پوشش بام تخت جمشید

تغییر رنگ سقف شیبدار: پوشش سقف شیبدار یکی از پوشش ‌های پرطرف‌داری است که در نواحی گوناگون و متفاوتی از کشور ما مورد استفاده قرار می‌گیرد. سقف‌ ها بیشترین ارتباط را با فاکتور های آب‌ و هوایی دارند‌. وزش باد، نور خورشید، بارش باران و همچنین گرم‌ و سرد شدن بیش ‌از حد هوا می‌تواند تاثیرات زیادی روی سقف خانه ‌ها بگذارد. در ادامه در ارتباط با تاثیر این عوامل محیطی بر تغییر رنگ سقف شیروانی مطالبی را ارائه می کنیم.

تغییر رنگ سقف شیبدار | سقف شیروانی ارزان | تخت جمشید

از عوامل آب و هوایی نمی توان فرار کرد، حتی اگر این عوامل به داخل خانه راه پیدا نکنند، تأثیر خود را روی سقف خواهند گذاشت. یکی از تاثیرات مخرب عوامل محیطی روی پوشش سقف شیبدار، تغییر رنگ و از دست رفتن زیبایی این سقف ها است. زیبایی یکی از مهم‌ترین فاکتور هایی است که باعث شده بسیاری از افراد به‌ جای استفاده از سقف ‌های معمولی، به سراغ سقف ‌های شیبدار بروند.

تاثیر نور خورشید در تغییر رنگ سقف شیبدار

عوامل موثر بر تغییر رنگ سقف شیروانی

اشعه UV  یا نور خورشید

مورد اولی که می‌تواند در تغییر رنگ پوشش سقف شیبدار تاثیرگذار باشد، اشعه UV یا نور خورشید است. اشعه ‌های فرابنفش و مادون ‌قرمز خورشید اشعه‌ های نسبتاً پرقدرتی هستند. این اشعه ‌ها می‌توانند در طولانی ‌مدت ترکیبات شیمیایی را از بین ببرند. برخی از انواع پوشش سقف شیبدار از مواد شیمیایی تشکیل ‌شده‌اند. پس تابش نور مستقیم خورشید روی این پوشش ‌ها می‌تواند تا حد بسیار زیادی در تغییر رنگ این پوشش‌ ها تاثیرگذار باشد. به این ‌موضوع توجه داشته باشید که هر چه کیفیت تولید این پوشش ‌ها پائین‌تر باشد، تاثیرگذاری نور خورشید در تغییر رنگ آن ‌ها بیشتر خواهد شد. پس قاعدتاً شما می‌توانید با استفاده از پوشش ‌های باکیفیت‌تر، نظیر سقف شینگل‌ یا ورق UPVC (آندوپلاس) تاثیر نور خورشید را تا حد بسیار زیادی پایین‌تر بیاورید.

بارش باران‌ های اسیدی

فاکتور دیگری که می‌تواند در تغییر رنگ پوشش سقف شیبدار تاثیر‌ گذار باشد، بارش باران‌ های اسیدی است. باران اسیدی همان ‌طور که از نام آن پیداست پی اچ کمتر از عدد 7 دارد. همین موضوع باعث می‌شود تا این باران تاثیرات مخربی روی مصالح ساختمانی از جمله پوشش سقف شیبدار داشته باشد. باقی ماندن اثرات باران اسیدی روی پوشش سقف شیبدار می‌تواند به‌ مرور زمان مقاومت رنگ پوشش روی این سقف ‌ها را کاهش دهد. در دراز مدت، این اثر باعث تغییر رنگ این پوشش ‌ها می شود. به‌ هر حال شما نمی‌توانید تاثیر باران اسیدی را خنثی کنید یا کاری کنید که باران اسیدی هیچ‌ گاه نبارد. با توجه به زندگی صنعتی امروز باران اسیدی جزئی جدا نشدنی از زندگی شهری و صنعتی است، اما می‌توانید با شستشوی مداوم سقف شیبدار، تاثیر باران اسیدی را تا حد بسیار زیادی پایین بیاورید.

بارش اسیدی روی سقف شیبدار

گرم یا سرد شدن بیش ‌از اندازه هوا

فاکتور دیگری که می‌تواند به ‌عنوان عامل مؤثر در زمینه تغییر رنگ در پوشش سقف شیبدار مورد بررسی قرار بگیرد، تغییرات آب‌ و هوایی یا گرم شدن و سرد شدن ناگهانی هوا است. به ‌طور کلی همواره تغییر دما به‌ عنوان یک عامل سست کننده شناخته می‌شود. پوشش ‌های سقف شیبدار نیز از این قاعده مستثنی نیستند. هنگامی‌ که هوا بیش ‌از اندازه گرم باشد و بعد در فاصله زمانی نسبتاً کوتاهی هوا سرد شود، قاعدتاً انقباض و انبساط ناگهانی پوشش‌ ها می‌تواند در تغییر رنگ آن ‌ها تاثیرگذار باشد. معمولاً در نواحی که روزهای بسیار گرم و شب ‌های بسیار سردی دارد، تغییر رنگ پوشش سقف شیبدار سریع‌تر از نواحی دیگر اتفاق می‌افتد.

پیشگیری از تغییر رنگ سقف شیبدار

دو فاکتور اساسی در این زمینه تاثیرگذار هستند. فاکتور اول استفاده از پوشش ‌های با کیفیت می باشد. شما می‌توانید با استفاده از پوشش سقف شیبداری که با کیفیت نسبتاً بالا و مواد اولیه مناسبی تهیه ‌شده، از تغییر رنگ سقف شیبدار تا حد بسیار زیادی جلوگیری کنید. این فاکتور مهم‌ترین فاکتوری است که می‌تواند به شما کمک کند زیبایی خانه خودتان را بیش ‌از گذشته حفظ کنید.

فاکتور دوم در این زمینه مراقبت و نگهداری از سقف شیبدار است. قاعدتاً شستشوی سقف شیبدار بعد از بارش باران ‌های اسیدی می‌تواند تا حد بسیار زیادی از تغییر رنگ سقف جلوگیری کند. اما به این‌ موضوع توجه داشته باشید که حتی با شستشوی مداوم نیز اگر شما از پوشش‌ های بی‌کیفیتی بهره برده باشید، باز هم نمی‌توانید آن‌ قدر ها که باید و شاید، تاثیر فاکتور های محیطی روی تغییر رنگ پوشش سقف شیروانی را کم‌ کنید.

شستشوی سقف شیبدار

جمع‌بندی

 به ‌طور کلی تغییر رنگ پوشش سقف شیبدار اتفاقی اجتناب‌ناپذیر است. اما با توجه به مواردی که ما گفتیم، می‌توانید به ‌راحتی از تغییر رنگ پوشش سقف شیبدار خودتان جلوگیری نمایید. پوشش ‌های شینگل و ورق PVC در صورت تولید با کیفیت، جزو آن دسته از پوشش ‌هایی می‌باشند که به ‌طور کامل در برابر تغییر رنگ در اثر عوامل محیطی مقاوم هستند. اگر فاکتور زیبایی خانه برای شما خیلی مهم است، حتما به سراغ پوشش‌ هایی بروید که در اثر عوامل محیطی تغییر رنگ ندهند. در غیر این صورت ظاهر خانه شما ظرف حداکثر چند سال زیبایی خودش را از دست خواهد داد. پس بهتر است به سراغ خدمات ‌دهندگان معتبر بروید و از باکیفیت‌ترین پوشش ‌ها بهره ببرید. شاید با این اقدام نیاز داشته باشید هزینه ‌های نسبتاً بیشتری را بپردازید، اما حداقل زیبایی زیبایی خانه شما حفظ می‌شود و شما نیاز ندارید که در فواصل زمانی کوتاه ‌مدت برای تعویض سقف شیروانی خانه خودتان اقدام کنید.

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق PVC بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار پی وی سی (ورق PVC)، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه کینگستون (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق PVC با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201192-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 02634005035 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *