پوشش بام تخت جمشید

برطرف کردن لکه های سیاه روی شینگل: اگر در منطقه ای زندگی می کنید که رطوبت محیطی بسیار بالاست، به احتمال خیلی زیاد لکه های سیاه رنگی که بر اثر رشد خزه بر روی شینگل ایجاد شده است را مشاهده کرده اید. این لکه ها با گذشت زمان ممکن است در محیط های با رطوبت بسیار بالا به وجود آیند. زمانی که از فاصله دور سقف شیب دار به نظر کثیف می رسد طوری که انگار توده ای از کثیفی بر روی شینگل جمع شده است و یا سقف کپک زده است و یا معیوب شده است، باید بدانید که رشد کمی جلبک به دلیل رطوبت بالای هوا، رنگ شینگل را متفاوت تر کرده است و در حقیقت هیچ اتفاقی برای شینگل سقف شیبدار شما نیفتاده است.

جلبک های روی سقف از دور مشخص نبوده و صدمه ای جدی به سقف شیبدار شما نمی زند، ولی زیبایی شینگل را با مشکل مواجه می کنند.

برطرف کردن لکه های سیاه روی شینگل | شیروانی | تخت جمشید

جلبک ها زیر ورقه های فلزی که به منظور پوشاندن کنار دود کش و دریچه های سقفی استفاده می شوند، به صورت پنهان وجود دارند و فعل و انفعالات شیمیایی این فلز سبب رشد آنها می شود. هر زمان با بارش باران یا برف، با جاری شدن آب، احتمال ایجاد محیط مناسب برای رشد جلبک ها بر روی شینگل بیشتر می شود.

برطرف کردن لکه های سیاه روی شینگل | شیروانی | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

شینگل های آسفالتی ضد جلبک

بر اساس نیازی که ایجاد گردیده است در طول این سالها بعضی از تولید کنندگان شینگل آسفالتی، موادی را به شینگل خود اضافه نموده اند که باعث شده است این پوشش بام، ضد رشد جلبک و خزه شوند. اگر شما در مناطقی زندگی می کنید که رطوبت بسیار بالایی دارد، بهتر است قبل از خرید پوشش سقف مناسب، مطمئن گردید که این نوع شینگل را خریداری خواهید کرد.

پاک سازی کامل سقف شینگل

جلبک ها می توانند به وسیله پاک کننده های شیمیایی به راحتی از بین بروند ولی باید دانست که بعد از مدتی احتمال برگشتن آنها وجود دارد. با این که پاک کننده های شیمیایی به سقف شیبدار منزل شما آسیب نمی زند، ممکن است فشار پمپ کردن این مواد بر سقف شما باعث کوتاه شدن عمر مفید شینگل شود.

مواد شیمیایی (مانند ترکیبات کلری، مواد گالوانیزه ای و پاک کننده آب اکسیژنه) بسیار زیادی در بازار وجود دارد که می تواند این عمل را برای شما انجام دهد ولی بهترین مورد که برای شینگل و محیط زیست کم خطر تر می باشد، آب اکسیژنه می باشد.

برطرف کردن لکه های سیاه روی شینگل | شیروانی | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

تجهیزاتی که برای تمیز کردن شینگل نیاز دارید:

  • پاک کننده شیمیایی مناسب
  • پمپ اسپری کننده
  • شیلنگ آب
  • عینک محافظ چشم
  • دستکش کار
  • طناب محافظ
  • لباس کار
  • کفش های مناسب سقف شیبدار
  • نردبان

برطرف کردن لکه های سیاه روی شینگل | شیروانی | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

امنیت

کار کردن بر روی سقف شیبدار ممکن است خطرناک باشد و در صورت مرطوب بودن سطح سقف شیبدار، خطر بیشتر خواهد شد. بنابراین حتما به خاطر داشته باشید که تجهیزات لازم برای محافظت از خود را به همراه داشته باشید. از کار کردن به تنهایی بر روی سقف های شبیدار که شیب تندی دارند پرهیز نمائید و حتما در حین کار طناب محافظ و کفش کار مناسب سقف شیب دار را استفاده نمائید.

همچنین زمانی که دارید از مواد شیمیایی استفاده می کنید حتما می بایست عینک مناسب برای محافظت چشمانتان، دستکش برای محافظت پوستتان و ماسک برای محافظت از ورود مواد شیمیایی به داخل بدنتان استفاده نمائید.

برای تمیز کردن جلبک ها اجازه دهید پاک کننده شیمیایی حدود 15 دقیقه بر روی سقف باقی بماند و سپس آن را با فشار زیاد آب شستشو نمایید.

برطرف کردن لکه های سیاه روی شینگل | شیروانی | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق PVC بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار پی وی سی (ورق PVC)، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه کینگستون (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق PVC با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 34005035-026 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.
Rate this post

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *