پوشش بام تخت جمشید

انواع سقف شیبدار با شیب کم برای ساختمان: سقف هایی با شیب کم در ساختمان های تجاری و مسکونی دیده می شوند. در ساختمان های تجاری استفاده از حداکثر فضا منجر به داشتن سقف صاف شده و در ساختمان های مسکونی به دلیل داشتن نمای زیباتر از سقف کم شیب استفاده می شود.


سقف اگر دارای شیب حدود 31 سانتیمتر باشد، دارای سطح پایین بوده و کم ارتفاع است. یعنی با امتداد هر 2.5 سانتیمتر از سقف بصورت افقی، سطح آن حدود 10 سانتیمتر بصورت عمودی بالا می رود. برخی از سقف ها شیب بسیار کمی دارند و بنظر می رسد تقریبا مسطح هستند. البته هیچ سقفی نباید کاملا مسطح باشد چراکه آب روی آن جمع شده و زیان آور خواهد بود.

سقف هایی با شیب کم در ساختمان های تجاری و مسکونی دیده می شوند. در ساختمان های تجاری استفاده از حداکثر فضا منجر به داشتن سقف صاف شده و در ساختمان های مسکونی به دلیل داشتن نمای زیباتر از سقف کم شیب استفاده می شود.

در ادامه این مقاله قصد داریم موارد مهمی که برای ایجاد سقف باید لحاظ شوند و انواع سقف شیبدار کم ارتفاع را بررسی کنیم.

معایب استفاده از سقف شیبدار با شیب کم

مزیت اصلی سقف کم شیب استفاده حداکثری از فضا است. این مسئله می تواند مزایایی داشته باشد. به عنوان مثال گرمایش و سرمایش در ساختمانی با سقف تخت تر آسان تر خواهد بود. با این وجود سقف های کم شیب دارای معایبی هستند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

نداشتن زهکشی مناسب

مشکل اصلی شیب کم مربوط به زهکشی است؛ چراکه آب در شیب کم جمع شده و به سقف آسیب می رساند. یخ و برف نیز بسته به آب و هوا می تواند یک مشکل باشد. اگر آب روی سقف شما جمع شود و نتواند بدرستی تخلیه شود، در نهایت باعث پوسیدگی خواهد شد.

تابش مستقیم نور خورشید

تابش مستقیم نور خورشید می تواند مشکل دیگری برای سقف های کم ارتفاع باشد؛ اگرچه این مشکل فقط مختص این نوع از سقف ها نیست. در واقع نور ماورابنفش می تواند به هر سقفی آسیب برساند، مگر اینکه از مواد مناسب استفاده شود.

مصالح و متریال محدود

مصالحی که می توان برای ساخت سقف کم شیب استفاده کرد بسیار محدود تر است. این امر بدلیل اهمیت ضد آب بودن آن است. در سقف شیبدار با ارتفاع بیشتر، آب به راحتی عبور کرده و جمع نمیشود. این بدان معنا است که دیگر نگران ضدآب بودن سقف خود نخواهید بود درحالیکه سقف کم ارتفاع حتما باید ضد آب باشد.

ضد آب ساختن سقف شیبدار

سقف های کم ارتفاع معمولا از طریق غشای سقف ضد آب می شوند. این غشا می تواند از لاستیک مصنوعی، ترموپلاستیک مانند پی وی سی یا غیر اصلاح شده ساخته شه باشد.

هریک از این موارد می توانند آب را به راحتی عبور داده تا به مناطق آسیب پذیر نفوذ نکرده و صدمه ای وارد نشود.

در بعضی موارد سیستم های سقف آسفالت که در گذشته بسیار رایج بودند، نیز استفاده می شود. این سقف ها تا حد زیادی با غشاهای مصنوعی جایگزین شده اند چراکه سقف آسفالت به اندازه کافی محافظ نخواهد بود.

انواع سقف با شیب کم

هنگام نصب سقف کم ارتفاع برای ساختمان، گزینه های مختلفی وجود دارد. این گزینه ها نسبت به سقف شیروانی محدود تر هستند. در ادامه انواع سقف های کم ارتفاع را بررسی خواهیم کرد.

سقف شینگل

سقف شینگل یکی از انواع سقف های شیب دار کم ارتفاع است که به دلیل هزینه نسبتا پایین، سهولت نصب و تنوع زیاد، از محبوبیت برخوردار است.

با این حال ممکن است نصب شینگل در سقف  کم شیب مشکلاتی به همراه داشته باشد بنابراین لازم است با یک متخصص مشورت نمایید.

انواع سقف شیبدار با شیب کم برای ساختمان - پوشش بام تخت جمشید

لایه ممبران

برخلاف سایر سیستم های سقف سازی، که مواد روی غشا ساخته می شوند و یا روی مواد دیگر لایه لایه قرار می گیرند، غشای تک لایه ممبران، بدون کمک لایه های دیگر نصب می شود. لایه ممبران یک گزینه عالی و نسبتا ارزان برای سقف های مسطح یا کم شیب هستند. با این حال نگهداری از آن ها بسیار مهم است.

سقف پی وی سی (آندوپلاس)

بام های روکش دار اعم از پی وی سی مناسب سقف های کم ارتفاع در مناطق گرمسیری است. نصب و اجرا پوشش سقف شیبدار آندوپلاس بسیار آسان بوده و در عین سبکی در برابر فشار و وزن مقام هستند.

انواع سقف شیبدار با شیب کم برای ساختمان - پوشش بام تخت جمشید

در متن بالا به بررسی ویژگی های سقف شیبدار کم ارتفاع و معایب آن پرداختیم تا با دید بازتری نوع سقف خود را انتخاب نمایید.

برای اطلاعات بیشتر درباره ی شینگل به صفحه محصولات و نمایندگی مراجعه فرمائید.

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق PVC بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار PVCآندوپلاس، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه کینگستون (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق PVC با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 34005035-026 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.
Rate this post

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *