پوشش بام تخت جمشید

نگهداری از سقف شیبدار پی وی سی

نگهداری از سقف شیبدار به اندازه سایر مراحل ساخت و ساز سقف اهمیت دارد. اگر می خواهید ورق پی وی سی استفاده شده در سقف شیبدار به شکل مناسبی حفظ شود و با میزان عمر تخمینی خود هماهنگ باشد، باید به مراقبت و نگهداری آن توجه داشته باشید.

نحوه نگهداری از سقف شیبدار پی وی سی

یکی از نکات مهم در نگهداری از سقف پی وی سی تمیز کردن آن می باشد. تمیز کردن سقف شیبدار می تواند عمر بهینه آن را به شکل مطلوب افزایش دهد. چرا که در این تمیزکاری و شستشو، عواملی که می توانند بر عمر پی وی سی یا سایر متریال مورد استفاده در سقف تاثیر داشته باشند، حذف می شوند. واقعیت این است که سقف ها همواره در معرض عوامل جوی، شرایط محیطی و بیرونی بسیاری قرار دارند. ممکن است کپک های مختلفی بر روی ورق های پی وی سی شروع به رشد کرده باشند. برای جلوگیری از رشد این کپک ها نیاز به پاکسازی آن ها به شکل دوره‌ای و ممتد داریم.

البته موادی که برای شستشو و نگهداری از سقف شیبدار مورد استفاده قرار می گیرند، نیز باید با جنس این سقف ها هماهنگی کامل داشته باشند. در غیر این صورت می‌ توانند باعث از بین رفتن متریال به کار گرفته شده در سقف شیبدار شوند. همچنین ضررهای به مراتب بیشتری را برای ساخت و ساز به همراه داشته باشند.

مطلب مهم دیگر در مورد نگهداری از سقف شیبدار مربوط به میزان بازتابی است که در ورق های pvc وجود دارد. همان طور که می دانید ورق های پی وی سی در برابر اشعه ماوراء بنفش بازتاب بسیار قدرتمندی دارند. از این رو این اشعه نمی‌تواند تأثیر قابل توجهی بر روی تغییر رنگ این ورق ها داشته باشد.

اصول زیبایی شناسی در صنعت سقف ساختمان

بازتاب اشعه ماوراء بنفش توسط ورق پی وی سی فواید بسیار دیگری نیز به همراه دارد. اول این که باعث می ‌شود از جذب گرمای بیش از حد توسط سقف جلوگیری شود. اگر سقف بیش از اندازه گرم شود، گرما را به فضای داخل خانه انتقال می دهد. بنابراین این ویژگی شرایط بسیار مطلوبی را برای خنک شدن محیط منزل در تابستان فراهم می کند. طوری که نیاز به استفاده چندانی از خنک کننده ها با شدت بالا وجود ندارد. دوم اینکه این بازتاب از تغییر رنگ سقف پی وی سی جلوگیری می کند. برای اینکه بازتاب اشعه ماوراء بنفش جهت نگهداری از سقف شیبدار به شکل مناسبی انجام شود، باید متریال pvc تمیز باشند. چون در غیر این صورت خاصیت بازتابی خود را از دست می دهند.

اجرای ورق پی وی سی طرح سفال قرمز

نکات مهم در مورد شستشوی سقف شیبدار پی وی سی

  • توجه داشته باشید واشرهایی که برای شستشوی سقف شیبدار مورد استفاده قرار می دهید، نباید پر فشار باشند. به عنوان مثال برای شستشوی لایه گرد و غبار و کثیفی، باید از یک واشر کم فشار مثلاً 2000 psi یا کمتر استفاده کنید.
  • بعد از اینکه شستشو توسط محلول پاک کننده مناسب انجام شد، از راه رفتن روی ورق های پی وی سی بپرهیزید.
  • در صورتی که محلول مناسبی برای شستشو و تمیز کاری پی وی سی پیدا نکردید، می توانید شستشو را با آب انجام دهید.
  • شوینده های ملایم خانگی و غیر ساینده نیز می توانند گزینه مناسبی برای تمیزکاری و نگهداری از سقف شیبدار پی وی سی باشند.
  • فقط افراد حرفه ای و آموزش دیده باید روی پشت بام رفت و آمد داشته باشند تا از هر گونه آسیبی به یکپارچگی سیستم سقف جلوگیری شود.
  • از راه رفتن روی سطوحی که محلول تمیز کننده در آن شسته نشده است، خودداری کنید.
  • در جایی که رواناب ممکن است با نماهای بیرونی تماس پیدا کند، یک منطقه کوچک را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که محلول تمیزکننده اثرات مضری بر روی نما ندارد.
  • برخی از سطوح سقف ممکن است نیاز به تمیز کردن معمولی نداشته باشند و برخی دیگر ممکن است به تمیز کردن مکرر نیاز داشته باشند.
  • برای تمیز کردن سطح غشای سقف از یک برس دسته بلند یا جارو کف با محلول تمیزکننده متشکل از یک شوینده خانگی ملایم و غیر ساینده و آب برای تمیز کردن سطح غشای سقف استفاده کنید و مراقب باشید که سطح بالایی سقف آسیب نبیند.
استفاده از سفال، آندوویلا، شینگل از گذشته تا به امروز

به کارگیری ورق پی وی سی طرح ذوزنقه سفید

زمان مناسب برای بازرسی و مراقبت از سقف شیبدار

بسیاری از افراد زمانی که تصمیم به تمیزکاری و نگهداری از سقف شیبدار می گیرند، در مورد دفعات نگهداری و طول مدت بین هر بازدید سوال می پرسند.

نگهداری از سقف شیبدار باید به شکل دوره ای انجام شود. البته این مسئله با توجه به شرایط آب و هوایی و شهری که شما در آن زندگی می کنید، متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال شهرهای آلوده همچون کلانشهرها نیاز به شستشو و تمیزکاری بیشتری دارند.

همچنین نگهداری از سقف شیبدار در مورد شهرهای مرطوب و کوهستانی به وفور دیده می شود. علت این موضوع را نیز باید در شرایط دمایی متفاوت، رطوبت بیش از اندازه، تابش شدید نور خورشید و غیره جست و جو کرد. هر کدام از این پارامترها می توانند عمر پی وی سی را تحت تأثیر قرار دهند. در واقع این امر به عوامل متعددی مانند شدت آلاینده های محیطی، فراوانی بارندگی، تمایل به تجمع خاک و گرد و غبار، شیب سقف و ویژگی های زهکشی بستگی دارد.

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق پی وی سی بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار پی وی سی (ورق پی وی سی)، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق پی وی سی با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201192-026 یا برای ارتباط با بخش فروش با شماره 09371790195، 22180750-021 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سوالات خود را مطرح کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید