پوشش بام تخت جمشید

شیب مناسب سقف شیبدار جهت پیاده سازی شینگل آسفالتی: شینگل آسفالتی همچنان یکی از پرطرفدارترین پوشش سقف شیبدار در ایران می باشد. شینگل آسفالتی برای تمام فصول و مناطق مختلف مناسب بوده و محصولی با ارزش اقتصادی بسیار بالا می باشد (کیفیت عالی و قیمت مناسب). این محصول با دارا بودن طیف وسیعی از طراحی ها و رنگ ها گزینه ای مناسب جهت پوشش سقف شیبدار می باشد.

شیب مناسب سقف شیبدار جهت پیاده سازی شینگل آسفالتی


شیب مناسب سقف شیبدار جهت پیاده سازی شینگل آسفالتی - پوشش بام تخت جمشید

البته نباید فراموش نمود که قابلیت نصب بسیار آسان شینگل آسفالتی و همچنین قابلیت نصب بسیار عالی برای انواع سقف شیبدار در مدل ها و طراحی های مختلف، از دیگر مزایای متمایز کننده این پوشش سقف شیب دار می باشد. در این عرصه، بیشتر طراحان و مالکان خانه ترجیح می دهند که سقوف بناهای خود را بر اساس شیب زیاد طراحی نمایند. با این حال تعدادی از طراحان و مالکان نیز هستند که ترجیح می دهند که سقف شیب دار با شیب کمتری را در پیاده سازی نمایند.

انواع شیب در سقف شیبدار

شیب مناسب سقف شیبدار جهت پیاده سازی شینگل آسفالتی - پوشش بام تخت جمشیدشیب معمول در سقف شیبدار (4 در 12 و بالاتر)

 

شیب مناسب سقف شیبدار جهت پیاده سازی شینگل آسفالتی - پوشش بام تخت جمشیدشیب کم در سقف شیبدار (2 در 12 و 4 در 12)

شیب مناسب سقف شیبدار جهت پیاده سازی شینگل آسفالتی - پوشش بام تخت جمشیدشیب صاف در سقف شیبدار (0 در 12 و 2 در 12)

تعریف شیب در سقف شیبدار

شیب سقف شیبدار به صورت معمول با نسبت بلندی و سطح اجرا تخمین زده می گردد. اگر بلندی شیب نشان می دهد که 4 اینچ است و سطح افقی اجرای سقف شیروانی 12 اینچ می باشد، در آن زمان میزان شیب این سقف برابر با 4 در 12 اینچ می باشد.

بیشتر خانه های طراحی شده در آمریکا که دارای سقف شیب دار هستند، شیب این خانه ها به صورت شیب 4 در 12 تا 9 در 12 طراحی شده اند. بر روی سقف خانه هایی که دارای سقف شیبدار به میزان 4 در 12 و 6 در 12 هستند راحت تر می توان راه رفت و نصب پوشش سقف آسان تر انجام خواهد شد. البته حتی بر روی این سقف های شیبدار باید تجهیزات مناسب و مطمئن را حین نصب پوشش بام بکار برد.

شیب مناسب سقف شیبدار جهت پیاده سازی شینگل آسفالتی - پوشش بام تخت جمشید

حداقل شیب مناسب برای استفاده از شینگل

چالش های استفاده از سقف شیبدار با شیب کم بسیار واضح است. یکی از مشکلاتی که در این این سقف ها ایجاد می شود جمع شدن آب ناشی از بارش باران و یا ذوب شدن برف بر روی سقف شیبدار می باشد که به دلیل شیب کم، دیرتر به زمین سرازیر می شوند که این امر منجر به آسیب رسیدن به پوشش سقف خواهد شد.

خانه هایی با شیب زیاد برای نصب شینگل مناسب تر می باشند. حداقل شیب مناسب برای پیاده سازی شینگل آسفالتی 2 در 12 اینچ می باشد. که البته در میان انواع شینگل ممکن است نوعی وجود داشته باشد که دارای حداقل شیب کمتر یا بیشتر از این عدد باشد. پیش از اجرای سقف شیبدار می بایست با شرکت تامین کننده پوشش سقف شیبدار ارتباط برقرار شود تا توصیه های لازم بیان شود. برای مثال برخی از انواع شینگل بر روی حداقل شیب 4 در 12 می بایست نصب شوند.

لازم به توضیح است که شیب سقف شیبدار 2 در 12 برابر با 9.5 درجه و سقف شیبدار با شیب 4 در 12 برابر 18.5 درجه می باشد.

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق PVC بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار پی وی سی (ورق PVC)، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه کینگستون (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق PVC با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 34005035-026 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.
Rate this post

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *