انواع سقف:

سقف یکی از مهم ترین بخش ها در ساختن یک ساختمان می باشد. سقف در برابر نفوذ بارش، گرما و سرما در بنا بسیار موثر می باشد. بر اساس اشکال عمومی، سقف ها به دو دسته تقیسم بندی می گردند: سقف صاف و سقف شیب دار. سقف های صاف بیشتر در بناهای اداری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند و از نظر ساختن در مقایسه با سقف های شیب دار، به مراتب آسان تر می باشد. دسته دوم که سقف های شیب دار می باشند برای بناهای مسکونی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. بناهای با سقف های شیب دار میتوانند شکل های مختلفی داشته باشند. سقف های شیب دار در مدل های گوناگونی کاربرد دارند که این کاربرد می تواند بر اساس نیاز مالک بنا و یا بنا بر ترجیحات زیبایی و سلیقه شخصی طراحی گردند.

 آندولین و آندوویلا هر دو متریالی هستند که در بام های چوبی با شیب حداقل 30 درصد اجرا می شود . برای اجرای سقف شیبدار پس از اجرای سازه و زیر سازی آن ، آندوویلا اجرا می شود و ناودانی پیشانی و نما پس از آن به طور کامل نصب می گردد.در این مقاله سعی بر آن داریم که شما را با مراحل گام به گام آشنا کنیم 

 

یک از معروفترین و محبوب ترین پوشش های سقف شیبدار در دنیا شینگل آسفالتی می باشد و این به دلیل تنوع بسیار بالا در طرح های و مدل های انواع سقف شینگل می باشد و همچنین طیف رنگی بسیار متنوع که همواره باعث جلب رضایت کارفرمایان می شود

معرفی سقف شیبدار

سقف های شیبداری که از حداقل 30 درجه تا حداکثر 90 درجه شیب داشته باشد، سقف شیبدار می گویند.

طبقه بندی سقف های شیب دار به روش های مختلف امکان پذیر است برای مثال از لحاظ شیب به 2 دسته ساده و طرح دار تقسیم بندی می شود که طرح ساده دارای یک الی دو شیب بوده و سقف شیبدار طرح دار بیش از 2شیب داشته و در طرح های 4ضلعی و 6ضلعی و حتی نیم دایره و با هرگونه طرح و اجرای که مشتریان عزیز بخواهند قابل اجرا است. برای مطالعه بیشتر در ارتباط با نحوه دسته بندی سقف های شیب دار مقاله طبقه بندی سقفهای شیبدار و پوشش آنها و برای آشنایی با انواع سقف شیبدار مقاله مربوطه را مطالعه بفرمایید.

نحوه طبقه بندی سقف شیبدار

تقسيم بندی سقفهای شیبدار از لحاظ سازه سقف، طریق شيب بندی و نوع پوشش ان روی خرپا صورت می گیرد که به صورت زیر می باشد::

طبقه بندی سقف شیبدار با توجه به جنس مصالح سازه سقف

پوششهای شيبدار معمولاً روی خرپاهای فلزی يا چوبی قرار می گيرند، علاوه بر خرپا در برخی از موارد ممكن است اين پوششها روی سقفهای بتنی شیبدار و يا طاق ضربی نيز قرار گيرند.

در گذشته سقف خانه ها و ویلاها، شیبدار و شیروانی به صورت گل و سیمان استفاده می شد که به مرور زمان خانه های آپارتمانی جایگزین خانه های ویلایی شدند. امروزه با گذشت زمان پس از مشخص شدن اهمیت سقف های شیبدار و شیروانی، مردم به این سقف های شیبدار علاقه خود را نشان دادند و امروزه اکثر سقف خانه ها و ویلاها به صورت شیبدار یا شیروانی ساخته می شود و همچنین شاهد ساخت بناهایی در شهرستان ها بودیم که از این نوع پوشش استفاده کردند.

صاحبان سازه باید مواردی که در مقاله انتخاب سقف مناسب بیان شد را حتما در نظر بگیرند تا بتوانند بهترین انتخاب را در تعیین سقف سازه خود داشته باشند. در انتخاب سقف، گزینه های بسیار زیاد وجود دارند که هر کدام از آنها مزایا و معایبی دارند. تصمیم شما هم باید بر اساس زیبایی سقف باشد و هم وضعیت آب و هوایی منطقه ای که بنای شما در آن قرار گرفته است. سقف های سه گوش هستند پر طرفدارترین سقف در سقف شیب دار می باشد.سقف سه گوش، سقف بسیار متداولی است که می توانید آن را با مصالح متفاوتی رویت نمایید. درهر صورت در ساختن این مدل سقف های شیب دار حتما باید اندازه ی طلایی را مخصوصا در افزایش یا کاهش شیب سقف در نظر گرفت. همانطور که ادوین لوتینس (بزرگتری معمار جهان) همیشه از زاویه 45 درجه در شیب سقف ها دوری جسته است و حتی این اندازه زاویه شیب را اندازه زاویه زشت نامیده است، اگر سقفی با این شیب ساخته شود علاوه بر کمبود زیبایی از نظر ظاهری، از نظر سازه ای نیز سازه ای مناسب نمی باشد. پس اندازه زوایه شیب سقف بسیار پر اهمیت می باشد.

در گذشته راجب شینگل به طور مفصل صحبت شده بود اما این بار می خواهیم فواید شینگل را دوباره مورد بررسی قراردهیم و ترجیح مجموعه ی پوشش بام تخت جمشید را برای استفاده از پوشش شینگل  را در قالب این مقاله به شما عنوان کنیم . شینگل در بسیاری از کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد.

شینگل از لاستیک منجیت دار یا نخ دار و قیر متناسب با این نوع لاستیک ترکیب شده و با سنگریزه های معدنی خود رنگ پوشانیده شده است .

برای کسب اطلاعات در مورد تعریف سقف شینگل، انواع سقف شیبدار شینگل، نگهداری و تعمیر سقف شینگل در سایت گشت و گذاری داشته باشید. برای اطلاع از تخفیفات فروش شینگل به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شینگل رولی ، شینگل لانه زنبوری و شینگل دو لایه به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

 

یک تخته صلب دارای ثبات ابعادی محکم برای تحمل بار و استحکام دیوار ها در ساختمان سازی ، هم در شرایط خشک و هم در شرایط مرطوب آب و هوایی. بله تمامی این ها ازمشخصات تخته او اس بی است . این تخته ها از سه لایه چوب نازک با جهت گیری متقاطع ساخته شده است . این تخته ها بسیار مناسب برای سقف شیبدار ، سقف ویلا و دیواره های ویلا و سازه ال ا

شینگل یکی از مصالح نسبتا ارزان برای پوشش سقف شیب دار می باشد که خانه را در مقابل باد، باران و سر و صدا محافظت می کند و با طرح های مخلتف و رنگ بندی بسیار متنوع در بازار موجود است. استفاده از پوشش سقف شینگل در سقف شیب دار، سقف خانه های مسکونی، ویلایی و سقف شیروانی بسیار متداول و پر کاربرد می باشد همچنین پیاده سازی پوشش سقف شیبدار شینگل در سقف بسیار آسان بوده و انعطاف بسیار زیادی در حین نصب دارد. این روزها انواع شینگل با طرح های مخلتف و ضخامت های متفاوت موجود می باشد.

تخته او اس بی یک تخته فیبری است که برای ساختن نمای خارجی ساختمان ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. از نظر ساختمانی استفاده از تخته OSB در مقایسه با تخته سه لا ارجحیت بیشتری دارد زیرا از نظر هزینه ساخت، تخته او اس بی ارزانتر بوده و در مقابل نفوذ رطوبت و باران مقاوم است.

ممکن است شما به دنبال این باشید که ارزش خانه خود را قبل از فروش افزایش دهید و یا اینکه سقف شیبدار خانه خود را قبل از فرا رسیدن سرما مجهز نمائید. در هر دو صورت احتمالا به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع سقف شیب دار خواهید بود و در صورتی که انتخاب شما شینگل -که یکی از بهترین مواد مورد استفاده در سقف شیبدار است- باشد، می بایست انواع شینگل را بدانید. بعضی از انواع شینگل نسبت به بقیه ارجحیت دارند و برخی دیگر از نظر هزینه نصب و دشواری نصب متفاوت می باشند. موارد دیگری که در انتخاب شینگل و سقف می تواند موثر باشد بهینه بودن از نظر انرژی و دوام این سقف ها می باشد که در اولویت هر یک از صاحبان خانه و مصرف کنندگان پوشش بام وجود دارد. یکی از مهمترین عوامل نیز تهیه مصالح سقف شیبدار از نماینده رسمی و اصلی آن خدمات در ایران و شناسنامه دار بودن مصالح ارائه شده می باشد. شرکت پوشش بام تخت جمشید نماینده رسمی شینگل Cukorava در خدمت شما هموطنان عزیز می باشد.

نگه داری سقف شیبدار یکی از مهمترین مسائلی است که زیبایی منزل شما را دو چندان خواهد کرد. این امر باعث می شود سازه و منزل شما در مقابل تغییرات آب و هوایی و نفوذ رطوبت و آب و گرما و سرما محفوظ بماند. متاسفانه به دلیل اینکه سقف از دید مستقیم مالک خارج است، از یاد وی نیز خواهد رفت در حالی که دوام سقف منزل شما به این بستگی دارد که برنامه نگهداری شما از سقف چه مقدار منظم است. بعضی از مواقع نگهداری و تعمیر سقف شیبدار مورد بی توجهی مالکین قرار می گیرد که شاید به این دلیل می باشد که مالکین نمی دانند برای نگه داری سقف شیبدار چه مراحل و کارهایی را باید انجام دهند.

در زیر به مواردی اشاره شده است که برای نگهداری سقف شیبدار باید به آنها توجه نمود.

 آندولین محصولی فرانسوی از سری کارخانجات آندولین می باشد که این ورق ها به منظور پوشش سقف شیبدار با مواد اولیه تولید شده است . مواد اصلی تشکیل دهنده این محصول بیتمون است که نوعی قیر به شمار می رود . 

زندگی مدرن امروز برپایه تغییرات و چالش های روز افزون می باشد , همینظور ساختمان های مدرن که هرروزه با تغییراتی مواجه است. بهترین نوع این ساختمان ها و تغییرات ایجاد شده سقف ویلا  و سقف شیبدار می باشند . علاوه بر این متد سقف های نوین دیگری در سرتا سر جهان وجود دارد که در ادامه به یکی از آنها میپردازیم:

امروزه یکی از محصولات برتره سقف های شیبدار در دنیا پوشش های فلزی  به نام های ورق سنگریزهروزرتاپ تایلدکرا ,  می باشد. 

این پوشش ها در کشورهای اروپائی بسیار کارشده است و در چند سال اخیر در کشور خودمان نیز به خوبی مورد استقبال مردم قرار گرفت. است

امروزه شاهد طرح های مختلف و جدیدی از طراحان عزیز ساختمان هستیم,  که در جهت زیبایی ساختمان ها  و ویلا های شما عزیزان در تلاش اند. 

در این مقاله به یکی از این مدل های نوین می پردازیم. 

در گذشته سفال تنها محصولی بوده که برای سقف های شیبدار به کاربرده می شد.

دراین مقاله به  یکی از پروژه های قدیم شرکت که با متریال سفال به کار رفته بود می پردازیم.

شرکت تخت جمشید از گذشته تا به امروز پروژه های متعددی را  به اجرا در آورده است , پروژه های دولتی و شخصی که در اقسانقاط کشور انجام شده است : در این مقاله ما به 3تا از پروژه های مهم شرکت در گذشته که 3 محصول متفاوت را اجرا کرده است می پردازیم.

یکی از موارد مهم در اجرای سقف شیبدار که باید به آن توجه بسیاری کرد انتخاب شیب سقف می باشد.زیرا تمام موارد استاندارد سقف های شیبدار به این موضوع بستگی دارد.

همانطور که انتخاب سقف مناسب مهم ترین قسمت می باشد نگهداری و مراقبت از آن نیز لازم و ضروری می باشد.

شرکت پوشش بام تخت جمشید معتبرترین مقالات را در زمینه پوشش های بام , سقف های شیبدار ,  سقف شیروانی و شینگل ارائه داده است .

آیا شینگل های کار شده مجدد قابل جمع آوری و نصب می باشد؟

آیا شینگل نصب شده را میتوان ترمیم کرد ؟

آیا میتوان از سقف های شیروانی مراقبت کرد ؟

آیا میتوان از سقف های شیبدار شینگل مراقبت کرد ؟

همانطور که میدانید سقف مسئله مهم در ساختمان شما می باشد که نحوه ی آب بند کردن آن چه در سقف های شیبدار چه سقف مسطح  از همه حائز اهمیت تر می باشد .

شرکت پوشش بام تخت جمشید این افتخار را دارد که از سال 1388 تا به امروز در ساخت و طراحی ویلا های شما مشارکت و همکاری داشته است . 

محصولات متعددی برای سقف های شیروانی از گذشته تابه الان موجود شده که یکی از این متریال ها ورق های UPVC می باشند.

اگر با محصولات پوشش بام آشنا باشید , با محصول شینگل که جزء برترین محصولات در زمینه پوشش بام به شمار می رود آشنا هستید.

سقف هایی با شیب کم در ساختمان های تجاری و مسکونی دیده می شوند. در ساختمان های تجاری استفاده از حداکثر فضا منجر به داشتن سقف صاف شده و در ساختمان های مسکونی به دلیل داشتن نمای زیباتر از سقف کم شیب استفاده می شود.

ممکن است تصور کنید که استفاده از انواع سقف شیبدار فقط متناسب با فضای خارجی منزل و برای پوشش سقف است. طراحی سقف شیبدار در فضای خارجی مواردی همچون سقف شیروانی، شینگل، سقف سفالی، سقف هرمی و ... را شامل می شود.

شیب سقف به عنوان نسبت عمودی به افقی بیان میشود. از آنجاکه شیب بر نحوه نصب سیستم های سقف تاثیر می گذارد؛ از جمله تعیین نوع مواد پوشش سقف، می تواند برای معمار سقف ارزش زیادی داشته باشد.

سقف پوشش بالای ساختمان است که برای محافظت در برابر باران، برف، نورخورشید، باد و ... ساخته می شود. سقف ها بنا به دلایل مختلف فنی، اقتصادی و زیبایی با اشکال مختلفی همچون مسطح، سقف شیبدار، طاق دار، گنبدی یا ترکیبی طراحی می شوند.

وجود سقف شیبدار در بسیاری از مناطق به دلیل وضعیت آب و هوایی(بارندگی زیاد) ضروری است. انواع سقف شیبدار افزون بر داشتن مزایایی همچون جلوگیری از جمع شدن آب و خراب شدن سقف، برای زیبایی ساختمان نیز کاربردی هستند. امروزه سقف بسیاری از خانه ها و ویلاهای مدرن با سقف شیبدار مدرن طراحی می شود. سقف شیبدار مدرن ایده ای مناسب برای جذاب تر کردن نمای ساختمان خواهد بود.

همانطور که در مقاله نکات مهم قبل از ساخت سقف شیبدار بیان کردیم، انتخاب نوع و شکل سقف اهمیت زیادی دارد. همچنین انواع مختلفی از سقف شیبدار را نیز بررسی کردیم. در این مطلب قصد داریم در تکمیل موارد قبلی ایده های متنوع تری را ارائه دهیم.

مانسارد یا سقف شیبدار چهار ترک نوعی سقف است که به راحتی توسط دو شیب آن در زوایای مختلف شناسایی شده و امکان استفاده بهتر از فضای داخلی را فراهم می کند. 

سقف شیبدار فلزی در چند دهه گذشته پیشرفت زیادی داشته است و در حال حاضر گزینه مناسبی برای هر خانه ای از جمله خانه های مجلل است. سقف‌های شیروانی فلزی تقریباً بدون نیاز به تعمیر و نگهداری بوده و بسیار بادوام هستند.

سقف یکی از اصلی ترین اجزای ساختمان بوده و دارای انواع مختلف و متنوعی می باشد. سقف ها از نظر نوع ساخت و عملکرد سازه و با توجه به شرایط مختلف اجرا می گردند. به طور کلی سقف ها در برابر نفوذ بارش، گرما و سرما به داخل بنا نقش ایفا می کنند.

مسلما نوع سقف یکی از عوامل مهم در کاهش مصرف انرژی و هزینه است. با روش ها و به کارگیری سقف های متناسب می توانید در فصل زمستان خانه ای گرمتر و در تابستان هوای خنک تری را تجربه کنید.

سقف شیبدار شینگل بیش از 70 درصد از کل سقف های مسکونی و شیب دار اعم از ساختمانهای جدید و جایگزینی را شامل می شود.  سقف شیبدار شینگل به دلیل مزایای بی شماری که دارد و عوامل زیبایی شناختی یکی از محبوب ترین المان ها در صنعت سقف سازی است.

سقف جدید یک سرمایه گذاری پرهزینه با مفاهیم کاربردی و زیبایی شناختی است. سقف مهمترین محافظ خانه شما در برابر باران، برف و عناصر طبیعی است. همچنین سقف می تواند بر جذابیت خانه شما تأثیر بسزایی بگذارد.

در مقالات قبلی نمونه هایی از انواع سقف شیبدار و جوانب مثبت و منفی آنرا مطالعه کردید. در ادامه این مقاله چند ایده متفاوت و جذاب از سقف شیبدار را بررسی خواهیم کرد.

برای ساخت خانه جدید یا نوسازی خانه قدیمی انتخاب نوع و شکل سقف اهمیت زیادی دارد. انتخاب نوع سقف افزون بر محافظت از خانه و ساکنان آن در برابر عوامل خارجی، مزیت های دیگری نیز دارد. به عنوان مثال شکل سقف نقش اصلی در تعیین ظاهر و سبک کلی خانه دارد.

شینگل شیک ترین محصول برای نمای ساختمان .

سقف های شیبدار را میتوان به طبقات مختلفی دسته بندی کرد : از لحاظ نوع شیب , مدل سقف , پوشش سقف ,  سازه سقف و .. 

 

ما در سقف های شیبدار محصولات متنوعی داریم که ورق ها از متنوع ترین محصولات برای اجرا در سقف شیروانی می باشد 

در این مقاله به انواع ورق ها در سقف می پردازیم. 

شرکت پوشش بام با اجرای پروژه های منحصر به فرد باعث شده همیشه در راس قراربگیرد. این شرکت علاوه بر انجام دادن پروژه های خاص به وارد کردن کالاهایی با کیفیت بالا و کارایی بی نظیر در عین حال مقرون به صرفه می پردازد.از جمله این متریال شینگل و تخته_OSB که در این مقاله به 2تا ازپروژه های خود می پردازیم .

سقف های شیبدار و مراقبت از آنها به چه صورت می باشد 

همان طور که می دانید سقف های شیبدار، نیازمند مراقبت کمتری نسبت به سقف های معمولی هستند. به همین علت سقف شیبدار، از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می باشد. با توجه به زندگی مدرن امروزی، ساختمان ها با سقف ویلای مدرن جای خود را به ساختمان های قدیمی و کهنه داده اند.

نگهداری از سقف به منظور باقی ماندن در شرایط مناسب، بسیار مهم و حیاتی است زیرا باعث می شود که خانواده و خانه امن باقی بماند. سقف اولین لایه محافظتی خانه در برابر عوامل خارجی می باشد. حتی در صورتی که در سقف شیبدار خود از شینگل که یکی از مقاوم ترین و بهترین پوشش های سقف می باشد استفاده کرده باشید ممکن است سهوا یا بر حسب اتفاقات غیر مترقبه مشکلی برای سقف پیش بیاید. گاهی اوقات تصور می کنیم که ممکن است صدمه بسیار کوچکی که به شینگل وارد شده است، قابل چشم پوشی باشد ولی این امکان وجود دارد که این خرابی کوچک باعث نفوذ مشکلات و ایجاد صدمه بیشتر برای لایه های پایین تر سقف شده و در نهایت باعث ایجاد خسارت سنگین به خانه شود.

شینگل به طور قطع یکی از بهترین گزینه های موجود در سقف شیبدار می باشد که به دلیل مزایایی بسیار آن و زیبایی و چشم نوازی سقف شیبدار کار شده با شینگل می باشد. در صورت نیاز به تعویض شینگل و شینگل مجدد با اطلاع از نحوه کار می توانید خودتان این کار را انجام دهید. البته می بایست این کار را به تنهایی انجام نداده و از دیگران کمک بگیرید.
شینگل آسفالتی مزایایی چون نصب آسان، عایق سبک و زیبا، انعطاف پذیری و مقاومت بالا دارد و بسیار پرکاربرد و به صرفه است بنابراین در اکثر نقاط چه برای نصب اولیه و چه برای نصب مجدد شینگل آسفالتی را پیشنهاد می دهیم.

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که رطوبت محیطی بسیار بالاست، به احتمال خیلی زیاد لکه های سیاه رنگی که بر اثر رشد خزه بر روی شینگل ایجاد شده است را مشاهده کرده اید. این لکه ها با گذشت زمان ممکن است در محیط های با رطوبت بسیار بالا به وجود آیند. زمانی که از فاصله دور سقف شیب دار به نظر کثیف می رسد طوری که انگار توده ای از کثیفی بر روی شینگل جمع شده است و یا سقف کپک زده است و یا معیوب شده است، باید بدانید که رشد کمی جلبک به دلیل رطوبت بالای هوا، رنگ شینگل را متفاوت تر کرده است و در حقیقت هیچ اتفاقی برای شینگل سقف شیبدار شما نیفتاده است.

جلبک های روی سقف از دور مشخص نبوده و صدمه ای جدی به سقف شیبدار شما نمی زند، ولی زیبایی شینگل را با مشکل مواجه می کنند.

نصب سقف شیبدار در هوای سرد هم می تواند انجام شود، اما در این شرایط باید خود را برای هزینه های اضافی آماده کنید.

آب و هوای زمستان شرایط ایده آلی برای نصب سقف شیبدار نیست و می تواند روند انجام کار را با پیچیدگی مواجه کند. تقریباً برای نصب تمامی پوشش های سقف شیب دار از چسب استفاده می شود و تقریباً تمامی چسب ها برای محکم چسبیدن نیاز به هوای گرم (منبع گرما) دارند. اگر پوشش بام به خوبی نچسبد، به زودی فرو می ریزد. در طول ماه های تابستان خورشید منبع گرمای کافی را برای محکم شدن اکثر پوشش های بام از جمله شینگل آسفالتی و شینگل رولی فراهم می آورد. این مواد در هوای سرد نمی توانند بدون صرف هزینه های اضافی به کار روند.

بعد از گذشت فصل زمستان نوبت به شروع فصل پر رنگ و زیبای بهار می رسد. بعد از پایان یافتن فصل بارش برف، یخ زدگی سقف شیبدار، بادهای سرد و ذوب شدن برف های پوشیده شده بر روی سقف شیب دار، حالا زمان مناسبی است که سقف شیبدار پوشیده با شینگل خود را بررسی نموده و در صورت نیاز تعمیرات لازم را اعمال نماییم. فصل زمستان زمانی است که برای سقف شینگل مشکلات زیادی ایجاد می شود. لذا می بایست بعد از پایان یافتن فصل زمستان سقف شینگل خانه را حتما به طور کامل بررسی نمائیم.

شینگل آسفالتی به عنوان پوشش سقف شیبدار متداول در این دوره نام خود را بر سر زبان ها آورده است. شینگل آسفالتی به دلیل آسانی در نصب و هزینه مناسب آن به عنوان یک پوشش سقف پرکاربرد توسط متخصصین سقف شیبدار پیشنهاد می شود.. شینگل کامپوزیتی شینگلی است که به تازگی به بازار عرضه شده است و قدمت کمتری نسبت به شینگل آسفالتی دارد. شینگل کامپوزیتی از ترکیب آسفالت و ورق های فایبر گلسی ساخته شده است که البته این شینگل با توجه به کارخانه تولیدی آن می تواند با ترکیبات مختلفی ساخته گردد. ترکیب ساختاری شینگل کامپوزیتی سبب می شود که این شینگل، سخت تر، مقاوم تر و دارای طول عمر بیشتری باشد.

انتخاب شینگل آسفالتی برای سقف شیبدار، با توجه به تنوع، طراحی، امنیت و مقاومت در برابر باد، یک انتخاب بهینه از نظر کمی و کیفی می باشد.

در این مقاله 10 مزیت برتر شینگل آسفالتی با توجه به تجربیات شرکت پوشش بام تخت جمشید به عنوان نماینده فروش شینگل ترکیه در ایران بیان می شود.

شینگل آسفالتی یکی از پر کاربردترین انواع پوشش سقف شیبدار در عصر حاضر می باشد. با توجه به ارتفاع و شیب سقف شیبدار، دستورالعمل مشخصی باید برای نصب شینگل به کار گرفته گردد. شینگل آسفالتی برای سقف خانه، سقف ویلا ، گاراژ ، سقف آلاچیق پوشش بام مناسبی است.

شما می توانید به راحتی از نشتی آب در سقف جلوگیری کنید و این کار نیاز به تجربه خاصی ندارد. گروه پوشش بام تخت جمشید در این مقاله بر آن است تا بتواند به شما عزیزان نشان دهد که چگونه می توانید نشتی آب را در سقف شیبدار و شینگل تشخیص دهید و از ازدیاد آن بر روی سقف سازه خود جلوگیری کنید. لازم است بدانید که بیشتر نشتی ها در شینگل و سقف شیبدار در ده دقیقه قابل رفع می باشند

اگر نیاز به بزرگ نمودن فضای داخل خانه داشته باشید، در حقیقت به میزان زیربنای خانه خواهید افزود و حتما نیاز خواهید داشت که قسمتهایی از خانه را تغییر دهید. معمولا یکی از قسمت هایی که حتما باید تغییر پیدا کند و نمی تواند در حالت قبل باقی بماند سقف ساختمان می باشد. اضافه کردن سقف به بخش هایی که به خانه اضافه شده است کاملا لازم و ضروری می باشد. امروزه از سقف مسطح و صاف به عنوان سقف قسمت های جدید استفاده می شود چرا که از نظر اقتصادی بسیار مناسب می باشد.

اگر سقف قدیمی شما سقف شیبدار است، می توانید برای مسقف نمودن بخش جدید سقف خانه از سقف صاف استفاده نمائید. سقف مسطح جدید می تواند به راحتی به سقف شیبدار کنونی وصل شده و جلوه بسیار مدرن و بروز به سازه و خانه شما عزیزان بدهد.

شینگل آسفالتی همچنان یکی از پرطرفدارترین پوشش سقف شیبدار در ایران می باشد. شینگل آسفالتی برای تمام فصول و مناطق مختلف مناسب بوده و محصولی با ارزش اقتصادی بسیار بالا می باشد (کیفیت عالی و قیمت مناسب). این محصول با دارا بودن طیف وسیعی از طراحی ها و رنگ ها گزینه ای مناسب جهت پوشش سقف شیبدار می باشد.

تخته او اس بی تخته ای کم چگالی، ساخته شده از انواع تخته های فیبری می باشد که از خرده چوب و خاک اره چوب ها که به صورت فشرده در آمده اند، ساخته شده است. البته تخته چوب هایی هم وجود دارند که به صورت محصولات دوست دار محیط زیست، از چوب نیشکر ساخته شده اند. زمانی که این مواد به صورت فشرده در می آید در واقع تخته OSB تولید می شود. تخته او اس بی محصول گرانی نبوده و از این رو مناسب برای صنایع مختلف می باشد. همچنین آسانی کار با تخته او اس بی از دیگر مزیت های این تخته چوبی به حساب می آید.

در صورت نیاز به تازه نمودن دکوراسیون داخلی فضای کار و منزل، ممکن است به تغییری در دیوارها فکر کرده باشید. در بازار گزینه های متعددی برای پوشش دیوارهای داخلی وجود دارد که برخی دارای کیفیت بسیار بالا و طرح های متنوع می باشد، یکی از این گزینه ها، تخته او اس بی می باشد.

تخته OSB نصب آسانی دارد و با توجه به کیفیت مناسب آن، می توان از این محصول به صورت دراز مدت استفاده نمود.

شینگل رولی یکی از ارزان ترین مصالح پوشش بام است که برای مسقف کردن سقف شیبدار مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله در مورد این محصول و مزایا و معایب آن توضیحاتی ارائه خواهیم کرد

شینگل رولی از انواع دیگر شینگل می باشد که به صورت رول شده است. از مزایای شینگل رولی می توان قیمت پایین آن در مقایسه با شینگل های دیگر و همچنین آسانی نصب شینگل رولی را نام برد. با این حال باید حتما مد نظر داشت که شینگل رولی در مقایسه با شینگل آسفالتی طول عمر پایین تری دارد.

در این مقاله به دنبال ارائه 16 مدل از خانه ها و سازه هایی هستیم که دارای سقف شیبدار به سبک مدرن می باشند. با استفاده از تصاویر و نمونه های سقف شیبدار ارائه شده در این مطلب سقف شیبدار مدرن ویلا یا خانه خود را آسان تر انتخاب کنید.

معماری مدرن همواره  با خلاقیت و نوآوری همراه است و  شکل و نمای متفاوتی به خود می گیرد

   سقف شیب دار دارای طراحی بسیار مدرن و متفاوت است.

سقف یکی از مهمترین قسمت های هر خانه می باشد که خانه را تکمیل می نماید و استفاده از هنر معماری در طراحی سقف، زیبایی آن را دوچندان می نماید. با در نظر گرفتن شیب مناسب برای سقف می توانید سقفی بسیار زیبا و کارا داشته باشید.

در این مقاله سعی شده است تا چند نوع از بهترین مدل های سقف شیبدار شیبدار برای شما به نمایش گذاشته شود که با شیب متفاوتی طراحی شده اند. در ادامه، این چند مدل سقف شیب دار ارائه شده است.

از بزرگترین و اصلی ترین اهداف طراحی و پیاده سازی سقف و سقف شیبدار، حفاظت از سازه در مقابل آب و هوا می باشد. استفاده از سقف باعث زیبایی سازه، حفظ و نگهداری انرژی و مقاومت سازه نیز می گردد. لذا انتخاب سقف شیبدار مناسب یکی از تصمیم های مهم در ساختمان سازی می باشد.

شیب سقف شیبدار، سبب می گردد که آب بر روی سقف سازه جریان پیدا نماید. زمانی که آب بر روی سقف در جریان باشد سقف شیبدار باعث می شود که آب در هیچ جای سقف جمع نگردد و فرسودگی و نم زدگی در سقف ایجاد نشود. سقف هایی که دارای شیب کم هستند راه متفاوت تری جهت به جریان انداختن آب بر روی سقف را دارند.

ابتدایی ترین نوع شینگل ها در گذشته به عنوان شینگل و یا ورق های متحرک شناخته می شدند . ورق های متحرک معمولا بلند تر و نازک تر از شینگل های چوبی هستند. تفاوت عمده این دو در نحوه ساخت آنها می باشد. هر دو به وسیله بافت زنجیری به یکدیگر متصل شده اند که از یک طرف متحرک هستند. 

این پوشش گیاهی که بیشتر در انگلستان رایج است از پوشش های قدیمی بام به شمار می آید . ساختار این نوع پوشش بام از مواد خشکی همچون کاه، نی آب ، چوب های شاخه گوزنی ، چوب راش، برگ درخت نخل که به عنوان عایق عمل می کند ساخته شده است.

از نظر شیمیایی پلی استایرن حاوی موله های عناصر شیمیایی کربن و هیدروژن می باشد.
اولین بار پلی استایرن توسط ادوارد سایمون در سال 1839کشف شد و برای اولین بار کمپانی داو توانست استایرن را از فرآورده های نفتی سنتز کندو سپس آن را پلیمریزه کرد. در نهایت شرکت بی ای اس اف در ابتدای سال 1950 یک فرآیند دو مرحله ای برای تولید فوم پلی استایرن را به طور گسترده ای بسط داد.

یکی از عوامل مهم در ظاهر و نمای ساختمان همواره نمای پوشش بام می باشد. گاها برای کاربران این سوال پیش می آید که چه عواملی در نصب پوشش های بام علی الخصوص پوشش سقف های شیبدار مهم است. همیشه اطمینان از انتخاب صحیح پوشش سقف های شیبدار یکی از مهم ترین دغدغه های کارفرما و طراحان است. نکات بسیار مهم و برجسته ای در این زمینه وجود دارد که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

یکی از راه های موثر در جلوگیری از اتلاف انرژی سازه عایق کف سقف شیبدار با استفاده از عایق های حرارتی با ضخامت کافی در سقف می باشد.بام شیروانی ساختمان لایه بیرونی سازه محسوب می شود که مستقیما از عوامل جوی تاثیر پذیر است. 

برای تمامی افرادی که تصمیم به ساختن سقف سازه ی خود می کنند ، همواره سوالاتی مطرح خواهد شد که پاسخ تک به تک این سوالات نشانگر نیاز شما به نوع پوشش مناسب برای سقف شیبدار شما است. در مقاله ی پیش رو از جمله سوالاتی که ممکن است در این قسمت به وجود بیاید را مورد بررسی قرار می دهد.

جدول مشخصات فنی شینگل های شرکت پوشش بام تخت جمشید

یکی از مهم ترین دغدغه همه ی انسان ها ، تهیه یک محصول با کیفیت و مقرون به صرفه است . ممکن است برای خود شما نیز پیش آمده باشد که بگویید فلان محصول به قیمت اش می ارزد  یا خیر. فاکتورهای ظاهری و بسته بندی مناسب اولین گام در فروش محصولات است. کمتر پیش می آید که هنگام خرید محصول  جدول مشخصات آن محصول را مطالعه کنیم . شکل ظاهری محصول بسیار مهم و حائز اهمیت است اما نکته مهم تری که وجود دارد این است که مشخصات فنی محصول مخصوصا پوشش سقف شیبدار شینگل شما مطابق با استاندارد های روز دنیا باشد و آزمایش های لازم را پشت سر بگذارد. مهندسین خبره و اهل فن کسانی هستند که مشخصه های فنی محصول برای آنها حائز اهمیت است. همچنین استحکام بالای این محصول در آزمایشگاه های مخصوص مورد آزمایش قرار گرفته و استاندارد لازم را کسب کرده است و می توان به عنوان وجه تمایز این دسته از شینگل ها با باقی محصولات دانست.تمامی مواد وسنگریزه های استفاده شده در این محصول از سنگریزه های معدنی بوده و خودرنگ می باشند. قیر استفاده در این محصول به عنوان عایق عمل می کند .شینگل های شرکت پوشش بام تخت جمشید ،آن دسته از شینگل هایی هستند که مشخصات فنی محصولات به صورت کامل روی هر بسته محصول درج شده است . در این مقاله تلاش بر این است که تا میزان قابل توجهی شمارا با مشخصات فنی و استاندارد های موجود ، و همچنین اندازه شینگل ها و انواع مختلف شینگل آشنا کنیم.

از گذشته تا کنون روش های معماری مختلفی هستند که هرکدام به نوبه خود طرفداران  زیادی دارند. از جمله این معماری ها می توان معماری مدرن را نام برد که این شیوه معماری دربسیاری از کشور ها طرفداران مختص خود را دارد . از جمله می توان به کشورهای تازه توسعه یافته اشاره کرد . ظهور متریال جدید در صنعت ساختمان ، چه در نمای ساختمان و چه در طراحی داخلی ساختمان تنوع زیادی را ایجاد کرده است . شینگل ، آندوویلا ، آکروتایل و دیگرمتریال جدید پوشش سطح شیبدار این تنوع را چند برابر کرده اند .

در مقاله پیشین به طور مفصل راجع به مسائل معماری و تعاریف پایه و اولیه صحبت کردیم . در این مقاله سعی بر این داریم که شیوه های معماری که طرفداران زیادی دارند را مورد بررسی قرار داده و نقش استفاده از متریال جدید در صنعت ساختمان را مورد بررسی قرار دهیم . شرکت پوشش بام تخت جمشید مفتخر است شینگل و آندوویلا  و همچنین متریال به روز و مدرن را در خدمت مشتریان عزیز قرار دهد. این دسته از متریال باعث انقلاب عظیمی در صنعت پوشش سطح شیبدار ایجاد کند .

جنبش های هنری معتعددی در بطن هنر در زمان های مختلف کمتر رویکردی را می توان یافت که در همه ی شاخه های هنر رسوخ کرده باشد . بی پیرایه بودن و ساد ه بودن کار ایده ای کاملا تازه و نو است و اصلا به زمان مرتبط نیست بلکه در بسیاری از فرهنگ ها از دوران باستان تا کنون وجود داشته است.

جنبش های هنری معتعددی در بطن هنر در زمان های مختلف کمتر رویکردی را می توان یافت که در همه ی شاخه های هنر رسوخ کرده باشد . بی پیرایه بودن و ساد ه بودن کار ایده ای کاملا تازه و نو است و اصلا به زمان مرتبط نیست بلکه در بسیاری از فرهنگ ها از دوران باستان تا کنون وجود داشته است.

روش ها و سبک های بسیاری در معماری وجود دارند که طراحان بسیاری از آنها پیروی می کنند . برخی طرح ها ماندگار می شوند و بسیاری از طرح ها به سرعت منسوخ می شوند . یکی از طرح هایی که نسبتا از ماندگاری زیادی برخوردار بود می توان به طرح  های سبک مینیمالیسم و یا ساده گرایی اشاره کرد 

 

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که : چرا سقف شیبدار ؟ دلیل استفاده از سقف شیبدار . اولین نکته ای که به ذهن هر فرد خطور می کند ، زیبایی و نمای سقف شیبدار در مقایسه با سقف های دیگر است. این نکته بسیار حائز اهمیت است. اما به تنهایی این مورد کافی است ؟پاسخ سوال این است که  علاوه بر نکته زیبایی ، سقف های شیبدار در مقایسه با سقف های مسطح به مراقبت کمتری احتیاج دارند. ساخت سقف های شیبدار قدمتی دیرینه دارد و خیلی ها بر این باورند که ابتدا سقف شیبدار به عنوان سقف به رسمیت شناخته شده است و سقف های مسطح فقط حکم سرپناه را داشته اند. شاید شما نیز از آن دسته افرادی باشید که در نقاشی های دوران کودکی خانه تان را با سقف شیبدار ترسیم می کردید. توجه به عوامل بسیاری در محیط زیست مثل میزان باد ،سرعت و جهت وزش باد، جهت بارش باران،میزان رطوبت، موقعیت جغرافیایی،شدت گرمادر تابستان، شدت سرما در زمستان  و نیز نوع کاربری بنا، وزن و دیگر مشخصات فنی ساختمان،  علاوه بر احترام به سلیقه مشتری و حفظ تناسب و زیبایی ظاهر ساختمان در انتخاب پوشش سقف شیبدار شیبدار بسیار بار ارزش است . 

 EGGER OSB3  چیست؟

یک تخته صلب و دارای ثبات ابعادی, برای تحمل بارواستحکام دیوارهادرساختمان سازی درشرایط خشک و مرطوب آب وهوایی طراحی شده است.

 این تخته ساخته شده از 3لایه چوب های نازک با جهت گیری متقاطع,پیوند داده شده توسط یک رزین سنتزی ضدآب و حاوی مقدار ناچیزفرمالدهید که برابر با همان مقدار درچوب طبیعی است.شکل خاص, کیفیت وپخش متعامد لایه ها در ضخامت تخته منجر به خواص مکانیکی برجسته EGGER OSB3ازقبیل افزایش الاستیسیته واستحکام خمشی عالی در راستای محور اصلی این تخته شده است.

 EGGER

خانواده ایگر در سال 1961 در شهر سن یوهان تیرول اتریش که الان به عنوان دفتر مرکزی این شرکت می باشد تاسیس شده است . شرکت ایگر در ابتدا با تولید پنل های چوبی و نئوپان کارخود را آغاز کرده اند وبا 19 سایت تولید در کشورهایی از قبیل اتریش ، آلمان ، فرانسه ، انگلستان ، رومانی ، روسیه، بلژیک ، دانمارک ، ایتالیا ، سوئیس، اسلوونی، لیتوانی، اوکراین، چین ، ژاپن، هند، شیلی، استرالیا، رومانی، کرواسی، جمهوری چک، مجارستان، لهستان، صربستان، بلغارستان، ترکیه، روسیه، بلاروس ، آرژانتین و ترکیه در بیش از 24 دفتر فروش در سرتاسر دنیا مشغول به فعالیت می باشد .

معرفی محصولات جدید از گذشته دغدغه بسیاری از صاحبان مشاغل بوده است . حال آنکه شیوه صحیح تبلیغات مناسب می تواند به طرز معجزه آسایی در کسب و کار کارآمد باشد . یکی از روش های تبلیغات و شناسایی محصول ، تبلیغات به صورت شرکت در نمایشگاه های مختلف و معرفی و مشاوره محصول شماست .یکی از بهترین راه های تبلیغ می تواند معرفی محصولات و استفاده از کارشناسان مهم و خبره در این زمینه باشد . شرکت در نمایشگاه یکی از گام هایی است که می توان در راستای شناسایی محصول و همچنین توضیح به مشتری برداشت. شرکت پوشش بام تخت جمشید در نمایشگاه اخیر صنعت، معدن ، ساختمان و صنایع وابسته به جهت معرفی محصولات خود در نمایشگاه بوگات اکسپو شرکت کرده است .

 

با پیشرفت تکنولوژی و ارتباط تنگاتنگ تکنولوژی و معماری در بسیاری از موارد باعث فراهم شدن زمینه مناسب جهت اجرای طرح های مختلف با کوتاه ترین زمان، بیش ترین کیفیت و مناسب ترین هزینه شده است. یکی ازمهم ترین متریال های نوین در صنعت ساختمان که به تازگی در طراحی نما و دکوراسیون کاربرد بسیاری پیدا کرده است، فوم پلی استایرن است که در نوع EPS و XPSشناخته شده است. فوم پلی استایرن جایگزین عایق های سنتی و ابزارهای طراحی نما و دکوراسیون مانند سنگ، سیمان، گچبری و رابیتس است. مزایای این فوم، انتخاب آن را در مقایسه با گزینه های دیگر برتری می دهد

 

افرادی در حال ساخت و ساز خانه نو هستند همیشه دغدغه هایی دارند که برایشان سوال می شود . یکی از مهمترین دغدغه های سازندگان طراحی سقف خانه است . این مهم بر عهده ی طراح خانه است و شما فقط تصویر نهایی و نقشه های خانه تان را به سازندگان سقف می دهید و مطابق با آن کار شما را راهنمایی می کنند. . این مقاله قصد دارد چکیده ای از اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد تا با سوالات متداول راجب نحوه محاسبه محصولات پوشش بام که اغلب برای مشتریان عزیز پیش می آید را مطرح خواهیم کرد .

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و مدرن شدن تجهیزات پوشش بام  و معرفی شینگل به عنوان محصول به روز ،شرکت پوشش بام تخت جمشید با محصول جدید برآن شد که محصول جدید خود با عنوان شینگل های دولایه را واردبازار کند . شینگل های دولایه متشکل از پنج لایه است. لایه اول متشکل از مواد قیری با کیفیت بسیار بالادر لایه تحتانی می باشد. لایه بعدی ،لایه روی لایه تحتانی لایه ای است که با پشم و شیشه تقویت شده است .و بعد مواد قیری با کیفیت بسیار بالا رویه لایه پشم و شیشه را پوشانده است . دولایه مواد قیری که به وسیله لایه پشم و شیشه عایق شده است . رویه بالایی یعنی همان سطح رویی است که با سنگریزه های مینرالی یا معدنی خودرنگ پوشیده شده است. کاربرد این گونه شینگل ها در سقف ویلا ها بسیار بالا می باشد.

پوشش سقف شیبدار به سقفی گفته می شود که دارای شیب باشد و شکلی چند ضلعی به ما می دهد. به دو صورت میتوان سقف های شیبدار رااجرا کرد سقف هایی که تنها از یکطرف و یا دو طرف شیب داشته باشد, تعداد شیب بیشتر زیبایی ساختمان را نیز دو چندان می کند.

سقف های شیبدار به نوع پوشش و نوع شیب نیز بستگی دارد

سقف های شیبدار انواع و اقسام مختلفی دارند . بسته به میزان باد وطوفان و همچنین زاویه وزش باد و با توجه به اقلیم جغرافیایی نوع سقف شیبدار ، پوشش بام و فارغ از بحث سلیقه ، بحث کارشناسی در  انتخاب نوع سطح شیبدار حرف اول را می زند . در این مقاله تلاش بر این شده است که سقف تک شیب و یا به عبارتی سقف با شیب یکطرفه مورد بحث و بررسی قرار گیرد . 

 بعضی از سقف های شیبدار چهار شیب می باشد که اصطلاحا به آنها سقف فرانسوی گفته می شود.سقف شیروانی فرانسوی شامل 4شیب بر روی سقف می باشد   . 

سقف های شیبدار چند شیب به سقف هایی گفته میشود که دارای چند شیب متعدد می باشد.

این سقف ها در تمامی جهات گسترده شده و طول اضلاع تشکیل‌ دهنده ی آن یکسان می باشد و در بخش فوقانی ساختمان به یکدیگر متصل می شوند تا تاج سقف راشکل دهند . 

یکی از رایج ترین و جا افتاده ترین پوشش های سقف پوشش اندوویلا می باشد.

اندوویلا نوعی ورق پوشش بام سقف شیبدار است که  ازمواد اولیه طبیعی ، سازگاربا انواع شرایط آب وهوایی ساخته شده است. اندوویلا محصول اصلی گروه کارخانه جات آندولین فرانسه ،با بیش از 70 سال سابقه ،با بیش از 10 کارخانه در کشورهای مختلف تولید ودر سراسر دنیا درشرایط متنوع آب و هوایی مورد استفاده قرارمی گیرند،جنس اندوویلااز بیتومن و الیاف سلولزی طبیعی تولید شده تحت فشار بالا وحرارت بالا با ترکیب نوعی رزین و رنگ دانه های طبیعی تحتفناوری خاص با تکنولوژی  منحصربه فرد کاملاٌ ضد آب ومقاوم تولید می شوند.

 شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که چرا سقف خانه های شمال به صورت شیبدار ساخته می شوند. و آیا سقف شیبدار برای خانه های شمال مناسب است یا خیر ؟ پیشینه ی استفاده از سقف شیبدار در خانه های شمال آیا ریشه علمی دارد و یا بر حسب سنت از سقف های شیبدار استفاده می شود؟ آیا متناسب ترین سقف در شمال کشور سقف شیبدار است ؟

در مقاله های پیشین به صورت مفصل راجع به سقف شیبدار توضیح داده ایم . اما در این مقاله سعی بر این داریم که به طور اخص راجع به مزایا یا معایب سقف شیبدار در شمال کشور صحبت خواهیم کرد .

 هفدهمین نمایشگاه بین المللی یراق آلات ، ماشین آلات و مبلمان و چوب در محل دائمی نمایشگاه تهران برگزار شد. همیشه شرکت در نمایشگاه چه به عنوان شرکت کننده و چه به عنوان غرفه دار ، گام بلندی در معرفی شر کت  و محصولات شرکت به مشتری می باشد. شرکت پوشش بام تخت جمشید در این نمایشگاه شرکت کرده است. این نوشته تلاش دارد اهمیت شناخت محصول به مشتری را به رشته تحریر در آورد.

سقف شیبدار شینگل به عنوان یکی از پرکاربردترین پوشش های سقف شیبدار، مناسب برای استفاده در تمام نقاط ایران زمین می باشد. همان طور که در مقاله های پیش در ارتباط با مزایای شینگل مطالبی عنوان کردیم، این پوشش سقف شیبدار دارای مزایایی می باشد که باعث شده است از آن در تمام فصول و در تمام نقاط بتوان استفاده نمود.

 پوشش سقف شیبدار چه برای کاربران و چه برای طراحان ارزش بسزایی دارد چرا که سقف شیبدار زیبا ، زیبای نمای سازه  را دو چندان می کند. شیب مناسب ، انتخاب پوشش سقف شیبدار مناسب می تواند نه تنها به زیبایی بلکه به عمر سازه نیز بسیار کمک کند .شینگل به عنوان یک پوشش سقف شیبدار مناسب امروزه مخاطبین خاص خودش را در صنعت پوشش بام جذب کرده است .

معماری مدرن همواره  با خلاقیت و نوآوری همراه است و  شکل و نمای متفاوتی به خود می گیرد. با افزایش سرعت تغییرات  و اعمال آن احساس می شود که   با ساختار شکنی مواجه شده ایم. خلاقیت و تکنولوژی در معماری مدرن وارد شده است. تلاش کلیه معماران در سرتاسر دنیا بر این است که تکنیک های به کار رفته را بهبود دهند و چشم انداز نوینی از عصر حاضر را ارائه دهند. معماری به قدمت تمدن و تاریخ حرفه ای است و سازه های امروزی فراتر از بنای معمولی هستند و خلاقیت زیادی در آنها به کار رفته است

یکی از مهمترین مسائلی که در طراحی ساختامان مطرح است ، زیبایی شناسی سقف ساختمان و تناسب هارمونی رنگ سقف شیبدار و طرح و نقشه ساختمان است . اصول زیبایی شناسی در صنعت ساختمان و در دنیای هنر یک مبحث مشترک می باشد

در مقاله پیش به طور مختصر راجع به زیبایی شناسی و صنعت ساختمان و مباحث معماری صحبت شد . در این مقاله سعی بر آن داریم تا ارزش مفاهیم زیبایی شناسی را در صنعت ساختمان و هنر معماری تا سطح بالاتری مورد بحث قرار دهیم . همچنین بر اهمیت ارزش تعامل بین مهندس طراح و معمار سقف ویلا نیز صحبت خواهیم کرد .

تخته او اس بی تخته ای است که روی آن مطالعات زیادی انجام شده است. این دسته از تخته ها کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد . در صنایعی همچون ساختمان ، موشک سازی ،صنایع سنگین ، خودروسازی و صنایع وابسته به وفور مورد استفاده قرار می گیرد .در این مقاله سعی شده است که تخته او اس بی را مورد بررسی هر چه بیشتر قرار دهیم . همچنین کاربرد تخته او  اس بی در سقف شیبدار مورد بررسی قرار گرفته است 

مشخصات آندولین

آندولین از الیاف سلولز ساخته شده است که با قیر طبیعی ترکیب گردیده است. این ترکیب که به صورت تخته ای ساخته شده است، دارای ضخامت حدود 3 میلی متر است. صفحه اندولین که در ابعاد 2 متر در 0.95 متر می باشد دارای وزن بسیار سبکی در حدود 6 کیلوگرم است. سبکی آندولین باعث می گردد که جابجایی آن برای پوشش سقف شیبدار آسان باشد و همچنین وزن کم این پوشش سقف به سقف شیبدار فشاری وارد نمی کند که همین امر یکی از مزایای اندولین می باشد.

Menu
بالا