معرفی سقف شیبدار:

سقف های شیبداری که از حداقل 30 درجه تا حداکثر 90 درجه شیب داشته باشد، سقف شیبدار می گویند.

طبقه بندی سقف های شیب دار به روش های مختلف امکان پذیر است برای مثال از لحاظ شیب به 2 دسته ساده و طرح دار تقسیم بندی می شود که طرح ساده دارای یک الی دو شیب بوده و سقف شیبدار طرح دار بیش از 2شیب داشته و در طرح های 4ضلعی و 6ضلعی و حتی نیم دایره و با هرگونه طرح و اجرای که مشتریان عزیز بخواهند قابل اجرا است. برای مطالعه بیشتر در ارتباط با نحوه دسته بندی سقف های شیب دار مقاله طبقه‌بندی سقفهای شیبدار و پوشش آنها را مطالعه بفرمایید.

سقفهای شیبدار در مقايسه با سقفهاي مسطح به مواظبت كمتری احتياج دارند و اجراي آنها از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است. علاوه بر اينها در برخی از نقاط ممكن است ورقهای پوششی به عنوان عايق رطوبت روی سقفهای شیب دار بتنی يا طاق ضربی قرار گيرند. در مورد اخير از ورقهای آزبست و سيمان استفاده نمی شود بلکه از سفال و تایل بتونی که هیچ گونه مواد سرطان زا در انها وجود ندارد استفاده می شود.

از موارد مهم استفاده از ورق های شیروانی، پوشش سقف شیروانی، ویلا های شیروانی، سالن های ورزشی، سوله و دیگر سطوح سقف شیب دار می باشد.

به منظور انتخاب مناسب سقف شیب دار، در وب سایت پوشش بام تخت جمشید مقالاتی در این ارتباط و توضیحاتی در مورد انواع محصولات مورد استفاده و نحوه نصب آن ها داده شده است که در ادامه معرفی اجمالی در ارتباط با این موارد خدمت شما ارائه می شود.

در مقاله کاربرد پوشش های بام در مورد کاربرد سقف شیب دار در مکان های مختلف توضیحات تکمیلی داده شده است و همچنین مزایای استفاده از سقف شیب دار برای شما عزیزان لیست شده است که از ذکر آن در این مقاله خودداری می شود.

برای انتخاب مناسب مصالح مورد نیاز جهت اجرای سقف شیب دار اطلاع از انواع محصولات مورد استفاده در سقف شیب دار، مزایا، معایب، زیبایی ها و محدودیت های زمانی و مکانی آن ها یکی از ضروریات است بدین منظور در سایت پوشش بام تخت جمشید هر یک از محصولات مورد استفاده در سقف شیب دار - سقف شیروانی به تفصیل در صفحه مربوطه توضیح داده شده است. شرکت پوشش بام تخت جمشید ارائه دهنده محصولات آندولین و آندوویلا، شینگل، سفال بام - سفال آلاچیق، تاپ تایل - ورق روزر، اکروتایل، عایق ساختمانی XPS، ورق پلی کربنات و  ساندویچ پنل و ورق های طرح سفال جهت اجرا در سقف های شیب دار و شیروانی می باشد.

 

مراحل اجرای پوشش سقف شیبدار :

1: اجرای سازه فلزی و یا چوبی(به صورت شیبدار)

2: اجرای زیرسازی با توجه به نوع پوشش

3: اجرای پوشش مناسب توسط افراد با تجربه

4: اجرای ناودانی و عایق سقف برای هدایت آب باران و برف

5: اجرای پیشانی نما و پوشش دامنه برای جلوگیری از نفوذ گرما و سرما و پرندگان و حیوانات و هدر رفتن انرژی داخل سقف ساختمان

جهت نصب پوشش سقف شیبدار:

هميشه جهت نصب بام های شیروانی بر خلاف وزش باد است. نصب هميشه از پايين‌ترين نقطه سقف در جهت عكس وزش باد (كه در هر منطقه بر پايه آمار و تجربيات موجود تعيين مي‌شود) انجام مي‌پذيرد.

برای مشاهده توضیحات تکمیلی به همراه تصاویر در ارتباط با نحوه نصب انواع محصولات ارائه شده توسط شرکت پوشش بام تخت جمشید به صفحه نحوه نصب و اجرای سقف شیب دار - شیروانی مراجعه نمایید.

همچنین برای مشاهده پروژه های انجام شده توسط شرکت پوشش بام تخت جمشید و آشنایی بصری با نمونه های سقف شیب دار به صفحه پروژه های سقف شیبدار - شیروانی مراجعه بفرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان، با متخصصین شرکت پوشش بام تخت جمشید و از طریق شماره تلفن 02644386154 و شماره همراه 09121790195 آقای عطااللهی تماس حاصل فرمایید. برای دسترسی به پروژه ها و اخبار شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق این لینک عضو کانال تلگرام شرکت پوشش بام تخت جمشید شوید. در صورت نیاز به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید درخواست خود را ارسال نمایید.

سقف شیبدار - سقف شیروانی - 5.0 out of 5 based on 5 votes

سقفهای شیبدار و پوشش آنها چگونه طبقه بندی می شوند؟

تقسيم‌بندی سقفهای شیبدار از لحاظ سازه سقف، طریق شيب‌ بندی و نوع پوشش ان روی خرپا به این صورت است:
طبقه‌بندی با توجه به جنس مصالح سازه سقف

 پوششهاي شيبدار معمولاً روي خرپاهاي فلزي يا چوبي قرار مي‌گيرند، علاوه بر خرپا در برخي از موارد ممكن است اين پوششها روی سقفهای بتنی شیبدار و يا طاق ضربي نيز قرار گيرند.

طبقه‌بندی با توجه به شيب‌بندی سقف

 پوششهای شیبدار مي‌توانند با شيب يكطرفه، دو طرفه و يا به صورت دندانه اره باشند كه نوع اخير بيشتر در كارخانجات و براي استفاده از نور كاربرد دارد. انواع زیاد ديگری نيز وجود دارد كه تقریبا نمونه اجراشده در سایت موجود است.

 طبقه‌بندی از لحاظ جنس پوشش سقف

 به طور كلی پوششهای شيبدار می توانند از انواع مصالح كه اهم آنها به شرح زير است، تشكيل شده باشند:

 پوششهای پنبه كوهی و سيمان شامل ورقهای موجدار، آردواز 

 ورقهاي آلومينيوم يا موج سينوسي يا ذوزنقه‌اي

 مهمترين ورقهاي فولادي شامل: ورقهاي فولادي گالوانيزه با موج ريز يا درشت سينوسي و ذوزنقه‌اي، ورقهاي فولادي گالوانيزه صاف، ورقهاي فولادي يا پوشش پلاستيك، ورقهاي تهيه شده با لعاب پخته، ورقهاي رنگ شده از قبيل ورقهاي موجدار با عايقهاي حرارتي، رطوبتي 

 ورقهايي كه از آميختن قير و پنبه كوهي تهيه مي‌شوند.

 انواع پوششهاي چوبي

 پوششهاي سفالي

 پوشش با ورقهاي پلاستيكي شفاف

 

طبقه‌بندی سقفهای شیبدار و پوشش آنها - 5.0 out of 5 based on 12 votes
 
در گذشته سقف خانه ها شیبدار و ویلاهای شیروانی به صورت گل و سیمان استفاده می شد که به مرور زمان خانه های آپارتمانی جایگزین خانه های ویلایی شدند. امروزه با گذشت زمان پس از مشخص شدن اهمیت سقف های شیبدار و شیروانی, مردم به این سقف های شیبدار علاقه خود را نشان دادند و امروزه اکثر سقف خانه ها به صورت شیبدار و ویلاهای شیروانی و همچنین شاهد ساخت بناهایی در شهرستان ها بودیم که از این نوع پوشش استفاده کردند.
 امروزه در خانه های ویلایی، فرودگاه، انبار و سوله ها، پارک، آلاچیق، گلخانه ها ، پارکینگ و حتی برای سردری آپارتمان هایی كه معمولاً دهانه بين ستونها و ديوارها از حد معمول بيشتر است، به منظور كاربرد تيرهاي بتني و آهني سنگين، از سقفهای شیب دار (که در قدیم بیشتر با نام شیروانی می شناسند) استفاده می كنند. علاوه بر موارد فوق در مواقعی كه سقف ساختمان مورد استفاده طبقات بعدی قرار نمي‌گيرد، ممكن است به دلايل گوناگون از اين نوع سقف های شیروانی استفاده شود. در مناطق سردسير و كنار دريا كه نزول برف و باران زياد است، اجرای اين سقف شیبدار باعث می شود كه برف و باران به راحتی از لوله ناودان يا لبه سقف به خارج ريخته و احتياج به برف‌روبی نداشته باشند.

سقف های شیبداری که از عایق های حرارتی استفاده نشود اصولا سقف های شیبداری هستند که برای سردخانه ها استفاده می شود و هم چنین سقف های شیبداری که در آن از عایق های حرارتی استفاده شود سقف های شیبداری هستند که اصولا برای سوله ها و سقف خانه ها استفاده می شود.

 

مزایای سقف های شیبدار :

1.در سقف های شیبدار انرژی گرمایی هدر نمی رود.

2.ماندگاری بالای سقف های شیبدار نسبت به سقف های مسطح.

3.سبک بودن سقف های شیبدار نسبت به سقف های مسطح

4.اجرای آن سریع بوده.

5.زیبایی بی نظیری که این نوع سقف های شیبدار نسب به بقیه سقف ها دارد قابل بیان نیست.

 

 

کاربرد پوششهای بام - 4.9 out of 5 based on 12 votes
بالا