پوشش بام تخت جمشید

اهمیت وزن در پوشش سقف شیبدار : وزن پوشش در سقف شیبدار اهمیت بسیاری دارد. امروزه از انواع سقف شیبدار استفاده می شود. وزن سقف شیبدار می تواند عامل مهمی در هنگام انتخاب پوشش مناسب برای سقف ساختمان باشد. برای مثال ساختمان های قدیمی یا ساختمانها با اسکلت ضعیف تر نیاز به سقف شیبدار سبک دارند.

اهمیت وزن در پوشش سقف شیبدار | سقف مدرن | تخت جمشید

انواع سقف شیبدار دارای لایه های مختلفی هستند که در بیشتر موارد مواد اولیه استفاده شده در ساخت آنها دارای وزن زیادی هستند. به همین دلیل استفاده از هر متر مکعب آنها می تواند وزن پوشش سقف شیبدار و ساختمان را زیاد کند.

در این میان برخی از سقف های شیبدار دارای وزن کمی هستند. سقف های شیبدار شینگل و ورق UPVC (آندوپلاس) دارای لایه های کمتر و مواد اولیه سبک تری می باشند.

به کارگیری شینگل زنبوری قرمز ترک در سقف ویلا تک شیب

بررسی اهمیت وزن پوشش در سقف شیبدار

به طور کلی وزن سقف های شیبدار جدید نسبت به سقف های شیروانی که از سفال و فلز بودند، کمتر است. برخی از سقف های شیب دار مانند شینگل و پی وی سی دارای مواد اولیه و لایه بندی کمی هستند. مواد اولیه سبک و تعداد لایه های کم سبب شده است که این سقف ها سبک باشند.

همچنین شینگل و پی وی سی به وسایل اضافی کمتری برای نصب نیاز دارند. این پوشش ها ضمن داشتن وسایل کمتر در برابر تغییرات جوی، وزش باد، فشار و ضربات، مقاوم هستند.

ضمن این که وزن کم این سقف های شیبدار سبب می شود که هزینه های حمل و نقل آنها نیز کمتر شود و به طور کلی مقرون به صرفه باشند. بدین ترتیب نصب آنها نیز راحت تر خواهد شد.

وزن بالای سقف های شیبدار به مرور زمان بر عمر ساختمان تاثیرگذار است و همچنین می تواند رفتار متفاوتی در زلزله داشته باشد و با تاثیر بر اسکلت ساختمان احتمال فرو ریختن ساختمان را بیشتر کند

به همین دلیل امروزه بسیاری از معماران بر وزن سقف تمرکز می کنند و بهترین پوشش را برای سقف انتخاب می کنند.

سقف شیبدار سبک

شینگل

شینگل سقف شیبدار سبکی است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. ماده اصلی تشکیل دهنده سقف شیبدار شینگل، قیر و دانه های معدنی سبک می باشد. در هنگام ساخت سقف های شیبدار می توان ضخامت قیر استفاده شده را کم یا زیاد کرد.

ضمن این که دانه های معدنی موجود در این سقف ها می توانند سبب ایجاد طرح ها و رنگ های مختلفی در این سقف های شیبدار شوند.

نمونه کارهای نصب شینگل

سقف های شیبدار شینگل دارای سه لایه مختلف هستند. لایه تحتانی این سقف  ها می تواند متشکل از قیر، فایبرگلاس و یا الیاف طبیعی باشد و از استحکام خوبی برخوردار می باشد و در اثر گذشت زمان پاره و جمع نمی شود و انعطاف پذیری خود را حفظ می کند.

لایه بعدی این سقف های شیبدار، لایه آسفالت می باشد که از نفوذ آب به لایه زیرین جلوگیری می کند. لایه آسفالت نقش مهمی در وزن پوشش سقف شیبدار شینگل دارد و برای کم و زیاد کردن وزن این سقف شیبدار می توان ضخامت آن را کم و زیاد کرد.

لایه سطحی این سقف های شیبدار نیز از جنس گرانول می باشد. گرانول می تواند از سقف های شیبدار شینگل در برابر تابش نور خورشید محافظت کند تا رنگ این سقف ها تغییر نکند و آسفالت آنها آسیب نبیند.

به طور کلی وزن هر متر مربع از ورق های سقف شیبدار شینگل بین 8 تا 10 کیلوگرم است.

ورق UPVC

نوعی دیگر از سقف های شیبدار که در بازار موجود هستند و دارای وزن کمی می باشند، سقف پی وی سی یا پلی وینیل کلراید هستند.

ورق های این نوع از سقف های شیبدار از مواد پلیمری و پلاستیکی بسیار سخت و مستحکم ساخته شده اند.

این سقف شیبدار سبک را می توان برای پوشاندن انواع ساختمان ها، سقف سوله و … استفاده کرد. این نوع سقف شیبدار سبک دارای دو لایه می باشد. به همین دلیل این سقف ها دارای وزن کمی هستند، اما این وزن کم مانع کارکرد درست آنها نشده است.

این سقف های شیبدار از استحکام بالایی برخوردار هستند و در برابر نفوذ برف و باران و وزش باد مقاوم می باشند.

ورق PVC

به طور کلی این نوع از سقف های شیبدار از یک لایه تحتانی پی وی سی همراه با مشتقات نفتی به منظور بیشتر کردن استحکام پی وی سی تشکیل شده است. این سقف شیبدار سبک دارای یک روکش با نام ASA نیز می باشد که با گرانول ترکیب شده است. کاربرد این لایه روکش در سقف های شیبدار محافظت از ورق PVC در برابر تابش نور آفتاب می باشد.

ASA نوعی رزین می باشد که نقش خوبی در حفظ رنگ سقف های شیبدار پی وی سی نیز دارد.

سقف شیبدار سبک پی وی سی دارای انواع مختلفی با طرح های سفالی، عثمانی، آندولین و آندوبام می باشند. وزن این سقف ها برحسب ضخامت پی وی سی مشخص می شود. اما به طور کلی وزن هر متر مکعب از ورق های PVC سه و نیم کیلوگرم می باشد.

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق PVC بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار پی وی سی (ورق PVC)، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه کینگستون (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق PVC با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201192-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 02634005035 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.

Rate this post

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *