پوشش بام تخت جمشید

مقالات سقف شیروانی یک طرفه

به جهت مطالعه مقالات بیشتر کلیک کنید.

تصاویر سقف شیروانی یک طرفه

به جهت مشاهده تصاویر کلیک کنید.

پروژه های انجام شده

به جهت مشاهده پروژه های انجام شده کلیک کنید.

یکی از مهمترین مسائلی که در طراحی ساختامان مطرح است ، زیبایی شناسی سقف ساختمان و تناسب هارمونی رنگ سقف شیبدار و طرح و نقشه ساختمان است . اصول زیبایی شناسی در صنعت ساختمان و در دنیای هنر یک مبحث مشترک می باشد.


اصول زیبایی شناسی در صنعت ساختمان - پوشش بام تخت جمشید

 

مفهوم کلی زیبایی شناسی

افلاطون زیبایی و مفهوم زیبایی شناسی را در هارمونی رنگ ها و هماهنگی اجزا با کل می دانست و آنها را به دو دسته زیبایی طبیعت و موجودات زنده و زیبایی هندسه ، خط و دایره تقسیم می کند . همچنین افلاطون بر این عقیده معتقد بود که زیبایی طبیعی جز زیبایی های نسبی محسوب می شود. این درحالی است که زیبایی هندسی در قانون زیبایی شناسی به آنچه ساخته دست بشر است معرفی می شود . آنچه در نظریه افلاطون زیبایی هندسی نامیده می شود در علم به آن لوکوربوزیه زیبایی می نامند. همچنین هگل نظر خود را بر پایه نظریه افلاطون که به دو نوع زیبایی طبیعی و زیبایی هنری تقسیم می شد نظر دیگری را ارائه داد و زیبایی را به دو دسته زیبایی طبیعی و زیبایی هنری تقسیم بندی کرد.
پس از قرن هجدهم مفهوم زیبایی شناسی جنبه ی روانشناسی به خود گرفت و در ارتباط با ادراک دیده شد. از آنجایی که عوامل روانی و اجتمایی بر اداراک انسان اثرات مهمی بر جای می گذارد ، در احساس زیبایی شناختی او نیز بسیار موثر است .

اصول زیبایی شناسی در صنعت ساختمان - پوشش بام تخت جمشید

 

سقف شیبدار و زیبایی شناسی

پوشش بام های سقف شیبدار از گذشته تا امروز پیشرفت زیادی کرده است . از برگه های چوبی و گالوانیزه و نی بامبو تا کمی قبل تر که به سفال برای پوشش سقف شیبدار رسید و فن آوری اخیر که آندوویلا و شینگل را شامل می باشد. این پیشرفت باعث از یاد بردن سقف های شیبدار در گذشته نمی شود و طبق نظریه افلاطون و هگل مفهوم زیبایی ، همان هارمونی و همخوانی سبک و سیاق می باشد . سقف شینگل یکی از متنوع ترین محصولات پوشش بام برای سقف ویلا و سقف شیبدار می باشد .

سقف ویلا و مفاهیم زیبایی شناسی

تعاریف متداول در مهندسی ساختمان در اصل هدف طراحی سازه و فرم هایی است که علاوه بر تامین نیازهای کاربردی ، بخش اقتصادی ساخت و ساز را با بالاترین بازده به ارمغان آورد. هدف از طراحی سازه باید قالب هایی باشد که علاوه بر دستیابی به نتایج فوق الذکر بتواند از نظر عملکردی و از نظر زیبایی شناسی برآورده کننده معیار های مورد نظر در طراحی معماری ساختمان باشد . تعامل بین معماران و مهندسین سازه طرح هایی را ارائه می دهد که هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ پایداری واجد شراط بوده و شرایط تحقق معیارهای زیبای شناسی معماری را فراهم آورد و تنها کاربردی و به صرفه از لحاظ قیمت نباشد. همچنین طراحی سقف ویلا یک مهم است که درآن تمامی موارد فوق الذکر باید رعایت شود .اصول زیبایی شناسی در صنعت ساختمان - پوشش بام تخت جمشید

تعامل مهندس طراح و معمارسقف ویلا

معمار و مهندس ساختمان از مراحل اولیه را باید باهم در تعامل فکری و مشارکت باشند تا آنچه در ذهن مهندس نقش بسته در ذهن معمار نیز تجسم طرح را در ذهن داشته باشد و این تعامل بسیار نزدیک باشد  دیدگاه های مختلف در زمینه معماری و مهندسی ساختمان و نحوه استفاده از دانش مهندسی سازه در زمینه خلق و ایجاد مفاهیم تازه  و فرم های به روز با استفاده از سیستم های ساختمانی جدید مورد بررسی قرار می گیردو نقش هنر مهندسی سازه در شکل گیری معماری مدرن در دنیای امروز با طراحی های جدید نمود و تعریف تازه ای پیدا می کند.در پروسه سقف ویلا  نیز همین تعامل و هماهنگی بین مهندس طراح و معمار سقف ویلا باید رعایت شود .

اصول زیبایی شناسی در صنعت ساختمان - پوشش بام تخت جمشید

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق PVC بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار PVCآندوپلاس، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه کینگستون (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق PVC با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 34005035-026 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سوالات خود را مطرح کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم