پوشش بام تخت جمشید

مقالات سقف شیروانی یک طرفه

به جهت مطالعه مقالات بیشتر کلیک کنید.

تصاویر سقف شیروانی یک طرفه

به جهت مشاهده تصاویر کلیک کنید.

پروژه های انجام شده

به جهت مشاهده پروژه های انجام شده کلیک کنید.

انواع سقف

سقف یکی از مهم ترین بخش ها در ساختن یک ساختمان می باشد. سقف در برابر نفوذ بارش، گرما و سرما در بنا بسیار موثر می باشد. بر اساس اشکال عمومی، سقف ها به دو دسته تقیسم بندی می گردند: سقف صاف و سقف شیبدار. سقف های صاف بیشتر در بناهای اداری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند و از نظر ساختن در مقایسه با سقف های شیب دار، به مراتب آسان تر می باشد. دسته دوم که سقف های شیب دار می باشند برای بناهای مسکونی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. بناهای با سقف های شیب دار میتوانند شکل های مختلفی داشته باشند. سقف های شیب دار در مدل های گوناگونی کاربرد دارند که این کاربرد می تواند بر اساس نیاز مالک بنا و یا بنا بر ترجیحات زیبایی و سلیقه شخصی طراحی گردند.

عوامل موثر بر انتخاب سقف مناسب - پوشش بام تخت جمشید

مشاوره و خرید سقف شیروانی

برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی و سفارش آن با ما تماس حاصل فرمایید:

عوامل تاثیرگذار بر انتخاب سقف مناسب

ارتفاع و اندازه سقف

از مهمترین بخش های سقف ارتفاع و اندازه آن می باشد. ارتفاع سقف در واقع اندازه شیب آن را مشخص می نماید. حتی سقف های صاف هم ارتفاع دارند. به صورت فنی ارتفاع سقف ها به صورت 6/12، 6:12، 6 در 12 و یا 6 بر دوازده بیان می شود. ارتفاع سقف های نرمال برای خانه در اندازه های متفاوت 4/12 و 9/12 می باشد. هر سقف که ارتفاع ابعاد آن کمتر از 4/12 باشد را سقف با شیب کم و سقف های بالای اندازه ی 9/12 را سقف های با شیب تند می نامند. اگر سقفی ابعاد آن کمتر از 12/2 باشد آنرا سقف صاف می نامند.

عوامل موثر بر انتخاب سقف مناسب - پوشش بام تخت جمشید

ارتفاع سقف و اندازه طلایی

زمانی که یک معمار می خواهد یک سقف را طراحی کند موارد متعددی از جمله مصالح و مواد اولیه ای که در ساختن آن سازه مورد استفاده قرار می گیرد را در نظر دارد. ارتفاع و اندازه سقف تاثیر اصلی را بر روی چهره نهایی بنا می گذارد. البته معمارها نظرات صاحبان آن بنا را در مدل ساختن یک سقف در نظر می گیرند ولی همیشه در نظر دارند که این سقف ها زمانی که کامل شوند چگونه خواهند بود و آیا از نظر زیبایی خوش آیند هستند یا خیر و این هدف فقط از طریق تجربه و استفاده از اندازه های طلایی به دست می آید. به بیان ساده تر اندازه های طلایی باعث ایجاد تعادل و بالانس در یک سازه می گردد. این اندازه ها از زمان قدیم تا به الان از اهرام ثلاثه مصر گرفته تا تاج محل هند و … مورد استفاده قرار گرفته اند. زمانی که معمارهای ساختمان در تصمیم گیری ها دچار تردید می گردند که چه اندازه ای از سقف می تواند برای محل مورد نظر مناسب باشد به دنبال این اندازه های مرجع خواهند رفت. حتی ابعاد سقف های خانه های مدرن نیز از همین مفهموم استفاده می نمایند. همچنین معمارها ساختن سقفهایی که شیب 45 درجه دارند را ترجیح نمی دهند زیرا که این ارتفاع با اندازه های طلایی مطابقت ندارد.

عوامل موثر بر انتخاب سقف مناسب - پوشش بام تخت جمشید

ارتفاع هر سقف باید بر اساس آب و هوا و منطقه ای که سازه در آن قراد دارد انتخاب شود. در جاهایی که احتمال بارش سنگین برف وجود دارد سقف های صاف گزینه مناسبی نمی باشند زیرا برف نمی تواند از سقف سرازیر شود و باعث ایجاد وزن زیاد بر روی سقف می شود که این اتفاق باعث مشکلات واقعی برای سازه می شود. همچنین سقف ها با شیب بسیار زیاد باعث می شود که برف ها یک دفعه سر بخورند و بر سر مردمانی که در زیر آن قرار دارند ریخته شوند. اینجا دقیقا همان جایی هست که تجربه یک معمار می تواند در انتخاب ارتفاع یک سقف بسیار کمک کند نه اینکه فقط به دنبال زیبایی و چشم نوازی یک سقف باشند بلکه از نظر ساختاری در ساختن یک سقف موارد متعدد باید در نظر گرفته شود.

مشاوره و خرید سقف شیروانی

برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی و سفارش آن با ما تماس حاصل فرمایید:

شیب یک سقف می تواند حتی باعث خراب شدن یک خانه شود. هر چه در این زمینه اطلاعات بیشتری وجود داشته باشد می تواند در کاهش هزینه های ساخت یک سازه کمک نماید و سازه ای امن و زیبا برای ما ایجاد نماید. ارتفاع یک سقف بر روی زیبایی یک سازه بسیار اثر گذار است ولی بر اندازه مصالح مورد نیاز برای ساختن آن و همچنین میزان مصالح مورد نیاز بسیار تاثیر گذار می باشد. بنابراین اگر سقف شیب تند دارد پس مواد و مصالح بیشتری در ساخت آن سقف مورد نیاز خواهند بود. همچنین باید در نظر داشته باشیم که سقف ها با ارتفاع کمتر یعنی صاف تر بوده و آب بیشتری در آنها می ماند و پس در ساخت این سقف ها نیاز به مصالح دیگری وجود دارد که به سازه کمک کند تا سالم بمانند. علاوه بر ارتفاع سقف ها، مصالحی که برای پوشش آن استفاده می شوند بسیار پر اهمیت می باشد. شینگل و تایل برای این اهداف و سقفها بسیار مناسب تر می باشند ولی با این حال پوشش های مختلف دیگری نیز موجود می باشد. مصالح خاک رسی و سنگی برای سقف هایی که زاویه شیب آنها حداقل 35 درجه است مناسب می باشد. اگر زاویه سقف کمتر از مقدار ذکر شده باشد بهتر از است که از پوشش کاشی های سفالی استفاده شود و در صورتی که ارتفاع سقف خانه زیاد است پوشش سقف شیبدار شینگل بسیار مطلوب تر می باشد.

عوامل موثر بر انتخاب سقف مناسب - پوشش بام تخت جمشید

با توجه به موارد مطرح شده در بالا در انتخاب سقف صاف و شیب دار علاوه بر زیبایی و چشم نوازی، عواملی وجود دارند که بر روی این انتخاب تاثیرگذار خواهند بود از جمله: آب و هوا، میزان بودجه، علایق شخصی و بناهای اطراف سازه. در این عصر ساختن خانه ها با سقف های صاف ارزان تر می باشد در حالی که سقف شیب دار مزایای بسیار متفاوت تری را برای صاحبان خود دارند و این مزایا به مرور زمان بیشتر هم می گردد.

مقایسه انواع سقف شیبدار

شینگل آسفالتی

محبوب ترین انتخاب برای پوشش سقف شیبدار، شینگل می باشد که در رنگ های مختلف برای مطابقت با سلیقه بسیاری از صاحبان خانه در دسترس هستند.

دلایل محبوبیت شینگل آسفالتی

  • کم هزینه
  • قابلیت نصب آسان روی هر سبک معماری.
  • آنها یکی از مقرون به صرفه ترین مصالح سقف هستند و از آنجایی که به راحتی قابل تعویض هستند، این نوع سبک سقف می تواند هزینه های تعمیر شما را کاهش دهد.
  • شینگل بسته به وزن شینگل معمولاً می تواند بیش از 30 سال عمر کند و در برابر آتش نیز بسیار مقاوم است.
  • در سبک های مختلفی عرضه می شوند که انتخاب را آسان کرده و سبک خانه شما را تکمیل می کند.

معایب شینگل آسفالتی

  • دارای مقدار عایق پایینی هستند و نیاز است که زیرسازی سقف شیبدار با عایق دیگری مانند تخته OSB انجام شود.
  • در مقایسه با برخی از پوشش ها دوام کمتری دارند.

مشاوره و خرید سقف شیروانی

برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی و سفارش آن با ما تماس حاصل فرمایید:

سقف فلزی

یک راه حل بادوام تر از شینگل، سیستم های سقف فلزی است که آن را در میان سازندگان محبوب می کند. معمولاً بسیار گران تر از سایر گزینه ها هستند. سقف های فلزی سبک و تقریباً نسوز، در برابر آب و هوای شدید به خوبی مقاومت می کنند.

صاحبان خانه می توانند به طور منطقی انتظار داشته باشند که از سقف فلزی 50 تا 60 سال عمر مفید داشته باشند. سقف های فلزی دارای طول عمر بسیار بالایی هستند. آنها در برابر آب و هوا مقاوم هستند و به ویژه در برابر بادهای شدید و برف محافظت می کنند. آنها همچنین در برابر آتش مقاوم هستند.

در حالی که فلز ممکن است یک انتخاب سقف عجیب به نظر برسد، طیف سبک و رنگ سقف، آن را به گزینه ای عالی برای استفاده از سقف شیروانی مدرن در خانه ها و ساختمان های قدیمی تبدیل می کند.

آنها همچنین تعمیر و نگهداری بسیار پایینی دارند و عموماً دارای ضمانت 20 تا 40 ساله هستند. حتی اگر هزینه های اولیه یک سقف فلزی بیشتر از مصالح سنتی باشد، حداقل هزینه های نگهداری و تعویض کم به صرفه جویی در دراز مدت کمک می کند.

تایل سنگی

صاحبان خانه که خواستار طرح بسیار مقاوم هستند، اغلب سیستم های سقف تایل سنگ را انتخاب می کنند.  کاشی‌های بتنی یا سفالی در سبک‌های متعدد، از کاشی‌کاری کلاسیک توسکانی گرفته تا نمونه‌های بتنی مقاوم در برابر آتش در دسترس هستند.

در حالی که بسیاری از سیستم‌های بام کاشی و تخته سنگ طوری مهندسی شده‌اند که تا 50 سال دوام می‌آورند و در برابر آب و هوای بسیار مقاوم هستند، لایه زیرین سقف ممکن است هر 20 سال یکبار نیاز به تعویض داشته باشد، که نیاز به تعمیر و نگهداری دارد که بسیاری از صاحبان خانه‌ها پیش‌بینی نمی‌کنند.  همچنین، به دلیل وزن این سیستم‌های سقف، بسیاری از خانه‌ها باید از نظر سازه‌ای تقویت شوند تا بتوانند آنها را در خود جای دهند.

تایل سفالی

تایل های سفالی کاملاً طبیعی هستند و در کوره پخته می شوند. آنها به طور کلی یکی از گران ترین و سنگین ترین مصالح سقف هستند.  تایل های سفالی برای مدت طولانی دوام خواهند داشت، پسازگار با محیط‌ زیست هستند و در برابر یخ زدگی و دمای گرم و همچنین اشعه‌های مضر UV خورشید مقاوم هستند. با این حال، آنها در دمای بسیار پایین در برابر ترک خوردن آسیب پذیرتر هستند.

مزایای کاشی سفالی
  • عایق – از آنجایی که دمای سرد و گرم بر کاشی های سفالی تأثیر نمی گذارد، خاک رس یک عایق طبیعی است و هزینه انرژی را پایین نگه می دارد.
  • تعمیر و نگهداری کم – کاشی های سفالی آب را جذب نمی کنند و اساساً نیازی به نگهداری ندارند.
  • رنگ – کاشی های سفالی رنگ خود را زیاد از دست نمی دهند زیرا یک ماده طبیعی سقف هستند.

ورق یو پی وی سی

پی وی سی یکی از گرانبهاترین محصولات صنعت پتروشیمی می باشد و در صنایع مختلف من جمله ساختمان در حال استفاده است. ترکیب این ماده و روکش UV منجر به تولید پوشش یو پی وی سی سقف یا آندوپلاس شده است که علاوه بر وزن سبک، مقاومت بالایی در برابر آتش، نور خورشید، خوردگی های شیمیایی و … دارد و یک عایق فوق العاده حرارتی و صوتی می باشد. در تمام آب و هواها قابل استفاده می باشد و قابل بازیافت می باشد. این محصول بیشتر در در انواع سقف صنعتی نظیر سقف سوله، سقف کارگاه یا کارخانه، سقف انبار، سقف دامداری و مرغداری، سقف سوله بهداشتی و سقف سالن ورزشی استفاده می شود. هرچند از طرح های جذاب آن در ساخت سقف ویلا و همچنین نمای ساختمان بسیار استقبال شده است.

مشاوره و خرید سقف شیروانی

برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی و سفارش آن با ما تماس حاصل فرمایید:
شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق PVC بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار پی وی سی (ورق PVC)، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه کینگستون (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق PVC با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 34005035-026 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سوالات خود را مطرح کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم