پوشش بام تخت جمشید

نکات مهم قبل از ساخت سقف شیبدار: برای ساخت خانه جدید یا نوسازی خانه قدیمی انتخاب نوع و شکل سقف اهمیت زیادی دارد. انتخاب نوع سقف افزون بر محافظت از خانه و ساکنان آن در برابر عوامل خارجی، مزیت های دیگری نیز دارد. به عنوان مثال شکل سقف نقش اصلی در تعیین ظاهر و سبک کلی خانه دارد.

نکات مهم قبل از ساخت سقف شیبدار | شینگل | تخت جمشید


در این مقاله راهنمای کلی برای معماری و سبک سقف فراهم کرده ایم که به شما کمک می کند بهترین شکل سقف را برای خانه، سوله، گاراژ یا محل کار درک و شناسایی کنید.

نکات مهم قبل از ساخت سقف شیبدار | شینگل | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

انواع سقف و ویژگی های آن

سقف شیبدار شیروانی

سقف های شیروانی که به عنوان سقف شیبدار یا قله ای نیز شناخته می شوند، از محبوب ترین نوع سقف ها هستند. آنها از طریق شکل مثلثی به راحتی شناخته می شوند.

جوانب مثبت سقف شیروانی

سقف های شیبدار به راحتی باعث ریختن آب و برف می شوند. همچنین فضای بیشتری را در قسمت زیرین خود فراهم کرده و امکان تهویه را بیشتر می کنند.

جوانب منفی سقف شیروانی

سقف های شیروانی اگر به درستی و با تکیه گاه مناسب ساخته نشوند، در مناطق بادی و طوفانی مشکل ساز می شوند. وزش باد شدید باعث جدا شدن مواد از سقف و یا باعث جدا شدن سقف از دیواره ها می شود.

مواد پیشنهادی برای ساخت سقف شیبدار

سقف های شیروانی را می توان با هر نوع ماده ای از جمله شینگل آسفالتی، فلز، کاشی های سفالی یا بتنی پوشاند.

انواع سقف شیروانی

شیروانی کناری

این سقف شیبدار دارای دو صفحه مساوی است که در یک زاویه قرار گرفته اند و در یک خط الراس در وسط ساختمان قرار دارند. قسمت مثلث آن را می توان باز گذاشته و یا برای استفاده بیشتر محصور کرد.

سقف شیبدار متقاطع دو بخش

در این سقف دو بخش در یک زاویه قائم قرار گرفته است. این دو برجستگی عمود بر یکدیگر هستند. طول و ارتفاع آن ها ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد. از سقف شیروانی متقاطع می توان برای سقف گاراژ، ایوان و اتاق خواب استفاده کرد.

نکات مهم قبل از ساخت سقف شیبدار | شینگل | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

سقف شیبدار چهار بر(Hip roof)

سقف hip از چهار طرف شیب دارد. اضلاع همگی دارای طول یکسان هستند و در قسمت بالایی بهم می رسند و یک پشته را تشکیل می دهند.

جوانب مثبت سقف چهار طرفه

این نوع سقف ها نسبت به سقف های دو طرفه پایدار تر هستند. شیب داخلی هر چهار طرف باعث استحکام و دوام بیشتر آن شده است.

این سقف ها هم برای مناطق بادی و هم مناطق برفی مناسب هستند.

معماری این سقف به گونه ای است که می تواند فضای اضافی در قسمت زیرین خود ایجاد کند.

جوانب منفی سقف چهار بر

ساخت این نوع سقف از سقف شیبدار دو طرفه گران تر است و به مصالح ساختمانی بیشتری نیاز دارد. همچنین در صورت عدم نصب صحیح سیستم سقف، درز های اضافی باعث نشت آب می شود.

مواد پیشنهادی

سقف های چهار طرفه مانند سقف های شیروانی می توانند با هر نوع ماده ای مانند شینگل، فلز یا کاشی پوشانده شوند.

نکات مهم قبل از ساخت سقف شیبدار | شینگل | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

سقف شیروانی چهار ترک (mansard roof)

سقف مانسارد به عنوان سقف فرانسوی شناخته می شود. یک سقف چهار ترک است که در هر طرف دو شیب دارد که باهم تشکیل می شوند و یک سقف کم ارتفاع تشکیل می دهند.

شیب پایین تر بسیار شیب بیشتری نسبت به بالا دارد. کناره ها بسته به سبک می توانند صاف یا منحنی باشند.

جوانب مثبت سقف مانسارد

این نوع سقف می تواند به ایجاد فضای اضافی برای زندگی ( اتاق، انباری و …) کمک کند.

جوانب منفی

این سقف برای مناطق با بارش برف سنگین مناسب نیست. به دلیل تزئینات و جزئیاتی که دارد، نسبت به سقف های معمولی هزینه بیشتری دارد.

مواد پیشنهادی

از آنجا که سقف مانسارد دارای چنین طراحی منحصر به فردی است، انتخاب یک ماده خاص می تواند سقف را جذاب تر کند.

استفاده از شینگل، چوب یا تخته سنگ راهی برای برجسته سازی سقف مانسارد است. بیشتر مصالح را می توان در این سقف استفاده کرد اما به یکپارچگی آن دقت کنید.

نکات مهم قبل از ساخت سقف شیبدار | شینگل | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

در متن بالا نکات مهم در انتخاب سقف مناسب ساختمان را مطالعه کردید. در قسمت دوم این مقاله انواع بیشتری از سقف ها را بررسی خواهیم کرد.

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق PVC بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار پی وی سی (ورق PVC)، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه کینگستون (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق PVC با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 34005035-026 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.
Rate this post

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *