پوشش بام تخت جمشید

مقالات سقف شیروانی یک طرفه

به جهت مطالعه مقالات بیشتر کلیک کنید.

تصاویر سقف شیروانی یک طرفه

به جهت مشاهده تصاویر کلیک کنید.

پروژه های انجام شده

به جهت مشاهده پروژه های انجام شده کلیک کنید.

سقف صنعتی مهمترین بخش سازه صنعتی می باشد. سازه های صنعتی، در حال حاضر به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین انواع سازه‌ ها شناخته می‌شوند که هر کدام از آن ‌ها، ویژگی‌ های منحصر به‌ فرد خودشان را دارند. سازه های صنعتی می‌توانند در انواع گوناگونی مانند کارگاه‌ ها، سوله ‌های بزرگ، کارخانه ها و… دسته‌بندی شوند. در حال‌ حاضر روش ‌های گوناگون و متفاوتی وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند تا سقف یک سازه صنعتی را پیاده ‌سازی کنید و بتوانید به ‌راحتی با کمترین مشکل از آن سازه صنعتی بهره ببرید.

یکی از انواع پرطرف‌دار و باکیفیت سقف صنعتی که در حال حاضر برای سازه ‌های گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرد، سقف شیبدار می‌باشد. سقف‌ های شیب‌دار محصولات بسیار متنوعی هستند و برای انتخاب مصالح و مواد اولیه آن انتخاب های بسیاری دارید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا با توجه به سازه موردنظر و همچنین بودجه‌ای که آن را در اختیار دارید، بهترین و باکیفیت‌ترین سقف را پیاده‌سازی کنید و سازه صنعتی خودتان را تکمیل کنید.

سقف صنعتی

سقف صنعتی چیست؟

سقف صنعتی همان‌ طور که از نام آن پیداست سقفی است که برای سازه‌ های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شاید با خود بگویید که سقف های معمولی و صنعتی تفاوت چندانی ندارند، اما این تصور کاملاً اشتباه است. سقف های معمولی و آن دسته از سقف هایی که برای خانه ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، تنها به ‌عنوان یک پوشش استفاده می‌شوند که می‌توانند روند تکمیل خانه را پیش ببرند. اما سقف‌های صنعتی نظیر سقف سوله تنها پوشش سازه نیستند. در بسیاری از موارد، از میان بخش‌های متفاوت این سقف ها باید تاسیساتی عبور کند که این تاسیسات برای ادامه کار در آن واحد صنعتی ضروری و مهم می‌باشند. پس سقف‌های صنعتی علاوه‌بر وظیفه پوشانندگی وظیفه حفاظت و ارتباط تاسیسات را نیز برعهده دارند. علاوه‌بر این موضوع، سقف ‌های صنعتی سقف های بسیار گسترده ای می‌باشند. واحد های صنعتی معمولاً بسیار بزرگ‌تر از خانه‌ ها هستند و همین موضوع باعث شده نحوه مهندسی دیوارها و سقف‌ ها در این واحدها، متفاوت‌تر باشد.

مشاوره و سفارش سقف صنعتی

برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی و سفارش آن با ما تماس حاصل فرمایید:

پوشش سقف صنعتی - پوشش سقف و دیوار سوله

سقف
سقف
سقف
سقف

تفاوت سقف صنعتی با سایر سقف ‌ها

پیش‌تر برای شما کمی در رابطه با سقف صنعتی صحبت کردیم و آن را با سقف‌ های خانه ‌های معمولی مقایسه کردیم. اما اجازه دهید کمی دقیق‌تر در رابطه با تفاوت ‌های سقف صنعتی با سقف‌ های دیگر صحبت کنیم.

گستردگی تولید و پیاده‌سازی

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌ های سقف صنعتی با سقف های دیگر، گستردگی پیاده‌ سازی این محصولات می‌باشد. هیچ‌ گاه نمی‌توان از علم تخصصی که برای ساخت سقف‌ ویلا مورد استفاده قرار می‌گیرد، برای سقف برای ساخت سقف های صنعتی بهره برد. سقف های صنعتی بسیار گسترده‌تر می‌باشد و قوانین فیزیک به‌ صورت چند برابری روی آن‌ ها موثر است. به ‌همین دلیل نحوه پیاده‌سازی این سقف‌ ها بسیار تخصصی است.

گستردگی و وسعت سقف صنعتی

مقاومت نسبت به زیبایی ارجح است

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که می‌تواند باعث ایجاد تفاوت میان سقف صنعتی و سقف خانگی شود، کم‌اهمیت‌تر بودن فاکتور زیبایی در این نوع سقف ها است. سقف ویلا قاعدتاً باید زیباتر و دل‌نشین‌تر باشد زیرا برای محیط آرامش ‌بخش خانه یا ویلا طراحی ‌شده، اما سقف های صنعتی این‌چنین نیستند. فاکتور مهم و اولویت اولی که برای ساخت این سقف ها مورد توجه قرار می‌گیرد استحکام سقف ها است. البته این موضوع به این معنی نیست که انواع متفاوت سقف ‌های صنعتی زشت و زننده هستند؛ اما به اندازه زیبایی سقف‌ های خانه‌ ها، روی زیبایی سقف صنعتی تمرکز نمی‌شود. اگر شما به واحد های صنعتی مراجعه کرده باشید، کاملاً متوجه منظورمان می‌شوید.

ایجاد زیرساخت متفاوت برای تاسیسات

انواع سقف صنعتی باید طوری طراحی ‌شده باشند که امکان پیاده‌سازی زیرساخت ها در آن به‌ طور کامل وجود داشته باشد. در بسیاری از واحد های صنعتی، سقف ها  تنها به ‌عنوان یک پوشش شناخته نمی‌شوند؛ بلکه ممکن است نیاز باشد تا تأسیسات گوناگونی از میان سقف عبور کنند تا بتوان انرژی را به بخش ‌های متفاوت ارسال کرد. در این شرایط این سقف باید طوری طراحی شود که بستر پیاده‌سازی تأسیسات روی آن‌ به‌ طور کامل وجود داشته باشد. اما سقف های دیگر این‌چنین نیستند. قاعدتاً هرچه به تاسیسات بیشتری نیاز باشد، سقف صنعتی باید با ویژگی ‌های منحصر به‌ فردتری تولید شود تا به‌ طور کامل برای پیاده‌سازی زیرساخت‌ ها کاربردی و مناسب باشد. اگر قصد پیاده‌سازی سقف صنعتی دارید و می‌دانید که به‌ صورت صددرصد به تأسیسات گوناگون نیاز خواهید داشت، حتماً به سراغ خدمات دهندگان تخصصی بروید تا بتوانید با کمترین میزان مشکل این روند را طی کنید.

تاسیسات در سقف صنعتی

سقف شیروانی صنعتی

سقف صنعتی، جزو آن دسته از سازه هایی می‌باشد که می‌تواند در انواع گوناگون و متفاوتی پیاده‌سازی شود. برای مثال شما می‌توانید از این نوع سقف بر روی سوله ‌ها و سقف کارگاه ‌ها و کارخانه ها بهره ببرید. این نوع سقف ها حتی می‌توانند برای گاراژ ها نیز گزینه بسیار مناسبی باشند. در حال ‌حاضر زمینه‌ های استفاده از سقف صنعتی بسیار گسترده و متنوع است و این گستردگی کاملاً با توجه به سلیقه مشتری و همچنین خواسته‌ی او تعیین خواهد شد.

برای مثال شما ممکن است که به سقف شیروانی سوله علاقه داشته باشید. در این شرایط می‌توانید با استفاده از خدمات موجود، به ‌راحتی به هدفتان برسید. به ‌طور کلی معمولاً برای سقف سوله از سقف ‌های شیبدار بهره گرفته می‌شود زیرا در این شرایط هزینه پیاده‌ سازی سقف صنعتی تا حد بسیار زیادی پایین خواهد آمد. به ‌طور کلی و خلاصه، انواع متفاوت سقف صنعتی می‌توانند با توجه به سلیقه کارفرما، کارایی واحد صنعتی، میزان بزرگی، میزان بودجه، تشخیص کارشناسان و … متفاوت باشند. در حال ‌حاضر از روش‌ های گوناگونی برای پیاده‌ سازی سقف بهره گرفته می‌شود که در هر کدام از این روش ‌ها مصالح گوناگون و متنوعی بکار گرفته می‌شوند. پس برای ساخت سقف صنعتی بی‌نهایت حالت میتوانند با توجه فاکتور هایی که پیشتر برایتان گفتیم پیاده‌سازی شوند.

سقف شیروانی صنعتی

جمع‌بندی

انواع متفاوت سقف صنعتی در حال‌ حاضر به ‌عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌ های واحد های صنعتی شناخته می‌شوند زیرا علاوه ‌بر محافظت از فضای درونی واحد صنعتی، می‌توانند تا حد بسیار زیادی کاربردی نیز باشند. در بسیاری از واحد های صنعتی تجهیزات گران‌قیمتی مورد استفاده قرار می‌گیرند که به‌ طور کامل باید از آن‌ ها محافظت شود. در این شرایط استفاده از بهترین و باکیفیت‌ترین سقف صنعتی در کنار بهره وری از روش‌ های اصولی و درست برای پیاده‌سازی آن، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

گروه صنعتی و تجاری تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق پی وی سی بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار یو پی وی سی (آندوپلاس)، نمایندگی رسمی شینگل ترک (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق پی وی سی با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی و ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 34005035-026 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سوالات خود را مطرح کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم