پوشش بام تخت جمشید

نحوه محاسبه متراژ سقف شیروانی و سقف شیبدار: سقف یکی از اصلی ترین اجزای ساختمان بوده و دارای انواع مختلف و متنوعی می باشد. سقف ها از نظر نوع ساخت و عملکرد سازه و با توجه به شرایط مختلف اجرا می گردند. به طور کلی سقف ها در برابر نفوذ بارش، گرما و سرما به داخل بنا نقش ایفا می کنند.

راهنمای کامل نحوه محاسبه متراژ سقف شیروانی

سقف شیبدار نوعی از سقف ها هستند که به دلیل ظاهر زیبایشان، کمک به صرفه جویی در مصرف انرژی و بهینه سازی بنای سازه از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. سقف شیبدار همان طور که از اسمش پیداست به سقف هایی گفته می شود که در ابتدا و انتهای سقف اختلاف ارتفاع چشمگیری وجود دارد.

مشاوره و خرید سقف شیروانی

برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی و سفارش آن با ما تماس حاصل فرمایید:

پس از مشورت با کارفرما می توانید پوشش متناسب سقف خود را برگزینید. محاسبه متراژ هرکدام از انواع پوشش سقف شیبدار مسئله ای مهم قبل از پیاده سازی سقف است که در اداه این مقاله به آن می پردازیم.

متراژ سقف شیروانی

نحوه محاسبه متراژ پوشش سقف شیروانی

معمولا بعد از تأیید طرح توسط کارفرما، متریال مناسب با بودجه و سلیقه انتخاب می‌ شود. سپس مناسب با طرح و متریال انتخاب‌ شده، مبلغ توافقی برای اجرای سقف شیروانی بین کارفرما و سازنده سقف در قرارداد نوشته می‌ شود و حدود قیمت برحسب متراژ مشخص می‌ شود. بعد از اجرای سقف، برای مشخص کردن قیمت نهایی آن را متر می‌ کنند و میزان حجم کار و متریال را محاسبه کرده و ضربدر قیمت توافقی می‌ کنند و قیمت نهایی معلوم می گردد. نحوه محاسبه به‌ صورت متر مربع است که شامل مساحت نما، پوشش سقف، دامنه و لمبه هست.

مساحت خانه خود را دریابید.

اگر متراژ خانه را در نظر بگیرید، فقط یک ایده مبهم از متراژ مربع سقف خانه خود خواهید داشت.

برای پی بردن به مساحت خانه خود از یک نوار یا متر برای اندازه گیری نیز استفاده کنید. طول و عرض خانه را با متر اندازه بزنید.

بعد از اینکه طول و عرض خانه خود را بدست آوردید، دو عدد را ضرب می کنید تا مساحت خانه خود را بدست آورید.

طول x عرض = مساحت خانه شما

اندازه‌گیری به این روش می‌تواند به شما یک ایده اولیه از مساحت خانه‌تان بدهد. به خاطر داشته باشید که متراژ یک خانه با متراژ پشت بام برابری نمی کند.

شیب و پیچیدگی سقف خود را در نظر داشته باشید.

هنگام محاسبه متراژ باید آرایش سقف خود را در نظر داشته باشید. شیب و پیچیدگی، عدد مساحت را، تغییر می دهد. مثلا:

  • برای یک سقف شیروانی آسان و قابل راه رفتن، به صورت تقریب مساحت سقف را در 1.3 ضرب کنید تا متراژ مربع سقف خود را بدست آورید.
  • برای سقف شیب دار با شیب کم، به صورت تقریب مساحت سقف را در 1.4 ضرب کنید.
  • برای یک سقف شیب دار با شیب زیاد، به صورت تقریب مساحت سقف را در 1.6 ضرب کنید.

متراژ مربع سقف خود را محاسبه کنید.

اکنون که به شیب و پیچیدگی سقف خود فکر کردید، آماده یادگیری نحوه محاسبه متراژ مربع سقف خود هستید.

مثلا برای اجرای سقف با زیربنای 6 در 6 مترمربع، ابتدا از هر طرف یک متر دامنه که برای سقف های شیبدار در نظر گرفته می‌ شود را اضافه می‌ کنند؛ یعنی زیربنا 8 در 8 محاسبه می‌شود. سپس برحسب میزان شیب سقف درصدی به کار اضافه می‌ کنند. مثلا برای شیب 25 درصد، 20 در صد را در مساحت سقف ضرب می‌ کنند.

8 * 8 = 64 مترمربع

64 * 20% = 12.8 مترمربع

64 + 12.8 = 76.8 مترمربع مساحت پوشش سقف

محاسبه نمای دور کار

قدم بعدی محاسبه نمای دور کار با ارتفاع معمول 30 تا 50 سانتیمتر است که در محیط کار ضرب می‌ شود. چون ما در اینجا یک مربع را در نظر گرفتیم اندازه یک‌ بر را ضربدر 4 می‌ کنیم و سپس در ارتفاع نما ضرب می‌کنیم. ارتفاع نما در اینجا 30 سانتیمتر گرفته‌ شده است.

محیط کار = 8 * 4 = 32 متر

ارتفاع نما = 32 * 0.30 = 9.60 مترمربع مساحت نما

محاسبه اندازه اندازه دامپای زیر دامنه سقف شیروانی

درنهایت اندازه دامپای زیر دامنه سقف را محاسبه می‌ کنیم. برای این کار باید اندازه محیط سقف خانه را با عرض دامپا جمع می‌ کنیم. عرض دامپا در این مثال یک متر است.

24 + 4 = 28 مترمربع مساحت دامپا یا لمبه زیر دامنه

مساحت کل اجرای سقف در حدود 114.4 مترمربع می‌ شود.

توجه : البته بعضی از سقف سازان متراژ را دو و نیم برابر می‌ کنند و مساحت کل را به دست می‌ آورند و از این فرمول استفاده نمی کنند.

امروزه با توجه به پیشرفت روز افزون صنعت پوشش بام و همچنین تنوع در عرضه محصولات پوشش بام ، بیشتر از پوششهای سقف شیروانی مدرن و جدید مانند شینگل درانواع شینگل لانه زنبوری، شینگل رولی و شینگل طرح آجری استفاده می شود. این شینگل ها هزینه نصب کمتر و به نسبت ارزان تر از نمونه های پوشش بام دیگر هستند. همچنین عایق بودن این گونه شینگل ها علاوه بر زیبایی بالقوه یکی دیگر از خصوصیات مهم شینگل های سقفی ساخته شده از قیر و سنگریزه های معدنی خودرنگ می باشد. همچنین از تخته او اس بی نیز به عنوان زیرساز و چوب های مقاوم در برابر رطوبت استفاده می شود.

عواملی نظیر زیبایی یا موارد فنی ممکن است منجر شود که شما سقف شیبدار با شیب کم را برای سقف ویلا یا خانه خود انتخاب کنید.

3 عامل دیگر موثر بر هزینه تعویض سقف

متراژ مربع تاثیر زیادی بر هزینه سقف جدید شما دارد. با این حال، عوامل بیشتری وجود دارد که بر هزینه تعویض سقف تأثیر می گذارد.

نحوه محاسبه متراژ سقف شیروانی

نوع سقف مورد نظر شما تاثیر زیادی در هزینه تعویض سقف شما خواهد داشت. انواع مختلفی از سقف ها وجود دارد که می توانید بر اساس بودجه و ظاهری که می خواهید انتخاب کنید.

بر اساس میزان هزینه ای که می خواهید صرف کنید، متریال مختلف نظیر شینگل که سقفی لوکس و در عین حال بادوام است، ورق یو پی وی سی که سقف بادوام با هزینه اقتصادی است، یا سایر سقف ها نظیر تایل سنگریزه ای کینگستون و … قابل استفاده است.

نیروی کار و زمان تکمیل کار

نیروی کار و زمان دو عامل اصلی هستند که پیمانکار سقف در هنگام محاسبه قیمت سقف جدید شما در نظر می گیرد.

هزینه نیروی کار هر یک از خدمه بر اساس سطح مهارت، تجربه و میزان کار آنها در یک روز است. هزینه نیروی کار از پیمانکاری به پیمانکار دیگر متفاوت خواهد بود.

زمان لازم برای تکمیل کار نیز عامل دیگر موثر بر هزینه ها است. هر چه یک سقف‌ساز زمان بیشتری را روی سقف و ملک شما صرف کند، بر قیمت سقف جدید تأثیر می‌گذارد.

اگر سقف پیچیده باشد و دسترسی به آن سخت باشد، تکمیل آن به کار بیشتری نیاز دارد. از کندن سقف قدیمی گرفته تا تمیز کردن ملک پس از اتمام کار، اگر به نیروی انسانی و زمان نیاز داشته باشد، بر هزینه سقف جدید شما تأثیر خواهد گذاشت.

هزینه عملیاتی پیمانکار سقف شیروانی

هر پیمانکار سقفی برای ادامه کار خود هزینه های عملیاتی دارد. این هزینه های عملیاتی همیشه در قیمت هر کاری که باید انجام شود نقش دارد.

اینها تنها بخشی از هزینه های عملیاتی ثابتی است که برای اداره یک کسب و کار نیاز است. فرقی نمی کند که یک شرکت سقف سازی یک تعمیر ساده انجام دهد یا 10 سقف را تعویض کند، اینها هزینه هایی است که باید هر روز پرداخت شود. مهم نیست که چه کاری انجام می دهید یا به چه خدماتی نیاز دارید، هزینه های عملیاتی همیشه در برآورد یا هزینه نهایی نقش دارند.

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق PVC بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار پی وی سی (ورق PVC)، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه کینگستون (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق PVC با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 34005035-026 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.
4/5 - (2 امتیاز)

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *