته او اس بی به عنوان عایق

استفاده از تخته OSB به عتوان عایق صدا

با استفاده از تخته او اس بی در دیوارپوش و کف پوش خانه خود، از ورود صداهای بیرونی به داخل خانه جلوگیری کنید. تخته او اس بی صداها را در خود جذب می کند به همین خاطر می باشد که دیوارها و کف استودیو های ضبط صدا، موسیقی و حتی محل برگزاری کنسرت ها را با چوب او اس بی می پوشانند.

استفاده از تخته او اس بی به عنوان عایق صدا

برای دریافت اطلاعات بیشتر از سقف شیبدار و دریافت مشاوره رایگان، با متخصصین شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق شماره تلفن 02644386154 ، شماره مستقیم و همراه بخش فروش: 09391790195 و یا شماره همراه مدیریت: 09121790195 آقای عطااللهی تماس حاصل فرمایید. شرکت پوشش بام تخت جمشید با اخذ نمایندگی رسمی شینگل Cukorava در ایران آماده خدمت رسانی به شما هموطنان عزیز می باشد. برای دسترسی به پروژه ها و اخبار شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق این لینک عضو کانال تلگرام شرکت پوشش بام تخت جمشید و یا اینستاگرام شرکت پوشش بام تخت جمشید شوید. در صورت نیاز به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید درخواست خود را ارسال نمایید.

 

Menu
بالا