پوشش بام تخت جمشید

نگهداری و تعمیر شینگل: نگهداری از سقف به منظور باقی ماندن در شرایط مناسب، بسیار مهم و حیاتی است زیرا باعث می شود که خانواده و خانه امن باقی بماند. سقف اولین لایه محافظتی خانه در برابر عوامل خارجی می باشد. حتی در صورتی که در سقف شیبدار خود از شینگل که یکی از مقاوم ترین و بهترین پوشش های سقف می باشد استفاده کرده باشید ممکن است سهوا یا بر حسب اتفاقات غیر مترقبه مشکلی برای سقف پیش بیاید. گاهی اوقات تصور می کنیم که ممکن است صدمه بسیار کوچکی که به شینگل وارد شده است، قابل چشم پوشی باشد ولی این امکان وجود دارد که این خرابی کوچک باعث نفوذ مشکلات و ایجاد صدمه بیشتر برای لایه های پایین تر سقف شده و در نهایت باعث ایجاد خسارت سنگین به خانه شود.

نگهداری و تعمیر شینگل | انواع سقف شیروانی | تخت جمشید

تعویض شینگل

نگهداری و تعمیر شینگل | انواع سقف شیروانی | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

اگر مرحله احیا و مرمت شینگل با تاخیر اتفاق بیفتد، ممکن است باعث شود که مجبور به تعویض کلی سقف منزل شویم و از نظر هزینه و زمان ما را بسیار بیشتر از تعمیر کوچک بخشی از سقف شیب دار متضرر می نماید. شما تعمیرات شینگل را می توانید به افراد حرفه ای واگذار نمائید یا می توانید حتی خودتان این تعمیرات را انجام دهید. اگر شما خودتان می خواهید شینگل نصب شده بر روی سقف شیب دار را تعمیر نمائید، می توانید از دستور عمل زیر برای تعمیر آن استفاده نمائید.

تعمیر شینگل بدون شک کار آسانی نیست و نیازمند صرف زمان بسیاری برای آن می باشد. امنیت در تعمیر سقف شیبدار حرف اول را می زند بنابراین شما نیاز به تجهیزات اولیه برای این تعمیر دارید تجهیزات اولیه تعمیر سقف شیبدار عبارتند از: عینک مخصوص کار، کلاه ضد ضربه، دستکش مخصوص کار و کفش های مناسب. به غیر از مواد اولیه که برای تعمیر سقف شینگل نیاز است، موارد ذکر شده باید در محل مورد نظر آماده باشد. زیرا شما بر روی یک سقف صاف معمولی نمی خواهید تعمیرات انجام دهید پس داشتن تمام تجهیزات اولیه بسیار حیاتی و مهم می باشد.

تعمیر و تعویض شینگل باید در زمان مناسب انجام شود و بهترین زمان تعمیر، صبح می باشد. زمانی که هوا برفی و یا بارانی است، سطح سقف شیب دار لغزنده می شود که زمان مناسبی برای تعمیر نخواهد بود. همچنین زمانی که آفتاب بسیار شدیدی داریم، سطح سقف شیبدار گرم شده و کار به خوبی پیش نمی رود. برای تعمیر سقف شیب دار بهتر است که حداقل دو نفر حضور داشته باشند تا مسائل امنیتی جانی مد نظر قرار گرفته شود.

برای بالا رفتن و قرار گرفتن بر روی سقف شیب دار می توانید از نردبان و یا داربست که امن تر می باشد استفاده نمایید.

تخمین میزان خسارت شینگل

اولین چیزی که در تعمیر و یا تعویض سقف شیبدار شینگل باید در نظر داشته باشید داشتن برآورد درست از میزان خسارت می باشد. در حقیقت اولین قدم این است که بدانید میزان خسارت در چه حدی است و دومین قدم ارزیابی این مورد است که رطوبت می تواند از شینگل عبور کند یا خیر (برای این منظور می توانید زیر قسمت صدمه دیده سقف شیبدار را چک نمائید که خیس نباشد. درصورتی که خیس باشد نشان می دهد که در مقابل نفوذ آب مقاوم نمی باشد). با توجه به شرایط شینگل شما می توانید تعدادی از شینگل های سقفی را تعویض نمائید و یا می توانید کل سقف شینگل را از اول کار بگذارید. در بعضی از مواقع شما می توانید شینگل را تعمیر نمائید و نیازی نیست که حتی شینگل را تعویض کنید. پس بنابراین میزان خسارت را درست برآورد نمائید و بر اساس آن پیش روید.

نگهداری و تعمیر شینگل | انواع سقف شیروانی | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

وسایل مورد نیاز جهت جدا کردن شینگل

برای تعمیر شینگل می بایست با لوازم مورد نیاز برای تعمیر شینگل آشنا باشید. برای جداسازی شینگل می توانید از چنگ و یا خط کش آهنی استفاده کنید. در صورتی که تعمیرات جزئی است می توانید از یک خط کش آهنی برای کندن و جداسازی شینگل استفاد کنید در حالی که اگر می خواهید به کل پوشش سقف را جدا کنید بهتر است از چنگک استفاده نمائید.

نگهداری و تعمیر شینگل | انواع سقف شیروانی | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

در هنگام استفاده از چنگک برای جدا کردن شینگل، بسیار مراقب باشید. استفاده به روش نادرست از چنگک باعث می شود که پوشش زیر شینگل صدمه ببیند. بنابراین چنگک را به آرامی زیر شینگل سر دهید به صورتی که چنگک به صورت صاف زیر شینگل خوابیده باشد. سپس بدون اینکه حفره ای در پوشش زیر شینگل و سطح زیرین شینگل ایجاد نمائید، سعی نمائید که شینگل را به سمت بالا کشیده و از سقف جدا نمائید.

نگهداری و تعمیر شینگل | انواع سقف شیروانی | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

می توانید از جک های جدا ساز سقفی نیز برای جداسازی شینگل استفاده نمائید. حتما قبل از استفاده از جک های جدا ساز سقفی ابزار امنیتی لازم اعم از کمربند و طناب را آماده کرده باشید.

نگهداری و تعمیر شینگل | انواع سقف شیروانی | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

اگر فقط نیاز به تعویض تعدادی از شینگل ها می باشد، می توانید از خط کش و یا تیغه ی آهنی برای جدا کردن شینگل استفاده کنید. به طور معمول و عمومی حدود پنج عدد و یا دو ردیف از بالای شینگل آسیب دیده نیز باید برداشته شود. این کار باعث می شود که میخ های بکار رفته در شینگل پدیدار گردد و بنابراین می توانید به راحتی شینگل هایی که در شرایط خوبی نیستن را از روی سقف شیب دار بردارید. همچنین شما می توانید شینگل هایی که آسیب ندیده بودند را نیز دوباره نصب نمائید که باعث می شود در هزینه صرفه جویی شود.

نگهداری و تعمیر شینگل | انواع سقف شیروانی | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

بعد از اینکه شینگل ها برداشته شد، می توانید میخ ها را با استفاده از چکش در بیاورید. بسیار آرام میخ ها را به سمت بیرون بکشید تا خسارت و صدمه ای به لایه ی زیرین شینگل وارد نشود.

نگهداری و تعمیر شینگل | انواع سقف شیروانی | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

زیر سازی شینگل

زمانی که شینگل را جدا کردید، مرحله زیر سازی شینگل آغاز می گردد. ورقه های قیری را می توانید زیر لایه اولیه قرار دهید. اینکار باعث می گردد که اگر برای لایه پوشاننده اولیه سقف مشکلی ایجاد شد از رسیدن صدمه به لایه دوم جلوگیری شود.

نگهداری و تعمیر شینگل | انواع سقف شیروانی | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

در حالی که بعضی از صدمات مانند خراشیدگی و یا نشتی قابل مشاهده است، بعضی دیگر قابل مشاهده نبوده و اثرات صدمه آنها به مرور زمان مشخص می گردد. حتی برخی دیگر از صدمات، منجر به خرابی سریع سقف می شود. در صورتی که یکی از تایل های شینگل با سایر شینگل ها همتراز نیست و یا تاب خورده یا جا به جا شده است، نشان دهنده این است که باید شینگل مربوطه تعویض گردد. بهتر است هر شش ماه سقف شیب دار شینگل خود را چک نمائید تا اگر مشکل کوچکی برای شینگل به وجود آمده است سریع و با کمترین هزینه برطرف شود.

علاوه بر تعویض شینگل در سقف های شیبدار ممکن است که نیاز باشد که چسب شینگل و یا پودر آسفالت و حتی میخ های دو سه اینچی آن نیز تعویض گردد. بعضی زمان ها شینگل با چسب آن جابه جا می شود که در این زمان باید دوباره به شینگل چسب زده شود و بر روی محل مورد نظر چسبانده شود و با اضافه کردن میخ بر روی آن از جابه جایی دوباره شینگل جلوگیری شود. ممکن است بعضی از شینگل ها به دلیل موقعیت نصب مثلا برای پوشانندن کنار یک دود کش به صورت خاصی بریده شده باشند که در این صورت نیاز است که شینگل جدید را به همان شکل بریده و دوباره نصب نمائید فقط به خاطر داشته باشید که برای نصب موارد این چنین باید از چسب بیشتری برای محکم نمودن شینگل استفاده نمائید.

نگهداری و تعمیر شینگل | انواع سقف شیروانی | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

استفاده از چسب در نگه داری شینگل بسیار حیاتی می باشد ضمن این که باعث می گردد که شینگل دوام و استحکام بیشتری داشته باشد. همچنین اگر شینگل هایی وجود دارد که ترک خورده اند می توانید از پودر سیمان شینگل برای برطرف کردن ترک و مقاوم کردن شینگل استفاده نمائید.

نگهداری و تعمیر شینگل | انواع سقف شیروانی | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

محافظت از سقف از اولویت های مهم در استحکام هر خانه است. پس اگر شما از خسارت و یا صدمه کوچکی بر روی سقف شیب دار خود آگاه هستید اکیدا به شما توصیه می کنیم سعی نمائید هر چه سریعتر این خسارت را برطرف نمائید تا این صدمه کوچک سبب ایجاد یک خسارت بزرگ نشود.

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق PVC بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار PVCآندوپلاس، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه کینگستون (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق PVC با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 34005035-026 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.
Rate this post

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *