پوشش بام تخت جمشید

نگهداری از سقف شیبدار: نگه داری سقف شیبدار یکی از مهمترین مسائلی است که زیبایی منزل شما را دو چندان خواهد کرد. این امر باعث می شود سازه و منزل شما در مقابل تغییرات آب و هوایی و نفوذ رطوبت و آب و گرما و سرما محفوظ بماند. متاسفانه به دلیل اینکه سقف از دید مستقیم مالک خارج است، از یاد وی نیز خواهد رفت در حالی که دوام سقف منزل شما به این بستگی دارد که برنامه نگهداری شما از سقف چه مقدار منظم است. بعضی از مواقع نگهداری و تعمیر سقف شیبدار مورد بی توجهی مالکین قرار می گیرد که شاید به این دلیل می باشد که مالکین نمی دانند برای نگه داری سقف شیبدار چه مراحل و کارهایی را باید انجام دهند.

نگهداری از سقف شیبدار | قیمت سقف سوله | تخت جمشید

 

همان طور که می دانید سقف های شیبدار، نیازمند مراقبت کمتری نسبت به سقف های معمولی هستند. به همین علت سقف شیب دار، از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می باشد زیرا با بارش باران و طوفان تمامی آشغالهای اضافی از روی سقف برداشته می شود ولی برای اطمینان خاطر بیشتر میتوانیم به راحتی باآب پاشی و یا تمیز کردن از روی سقف های خود برداریم  زیرا با وجود آبروهای موجود بر سقف شیبدار میتوانیم تمامی ضایعات را به بیرون انداخته حال در صورت وجود سقف مسطح  تمیز کردن سقف شاید به نظر راحت بیاد ولی زمان بر و سخت تر نسبت به سقف شیبدار می باشد همچنین برف روبی از روی اینگونه سقف ها مسطح همانطور که میدانید سخت و دشوار است.

در زیر به مواردی اشاره شده است که برای نگهداری سقف شیبدار باید به آنها توجه نمود.

نگهداری از سقف شیبدار

نگهداری از سقف شیبدار | قیمت سقف سوله | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

تمیز نمودن بقایای آشغال های به جا مانده بر روی سقف شیبدار

بر روی همه سقف ها با گذشت زمان مواد زائد و آشغال همانند برگ ها و زباله ها جمع می شود. باقی مانده گیاهان و اشیا می توانند در قسمت های مختلف بین و یا پشت لوله ها و دود کش روی سقف شیروانی جمع گردند. جمع شدن این گونه موارد باعث می گردد که در مسیر خروج آب از سقف مسدودیت ایجاد شده و آب بر روی سقف باقی بماند. بنابراین برای جلوگیری از این اتفاق می بایست این مواد به صورت منظم و یا حداقل سه بار در سال و یا بیشتر؛ جمع آوری گردند تا با جمع نشدن آب بر روی سقف، سقف شیبدار شما تخریب نشود.

نگهداری از سقف شیبدار | قیمت سقف سوله | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

سم پاشی سقف شینگل برای جلوگیری از رشد جلبک و موش

وجود موش و جلبک باعث می گردد که شینگل سقف تخریب گردد. بنابراین سقف شیبدار می بایست به طور مداوم مورد بررسی قرار گرفته و در صورت مشاهده شواهد، اقدامات لازم برای از بین بردن این عوامل صورت گیرد.

نگهداری از سقف شیبدار | قیمت سقف سوله | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

اطمینان از تمیز بودن ناودانی

زمانی که از سقف شیب دار بازرسی می کنید حتما مسیرهای جمع آوری و رساندن آب سقف به زمین روی ناودانی را بررسی نمایید. ناودانی معمولا راه آب های آهنی هستند که از گالوانیزه و یا آلومینیوم ساخته شده اند و در بین بخش های مختلف سقف نصب می گردند تا از جمع شدن آب بر روی سقف شیب دار جلوگیری نماید و آب را به سمت زمین جاری نماید. این بخش از سقف شیبدار یکی از مهمترین قسمت هایی است که امکان نفوذ آب از آن وجود دارد و می بایست به طور کامل بررسی شوند تا مشکلی در آن ها وجود نداشته باشد.

نگهداری از سقف شیبدار | قیمت سقف سوله | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

بررسی پوشش سقف شیب دار

حتما پوشش سقف شیبدار سازه خود را چک نماید و دقت نمائید که اگر تعدادی از آنها کنده شده اند و یا گم شده اند باید سریعا آنها را جایگزین نمائید. می توانید از مقداری سیمان هم برای پوشاندن بخش های ناموجود استفاده نمائید.

نگهداری از سقف شیبدار | قیمت سقف سوله | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

بررسی رشد شاخه های درخت روی سقف شیبدار

بررسی نمایید که شاخه درختان اطراف منزلتان بر روی سقف شیبدار رشد ننموده و وارد پوشش بام کار شده نشود. شاخه هایی که احتمال می دهید در آینده موجب آسیب رساندن به سقف شما شوند را به موفع کوتاه کنید یا از بین ببرید.

نگهداری از سقف شیبدار | قیمت سقف سوله | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

 

شرکت پوشش بام تخت جمشید علاوه بر این که خدمات اجرای سقف شیبدار را با ضمانت اجرا انجام می دهد و شینگل و سایر پوشش های بام را با ضمانت ارائه می دهد، در زمینه خدمات نگهداری سقف شیبدار نیز فعالیت می کند.

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق PVC بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار پی وی سی (ورق PVC)، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه کینگستون (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق PVC با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 34005035-026 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.
Rate this post

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *