پوشش بام تخت جمشید

نحوه نصب اجرای سقف شیروانی (هزینه انجام سقف شیروانی)

فهرست مطالب

اجرای سقف شیروانی اهمیت بسیاری دارد، فاکتورهایی نظیر تجربه تیم نصاب، شرایط ساختمانی و محلی، پوشش انتخابی، زیرسازی و … بر کیفیت نهایی سقف تاثیر مستقیم می گذارد.

سقف شیروانی سقفی با ویژگی ‌هایی منحصر به‌ فرد است که می‌تواند برای مناطق باران ‌خیز و برف‌ خیز گزینه‌ای بسیار مناسب ‌باشد. معمولاً این سقف‌ ها حداقل 30 درجه شیب دارند و هر چه شیب آن‌ ها بیشتر شود، ویژگی ‌های خاصشان بیش‌ از پیش به نمایش گذاشته می‌شود. همه شما معمولاً در شمال کشور و مناطق باران‌خیز و سردسیر این سقف ‌ها را دیده‌اید. به دلیل ویژگی‌ های منحصر به‌ فردی مانند شیبدار بودن و عدم نگه‌ داشتن برف و باران، قابلیت نصب انواع متفاوت عایق‌ ها و همچنین جلوگیری از هدر رفت انرژی، این سقف ‌ها به ‌صورت گسترده در سراسر کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند.

علاوه ‌بر این موارد، این سقف ها زیبایی چشم نوازی دارند و استفاده از انواع متفاوت پوشش‌ ها با طرح‌ ها و رنگ ‌های متفاوت می‌تواند زیبایی این خانه ‌ها را چندین برابر کند. هر کدام از انواع متفاوت سقف ‌های شیبدار بر اساس طراحی و معماری خاص، می‌توانند در اشکال متنوعی ساخته شوند. برای مثال سقف شیبدار می‌تواند به‌ صورت نامتقارن یا سقف‌های نمکدانی، مسطح شیب‌دار، چهاربر، هرمی، و … طراحی و اجرا شود. ما در این محتوا قصد داریم که به ‌طور کامل برای شما در رابطه با نحوه اجرای سقف شیبدار صحبت کنیم.

سقف شیروانی

اهمیت اجرای حرفه‌ ای سقف شیروانی

 بعد از صحبت در رابطه با تعریف سقف شیبدار و این که در چه مناطقی مورد استفاده قرار می‌گیرد، حال بهتر است که برای شما بگوییم اجرای مناسب و حرفه‌ای این نوع سقف ها تا چه حد مهم است. به این موضوع توجه داشته باشید که شاید اجرای سقف ‌های شیبدار نسبتاً کم‌هزینه، سریع و راحت باشد؛ اما به ‌هر حال هنگام نصب این سقف ‌ها نیز باید فاکتور های گوناگونی مورد توجه قرار بگیرند. تنها در این شرایط است که خیال شما می‌تواند از بابت اجرای درست و مناسب این سقف ها راحت شود. برای مثال در قدم اول باید تعیین شود که کاربرد سقف شیروانی کدام است و شما چرا می‌خواهید از سقف شیبدار استفاده کنید. اگر فاکتور زیبایی برای شما مهم است، قاعدتاً باید به سراغ طراحی‌ های منحصر به ‌فرد بروید. اگر منطقه مورد نظر شما منطقه مرطوب و باران‌خیز است، قاعدتاً باید سقف ‌هایی را انتخاب کنید که در مقابل باران مقاومت نسبتاً زیادی دارند.

در کنار توجه به این موارد، برای اجرای سقف شیبدار باید از شرکت ‌های خدمات ‌دهنده متخصص کمک بگیرید. در صورت عدم نصب درست سقف شیروانی، این سقف ها در مقابل باران، طوفان، وزن سنگین برف و حتی ممکن است در برخی موارد نور خورشید، مقاومت مورد نیاز را نداشته باشند. به همین علت است که نوع خاصی از سقف شیبدار برای مناطق بادخیز ممکن است استفاده شود چراکه با توجه به جنس و نحوه نصب، مقاومت بیشتری از خود نشان خواهند داد. شاید در دید اولیه، اجرای سقف شیروانی کار نسبتاً راحتی به‌ نظر برسد؛ اما هر گونه بی‌توجهی در زمینه طراحی و اجرای این سقف‌ ها، می‌تواند دوام خانه شما را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد. اگر می‌خواهید خانه‌ی شما در برابر باران، برف، و طوفان ‌های شدید مقاومت خوبی داشته باشد، مطمئن شوید که از یک شرکت خدمات ‌دهنده متخصص در این زمینه کمک گرفته‌اید.

طراحی سقف شیروانی

قاعدتاً درست مانند هر سازه دیگری، برای اجرای سقف شیروانی مدرن شما به مواد اولیه متنوع و گوناگونی نیاز خواهید داشت‌. در قدم اول، باید بر اساس هندسه و معماری مدنظر شما، اسکلت اصلی سقف با استفاده از فلز یا چوب طراحی شود. این اسکلت نمای کلی سازه شما را تعیین می‌کند و باید بر اساس ویژگی ‌های معماری خاصی طراحی شود. این اسکلت معمولاً به‌ صورت شیبدار تولید می شود. در قدم بعدی شما باید در صورت نیاز عایق‌بندی های خودتان را نصب کنید تا بتوانید در مقابل عوامل محیطی خانه خودتان را مستحکم‌تر کنید.

در قدم نهایی نیز پوشش روی سقف شیروانی توسط متخصصین در این زمینه نصب می‌شوند. این پوشش ‌ها می‌توانند ورق شیروانی یو پی ‌وی سی یا شینگل به همراه تخته او اس بی (OSB)، یا هر پوشش دیگری باشند. این شما هستید که باید تعیین کنید بر اساس ویژگی‌ های مد نظرتان، استفاده از کدامیک از این موارد مناسب‌تر است. ورق پی وی ‌سی و شینگل مخصوصا شینگل ترک دو مورد از پرطرف‌دارترین انواع پوشش ‌های سقف شیروانی هستند که هر کدام ویژگی ‌های منحصر به ‌فرد خودشان را دارند.

نصب سقف شیروانی

نکات مهم قبل ‌از نصب سقف شیروانی

 قبل ‌از نصب سقف شیروانی، شما باید به فاکتورهای گوناگون و متنوعی توجه داشته باشید. اجازه دهید با یکدیگر در ادامه این فاکتور ها را بررسی کنیم.

هندسه و ظاهر کلی سقف شیروانی

شما باید تعیین کنید که می‌خواهید سقف شیبدار شما دارای چه ویژگی‌ های ظاهری باشد و در چه نوعی طراحی شود. پیشتر برای شما گفتیم که انواع متفاوت این سقف‌ ها در طراحی ‌های متفاوتی ساخته می‌شوند. اگر فاکتور زیبایی برای شما خیلی مهم است، می‌توانید از انواع پیچیده و چشم‌ نواز طراحی این سقف ها بهره ببرید. اگر می‌خواهید تنها از ویژگی ‌های مثبت سقف شیروانی و مزایای آن بهره ببرید، استفاده از طراحی ‌های ساده این سقف‌ها نیز می‌تواند کار شما را راه بیندازد. علاوه ‌بر این موارد، شما باید تعیین کنید که می‌خواهید ساختمان شما چقدر ارتفاع داشته باشد و در چند طبقه ساخته شود. در ادامه باید مشخص شود که می‌خواهید در هر طبقه از سقف شیبدار بهره ببرید یا تنها این سقف را در بالاترین طبقه ساختمان خودتان می پسندید.

تهیه مواد اولیه با کیفیت

به این موضوع توجه داشته باشید که هر چه مواد اولیه استفاده‌ شده برای ساخت سقف شیبدار باکیفیت‌تر و مناسب‌تر باشد، سازه شما دوام و استحکام بیشتری خواهد داشت. پس سعی کنید که تا آنجا که می‌توانید مواد اولیه را در بهترین کیفیت تهیه نمایید. پیش ‌نیاز ساخت یک سازه مستحکم و اجرای یک سقف زیبا، تهیه مواد اولیه باکیفیت و مناسب است.

 اجرای سقف شیروانی توسط افراد متخصص

نکته مهم و حیاتی دیگر که می‌تواند به خیال شما را از بابت اجرای حرفه ای و مناسب سقف شیروانی راحت کند، کمک گرفتن از متخصصان در این زمینه است. هر چه شرکت خدمات ‌دهنده مد نظر شما در زمینه فعالیت خودش باتجربه‌تر باشد، سقف شما با اصول مهندسی بهتری نصب خواهد شد. مطمئن باشید که در کنار استفاده از مواد اولیه با کیفیت و همچنین کمک گرفتن از شرکت‌ های اجرایی متخصص، سازه شما می‌تواند برای سال ‌های طولانی استحکام خودش را حفظ کند.

مراحل اجرای سقف شیروانی

برای اجرای سقف شیبدار باید مراحلی طی شود. هر چه این مراحل با دقت بالایی طی شوند، قاعدتاً در نهایت سقف شیبدار، با استحکام، دوام و زیبایی بهتری نصب خواهد شد. بیایید با یکدیگر به‌ طور کامل مراحل اجرای این نوع سقف را بررسی کنیم.

اجرای اسکلت کلی

در قدم اولیه بعد از این ‌که دیوار های خانه شما ساخته شدند و طراحی مد نظر شما نیز پیاده شد، یک اسکلت فلزی برای سقف شیبدار در نظر گرفته می‌شود. البته در بسیاری از موارد می‌توان از اسکلت‌ های چوبی نیز در این زمینه بهره برد. این اسکلت فلزی معمولاً تعیین می‌کند که ویژگی‌ های ساختاری سقف شما چگونه خواهد بود و شیب آن چگونه طراحی خواهد شد.

اجرای زیر سازی

در مرحله دوم بعد از این‌ که اسکلت کلی خانه شما طراحی شد، زیرسازی سقف شیبدار اجرا می‌شود. این زیر سازی بر اساس نوع پوششی که شما انتخاب کرده‌اید تهیه می‌شود. برای مثال اگر شما قصد داشته باشید از ورق شینگل بهره ببرید، باید زیرسازی خاصی را مورد استفاده قرار دهید. همچنین اگر پوشش سقف شما قرار است ورق پی ‌‌وی سی باشد، باید زیرسازی مناسب با این ورق را مورد استفاده قرار دهید. در قدم بعدی نیز از عایق ‌ها در صورت نیاز بهره گرفته می‌شود.

اجرای پوشش

در مرحله بعدی پوششی که شما انتخاب کرده‌اید توسط افراد متخصص روی سقف شما نصب می‌شود. این پوشش ‌ها باید طوری نصب شوند که در مقابل رطوبت و آب باران بسیار مقاوم باشند.

اضافه کردن بخش‌ بندی های دیگر

در قدم نهایی بعد از این‌ که پوشش کلی سقف شما نصب شد، معمولاً ناودان ها و هدایتگر های آب باران و برف نیز روی ساختمان شما نصب می‌شوند. در انتها نیز پیشانی نما و پوشش دامنه به ‌منظور جلوگیری از هدر رفت انرژی و ورود حیوانات روی سقف شما محکم می‌شود.

هزینه اجرای سقف شیروانی

هزینه اجرای سقف شیروانی

 شما برای اجرای سقف شیبدار به هزینه ‌های متفاوتی نیاز دارید. این هزینه ‌ها به ‌صورت جداگانه و بر اساس خواسته و سلیقه شما و همچنین متراژ شیروانی مورد نظر تعیین می‌شوند. برای مثال اسکلت مورد نظر شما و جنس آن (برای مثال چوب یا فلز بودن)، عایقی که مد نظر شما است و نوع زیرسازی و همچنین نوع پوشش مدنظر شما (برای مثال ورق پی ‌وی سی یا شینگل) جزء موارد و فاکتور هایی می‌باشند که می‌توانند در هزینه نهایی شما برای تهیه سقف شیبدار تاثیر گذار باشند.

علاوه ‌بر این موارد، هر چه شما سقف شیبدار خودتان را ساده‌تر طراحی کنید، قاعدتاً هزینه‌ های شما پائین‌تر می‌آید. استفاده از طراحی‌ های پیشرفته مانند ایجاد پایه ‌های بزرگ و طراحی زاویه ‌های پیچیده و چند ضلعی و همچنین استفاده از سقف ‌های چند تکه‌ای؛ می‌تواند هزینه‌ های شما را افزایش دهد. به‌ هر حال شما می‌توانید با صحبت با شرکت مورد نظری که قصد دارد خدمات نصب شما را انجام دهد، متوجه شوید که به چقدر هزینه برای اجرای سقف شیبدار نیاز خواهید داشت.

مصالح سقف شیروانی

اجرای مصالح مختلف سقف شیروانی

برای اجرای سقف شیبدار شما به مصالح متفاوتی نیاز دارید. ما در ادامه قصد داریم که برای شما در رابطه با دو مورد از پرطرف‌دارترین مصالح برای پوشش روی سقف شیبدار یعنی شینگل و پی وی ‌سی صحبت کنیم.

اجرای سقف شینگل

شینگل پوشش سقف شیبداری است که از آسفالت درست شده است. ورق های شینگل قیمت‌ نسبتاً مناسب و مقرون ‌به‌ صرفه‌ای دارند و می‌تواند از خانه در مقابل سر و صدا، طوفان‌ های شدید، و همچنین هدر رفت انرژی محافظت کنند‌. این محصولات در رنگ ‌بندی ‌های متنوع و گوناگونی در بازار موجود می‌باشند و می‌توانند برای سقف خانه ‌های مسکونی و ویلا ها گزینه بسیار مناسبی باشند.

اجرای سقف پی وی سی

 پوشش پی وی سی یکی دیگر از پوشش ‌هایی است که می‌تواند برای اجرای سقف شیبدار گزینه مناسبی است. وزن سبک این محصول و همچنین سرعت بالا برای نصب آن، باعث شده تا این نوع پوشش یکی از پرطرف‌دارترین پوشش‌ ها برای سقف شیبدار باشد. از این پوشش بیشتر برای سوله ها و کاربردهای استفاده در دیواره یا سقف صنعتی استفاده می شود.

اجرای سقف شیروانی

آیا امکان تعویض سقف قدیمی شیبدار وجود دارد؟

بله، در کنار اجرای سقف شیبدار، شما با استفاده از خدمات پوشش بام تخت ‌جمشید امکان تعویض سقف را نیز خواهید داشت. به هر دلیلی شما ممکن است که نیاز داشته باشید سقف شیبدار قدیمی خودتان را با انواع جدید آن تعویض کنید. هنگامی‌ که حس کردید پوشش سقف فرسوده شده، ورقه ‌های آن از بین ‌رفته یا دچار ترک شده، باید برای تعویض سقف اقدام کنید. معمولاً می‌توانید با تعویض سقف در زمان مناسب در هزینه‌ های خود صرفه‌ جویی مناسبی داشته باشید. با این کار همچنین میتوانید از ایجاد آسیب بیشتر در خانه خود جلوگیری کنید.

اجرای سقف شیروانی در سراسر ایران

بعد از صحبت در رابطه با نکات کلی در رابطه با نحوه اجرای سقف شیبدار، دانستن این نکته خالی از لطف نیست که شما می‌توانید در هر نقطه‌ای از کشور عزیز ما ایران، از این نوع سقف بهره ببرید. تنها کاری که باید انجام دهید پیدا کردن خدمات ‌دهنده ای است که به شما کمک کند تا بتوانید در هر نقطه‌ای که می‌خواهید از سقف شیبدار استفاده کنید. شرکت پوشش بام تخت‌ جمشید، یکی از شرکت‌ هایی است که می‌تواند باکیفیت‌ترین و بهترین خدمات اجرای سقف شیبدار را به شما علاقه مندان ارائه دهد. اگر به‌ دنبال متخصص‌ترین خدمات‌ دهنده در این زمینه هستید، می‌توانید با پشتیبانان سایت پوشش بام تخت ‌جمشید ارتباط بگیرید و بدون محدودیت از این خدمات بهره ببرید.

پروژه ‌های سقف شیبدار پیشرفته، تخصصی و بزرگی که ما از آن ‌ها نام بردیم، نشان می‌دهند که متخصصان پوشش بام تخت‌ جمشید تا چه حد در زمینه‌ی کاری خود حرفه‌ای هستند و چگونه می‌توانند در زمینه ساخت سقف‌ های شیبدار به شما کمک کنند. به ‌هر حال فرقی نمی‌کند که شما می‌خواهید برای خانه خودتان یک سقف شیبدار طراحی کنید (سقف ویلا) یا به‌ دنبال سقف‌ های شیبدار صنعتی (سقف سوله، سقف کارخانه، سقف انبار و …) برای کسب ‌و کار خود هستید، پوشش بام تخت ‌جمشید خدمات ‌دهنده ای است که می‌تواند با باکیفیت‌ترین و بهترین خدمات را در اختیار شما قرار دهد.

قیمت سقف شیروانی

در چندین سال اخیر ویلاسازی به یکی از کسب و کارهای لوکس و لاکچری تبدیل شده است. که در این میان معماران و طراحان سعی بر آن دارند برای اجرای حرفه ای سازه ها از بهترین و مرغوب ترین پوشش برای سقف استفاده نمایند. انتخاب متریال مناسب و با کیفیت در ماندگاری و لوکس بودن ویلا نقش بسزایی را داراست.

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق پی وی سی بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار پی وی سی (ورق پی وی سی)، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق پی وی سی با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201192-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 02634005035 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.

آخرین پروژه های سقف شیروانی

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *