پوشش بام تخت جمشید

آسیب های ناشی از پرندگان، حیوانات و درختان بر سقف شیبدار: وقتی به آسیب سقف فکر می کنید، آیا پرندگان یا حیوانات دیگر را در نظر می گیرید؟ درختان چطور؟ اکثر مردم به این فکر نمی کنند که چگونه پرندگان، حیوانات یا درختان نزدیک به خانه آنها می توانند روی سقف شیبدار خانه آنها تأثیر بگذارند. اما همه این‌ها می‌توانند بیش از آنچه که تصور می‌کنید آسیب وارد کنند.

آسیب های ناشی از پرندگان، حیوانات و درختان بر سقف شیبدار

آسیب های ناشی از پرندگان، حیوانات و درختان بر سقف شیبدار

 

تاثیر پرندگان بر سقف شیبدار

پرندگان اغلب یکی از نادیده گرفته‌شده‌ترین و مضرترین علل مشکلات سقف هستند.

فضولات اسیدی پرندگان

اولین چیزی که باید نگران آن باشید، مدفوع پرندگان است. این فضولات پرندگان، بسیار اسیدی هستند و می توانند بسیاری از انواع مواد سقفی، به ویژه آنهایی که بر پایه قیر هستند را بخورند. تحقیقات نشان داده است که فضولات پرندگان می تواند طول عمر سقف را به نصف کاهش دهد و آن را در معرض نشتی های مخرب قرار دهد.

مشکلات ناشی از لانه پرندگان

همچنین باید نگران ساختن لانه آنها باشید. ناودان ها یکی از محبوب ترین مکان ها برای لانه سازی پرندگان است که مانع از زهکشی و تجمع آب در سقف شما می شود. اگر آب برای مدت طولانی باقی بماند، می تواند به زیر مواد سقف شما نفوذ کند و منجر به مشکلاتی مانند کپک و پوسیدگی شود.

خطر آتش سوزی ناشی از مواد قابل اشتعال

گرفتگی ناودان ها و لوله های تخلیه تنها مشکلی نیست که لانه پرندگان می توانند روی سقف شما ایجاد کنند. نی، چوب ها و فضولات خشک شده پرندگان که در لانه ها یافت می شوند بسیار قابل اشتعال هستند و با کوچکترین جرقه ای مشتعل می شوند.

تاثیر حیوانات یا حشرات بر سقف شیروانی

پرندگان تنها موجوداتی نیستند که باید در مورد سقف خود نگران باشید. انواع دیگر حیوانات و حشرات می توانند نه تنها به سقف شما، بلکه به خانه و سلامت خانواده شما آسیب برسانند.

جویدن حیوانات کوچک در اتاق زیر شیروانی

اتاق زیر شیروانی در خانه شما مکان مناسبی برای بسیاری از حیوانات کوچک و حشرات است. اگر سنجاب‌ها وارد اتاق زیر شیروانی شما شوند، می‌توانند با جویدن شینگل، به خانه آسیب جدی وارد کنند و باعث نشتی شوند.

هر چه حیوانات کوچک بیشتر در اتاق زیر شیروانی شما بمانند، لایه‌های محافظ سقف شما را بیشتر می‌جوند و هر بار که باران می‌بارد، آب وارد آن می‌شود. این امر خانه شما را در برابر آسیب های آب و کپک های خطرناک آسیب پذیر می کند.

خطر آتش سوزی و خطرات زیستی

سنجاب‌ها و سایر جوندگان کوچک نیز سیم‌کشی برق اتاق زیر شیروانی شما را می‌جوند یا از پشت بام شما عبور می‌کنند، که یکی از دلایل رایج آتش‌سوزی خانه‌ها است. این کار خانواده و اشیای با ارزش شما را در هر لحظه که حیوانات کوچک  در اتاق زیر شیروانی شما هستند در معرض خطر قرار می دهد.

چیز دیگری که بسیاری از مردم در مورد حیوانات به آن فکر نمی کنند آسیبی است که مدفوع آنها می تواند ایجاد کند. هر چه خانواده موش‌ها بیشتر در اتاق زیر شیروانی شما باشند، زباله بیشتری تولید می‌کنند. این یک خطر بیولوژیکی برای شما و خانواده شما ایجاد می کند که هر چه مدت طولانی تری شناسایی نشود منجر به مشکلات سلامتی می شود.

آسیب های ناشی از پرندگان، حیوانات و درختان بر سقف شیبدار

تشخیص زودهنگام کلیدی است

سنجاب‌ها، حشرات و دیگر موجودات می‌توانند ویرانی بزرگی در سقف شما ایجاد کنند. تشخیص زودهنگام کلید اصلی است.

در حالی که یک پیمانکار سقف می تواند آسیب های سقف ناشی از حیوانات و حشرات را تعمیر کند، ابتدا باید به طور کامل آنها را از خانه  خود دور کنید. از موش هایی که زیر شینگل لانه می‌سازند تا موریانه‌هایی که مواد سقف را می‌خورند، به شدت توصیه می‌شود که همه آفات و جوندگان را قبل از اینکه آسیب دائمی وارد کنند بیرون کنید.

تاثیر درختان اطراف خانه بر سقف شیبدار

درختان واضح است که پرندگان را جذب می کنند و اگر شاخه ها بالای سقف شما آویزان باشد، آسیب ناشی از فضولات اسیدی آنها را خواهید دید. اما پرندگان تنها چیزی نیستند که شما باید نگران درختان و سقف خانه خود باشید.

مسائل مربوط به فرسایش و زهکشی

شاخه درختی که روی سقف ویلا شما آویزان می شود، می تواند لایه بالایی محافظ آن را با اجازه دادن به آب به طور مداوم پس از بارندگی، فرسایش دهد. برگ های ریخته شده و سایر زباله ها نیز مانع از تخلیه آب در سقف شما می شوند و آب را به جایی که قرار نیست برود می فرستند.

هنگامی که آب مسیر کمترین مقاومت را پیدا کرد، از سقف شما شروع به نشت می کند.

آسیب های ناشی از پرندگان، حیوانات و درختان بر سقف شیبدار

آسیب ساختاری

اگر سقف شما به اندازه کافی به درخت نزدیک باشد، شاخه های افتاده می توانند آسیب جدی به ساختار وارد کنند. برای جلوگیری از این امر، شاخه های درخت شما باید تا حد امکان کوتاه شوند.

اگر درختی به اندازه کافی نزدیک به جایی است که برای خانه یا سقف شما تهدید می کند، توصیه می شود آن را به طور کامل حذف کنید.

چگونه از آسیب سقف توسط پرندگان، حیوانات و درختان جلوگیری می کنید؟

متأسفانه، حتی صاحبان خانه هایی که اقدامات بازدارنده حرفه ای از پرندگان یا حیوانات را انجام می دهند به شما می گویند که خلاص شدن از شر آنها تقریباً غیرممکن است، زمانی که آنها قبلاً در پشت بام یا اتاق زیر شیروانی شما لانه کرده یا مستقر شده اند.

با در نظر گرفتن این موضوع، شما همچنان می توانید با تعمیر و نگهداری سقف توسط یک شرکت سقف سازی محلی، از بسیاری از مشکلات سقف بالا جلوگیری کنید. بسته به نوع سقفی که دارید، نگهداری سالانه، دوسالانه یا سه ماهه خواهد بود.

تعمیر و نگهداری سقف به شما این امکان را می دهد که مشکلات ناشی از پرندگان، حیوانات و درختان را قبل از اینکه از کنترل خارج شوند، تشخیص دهید. این باعث صرفه جویی در پول شما می شود، عمر سقف شما را به حداکثر می رساند و به شما آرامش می دهد.

نگهداری سقف برای جلوگیری از آسیب دیدن سقف توسط این مشکلات رایج تنها یکی از دلایلی است که باید حداقل سالی یک بار سقف خود را بررسی کنید.

​​گروه صنعتی و تجاری تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق پی وی سی بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار یو پی وی سی ، نمایندگی رسمی شینگل ترک (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق پی وی سی با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در زمینه اجرای سقف شیبدار با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 34005035-026 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *