پوشش بام تخت جمشید

مشکلات شینگل نامرغوب: جای تعجب نیست که سقف شینگل محبوب ترین مصالح مورد استفاده در سقف شیبدار می باشد. شینگل نه تنها مقرون به صرفه است، بلکه نصب آن آسان است و با ظاهر بسیاری از مناطق مطابقت دارد.

مشکلات شینگل نامرغوب | سقف شیروانی کارگاه | تخت جمشید

در حالی که شینگل یک انتخاب عالی برای سقف است، انتخاب شینگل از شرکت های نامعتبر یا نصب آن توسط افراد کم تجربه، مشکلاتی را به وجود می آورد که ممکن است در طول عمر آن موثر باشد. بهترین راه برای اطمینان از اینکه مشکلات مربوط به شینگل برای شما رخ نمی دهد، استفاده از سقف شیبدار شینگل با برندهای معتبر و اجرای سقف شیروانی با کیفیت بالا می باشد. با این حال برخی از مشکلات احتمالی شینگل نامرغوب که ممکن است در طول فرآیند تولید یا حتی نصب آن رح دهد را در ادامه توضیح خواهیم داد تا در صورت مشاهده این موارد بتوانید به درستی اقدام کنید.

شش مشکل رایج در سقف شینگل نامرغوب

تبله کردن

یکی از رایج ترین مشکلات شینگل نامرغوب که پیمانکاران برای رفع آن فراخوانده می شوند تبله کردن است. این زمانی اتفاق می‌افتد که رطوبت به دام افتاده در شینگل منبسط می‌شود و از سطح می‌شکند. بیشتر اوقات، تبله در ماه های تابستانی با دمای بالا رخ می دهد.

یکی از دلایل تبله کردن، راه پیدا کردن رطوبت در طول فرآیند تولید به داخل شینگل می باشد. شینگل معمولاً از سه لایه اصلی تشکیل شده است: یک لایه پشتی فایبرگلاس، یک پوشش آسفالت، و دانه های روی آن. اگر رطوبت به نحوی بین هر یک از این لایه ها راه پیدا کند، احتمال باد کردن آن بیشتر است.

دلیل دیگر، تهویه ضعیف سقف است که باعث ایجاد رطوبت محبوس می شود. تهویه نامناسب علت بسیاری از مشکلات در سقف شینگل است، بنابراین بسیار مهم است که مطمئن شوید که فردی که وظیفه نصب شینگل را به عهد دارد، تهویه مناسبی برای آن فراهم می کند.

تبله کردن شینگل نامرغوب

ایجاد انحنا در گوشه های شینگل

مشکل متداول بعدی سقف شینگل نامرغوب، انحنا پیدا کردن گوشه های آن است. اگر وقتی به سقف شینگل نگاه می‌کنید، لبه‌های آن از سطح سقف بلند شده است یا گوشه‌های آن به سمت بالا چرخیده است، این مشکل برای شینگل شما به وجود آمده است.

دلایل متعددی وجود دارد که شینگل شما انحنا پیدا کرده است، از جمله:

 • شینگل به پایان چرخه عمر مفید خود نزدیک می شود. در نهایت، شروع به جمع شدن و پیچ خوردن می کند، که نشانه آن است که ممکن است زمان سقف جدید فرا رسیده باشد.
 • نصب نامناسب.
 • مشکلات تهویه و محبوس شدن رطوبت.
 • شوک حرارتی: شوک حرارتی به زمانی گفته می شود که دمای بالای سقف به طور ناگهانی به سرعت سرد شود. به عنوان مثال، اگر روز گرمی دارید، دمای پشت بام به علت جذب گرما توسط شینگل بیشتر می شود. در صورتی که آب و هوا به سرعت تغییر کند و خنک شود روی سقف شما تأثیر می گذارد .

انحنا در گوشه های شینگل نامرغوب

ترک خوردن

موضوع بعدی هرگونه ترک خوردگی روی سطح شینگل است. ترک خوردن بخشی طبیعی از روند پیری شینگل است. با گذشت زمان، باد، تنش های سقف، حرکت حرارتی و حرکت عرشه به ترک خوردگی کمک می کند.

هرگونه ترک‌خوردگی زودرس در سقف شینگل جدید، ناشی از نامرغوب بودن آن یا مشکلات به وجود آمده در هنگام نصب می باشد.

ترک خوردن شینگل نامرغوب

از دست دادن گرانول

گرانول‌هایی که به لایه بالایی شینگل اضافه می‌شوند، سنگ‌های ریز خرد شده یا سرامیک هستند که دارای رنگدانه (انواع ارگانیک و غیر ارگانیک) هستند. علاوه بر رنگی که گرانول ها ارائه می کنند، یک مانع محافظ نیز برای افزایش طول عمر سقف شینگل اضافه می شود.

تمام سقف های شینگل در طول زمان به دلیل در معرض هوا قرار گرفتن از دست دادن گرانول را تجربه می کنند. با این حال، در صورتی که از شینگل نامرغوب استفاده نید ممکن است با تعداد زیادی گرانول در ناودان خود مواجه شوید یا نقاط خاصی از سقف را مشاهده کنید که دانه های قابل توجهی نداشته باشد. این امر می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله:

 • آسفالت در لایه میانی به طور یکنواخت یا ثابت در سرتاسر شینگل اجرا نشده و باعث ایجاد مشکل چسبندگی شده است.
 • سقف بیش از حد گرم شده، آسفالت را ذوب کرده و باعث از بین رفتن گرانول شد.
 • سقف به خوبی تهویه نمی شود، بنابراین در خود ملک، فضای اتاق زیر شیروانی، عایق کاری یا فراتر از آن مشکل وجود دارد.

اگر گرانول‌ها با سرعت بالایی ریزش کنند و مشکل برطرف نشود، می‌تواند منجر به گرفتگی یا مسدود شدن ناودان‌ها، آسیب کلی اشعه ماوراء بنفش به شینگل، نشتی یا شکست سقف شود.

از دست دادن گرانول در شینگل نامرغوب

کپک و جلبک

رشد کپک و جلبک روی سقف یا اطراف سقف شینگل به ویژه در مناطق با رطوبت بالا و سقف ها در مناطق سایه رایج است. بیشتر اوقات، کپک ها و جلبک ها که اغلب شبیه رگه های سیاه روی سقف به نظر می رسند، قابل برطرف کردن هستند. رشد مواد آلی ممکن است در صورت ادامه یافتن منجر به محبوس شدن رطوبت از بین بردن لایه زیرین سقف و حتی تخته OSB شود.

کپک و جلبک در شینگل

جدا شدن تکه هایی از شینگل

از آنجایی که شینگل تکه تکه نصب می شود، این امکان وجود دارد که چند تکه از شینگل از سقف جدا شود.

این ممکن است به دلایل زیادی رخ دهد، از جمله:

 • باد شدید لبه شینگل را بلند کرده و آن را جدا کرده است.
 • چیزی به سقف برخورد کرده و باعث جدا شدن شینگل شده است.
 • آب بندی پشت شینگل (نوار سیاه در وسط شینگل) شکسته/شکننده است.
 • آب بندی در وهله اول درستی صورت نگرفته است.

هنگامی که شینگل از سقف شما جدا می شود، بهتر است هر چه سریعتر آن را تعمیر و تعویض کنید. تعمیر نکردن آن می تواند خانه یا کسب و کار شما را برای مدت طولانی در معرض عناصر مختلف قرار دهد و حتی منجر با جدا شدن سایر تکه ها شود.

جدا شدن شینگل

سخن پایانی

اکثر شش مشکل رایج سقف شینگل که در بالا مورد بحث قرار گرفت، ممکن است به دلیل یک خطای نصب رخ دهند، به خصوص اگر سقف نسبتاً جدید باشد. همچنین می بینید که تهویه مناسب جزء حیاتی هر سقف است که انجام صحیح آن بر عهده پیمانکار است.

متأسفانه، برخی از پیمانکاران و نصاب‌ها فاقد صلاحیت یا بی‌تجربه هستند، به همین دلیل است که پیدا کردن و در نهایت انتخاب پیمانکار مناسب بسیار مهم است.

آخرین نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که این مشکلات می تواند به دلیل نقص محصول در هنگام تولید توسط سازنده باشد که توصیه پوشش بام تخت جمشید استفاده از شینگل ترک با برند BTM می باشد. این محصول دارای استاندارد اروپایی بوده و فروش موفق بسیار داشته است.

هر سیستم سقفی، خواه شینگل، پی وی سی، آندوویلا و … ممکن است مشکلاتی داشته باشند، تهیه آن از شرکت های معتبر و نصب دقیق و با کیفیت آن می تواند منجر به افزایش طول عمر و جلوگیری از ایجاد مشکل شود.

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق پی وی سی بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار PVC (ورق PVC) – آندوپلاس، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه کینگستون (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق پی وی سی با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 34005035-026 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *