پوشش بام تخت جمشید

نمای ساختمان: در دنیای امروز زیباسازی فاکتور مهم و غیر قابل انکار می‌باشد. در ساختمان ‌سازی نیز به این موضوع توجه خاصی می شود. دقیقاً به ‌همین دلیل است که در حال حاضر انواع گوناگون و متفاوتی از متریال ها برای زیباسازی نمای ساختمان تولید می‌شوند تا بتوانند به‌ خوبی نیاز مشتریان را برطرف سازند.

نمای ساختمان | قیمت سقف شیروانی مدرن | تخت جمشید

علاوه بر تاثیر سقف شیروانی بر زیبایی ساختمان، نمای آن نیز تاثیر به سزایی در زیبایی نهایی ساختمان دارد. نمای داخلی ساختمان ‌ها از گذشته‌ های دور تاکنون مهم شمرده می‌شدند و همواره سعی می‌شد تا فضای داخلی سازه ‌ها بسیار زیبا و چشم ‌نواز باشند، اما از چندین سال پیش مهندسان و معماران تلاش کرده‌ا‌ند تا ایده‌ های جدیدی را برای زیباسازی نمای بیرونی ساختمان نیز داشته باشند. در این شرایط قیمت و ارزش آن سازه بالا می‌رود و به ‌طور کلی نمای شهر نیز زیباتر می‌شود.

نمای ساختمان و سقف شیبدار

خوشبختانه در دنیای امروز، تقریباً همه افرادی که اقدام به ساخت ساختمان ‌ها می‌کنند، سعی دارند تا از زیباترین نمای ساختمان بهره ببرند تا بتوانند به ‌خوبی فضای پیرامون خود را زیباتر سازند. ما در ادامه محتوا قصد داریم که برای شما به ‌صورت کامل‌تر و جامع‌تری در رابطه با انواع نمای ساختمان و ویژگی ‌های یک نمای خوب صحبت کنیم.

انواع نمای ساختمان

بعد از صحبت در رابطه با  ویژگی‌ ها و ضرورت استفاده از نمای ساختمان، بد نیست کمی در رابطه با انواع متفاوت این پوشش ها صحبت کنیم. به ‌طور کلی نمای سازه‌ای که شما می‌سازید، می‌تواند با استفاده از مواد اولیه گوناگونی زیباتر و منظم‌تر شود. توجه به فاکتور هایی مانند سلیقه، آب ‌و هوا، بافت منطقه، ارزش سرمایه ‌گذاری و… جزو آن دسته از فاکتورهایی هستند که حتماً هنگام انتخاب نمای ساختمان مورد نظر خود باید به آن‌ ها توجه داشته باشید.

شینگل

شینگل یکی از متریال‌های می‌باشد کمی هم می‌تواند به‌ عنوان پوشش سقف شیب‌دار مورد استفاده قرار بگیرد و هم در بسیاری از موارد روی نمای ساختمان نصب می‌شود. نمای شینگل می‌تواند زیبایی خیره‌ کننده و چشم‌نوازی به خانه ‌های شما بدهد. در حال ‌حاضر انواع متفاوت ورق های شینگل با طرح ‌ها و رنگ‌ های متنوعی به بازار عرضه می‌شوند. همین موضوع باعث شده تا شما با استفاده هنرمندانه از این محصولات، بتوانید فضای بیرونی ساختمان خودتان را تا حد بسیار زیادی زیبا کنید. در کنار تمامی این موارد، شینگل محصولی بسیار بادوام می‌باشد و وزن سبکی نیز دارد. این محصول در برابر رطوبت و آب کاملاً عایق است و می‌تواند برای سالیان طولانی نمای بیرونی ساختمان شما را زیبا نگه دارد.

استفاده از شینگل زنبوری قهوه ای به عنوان نما ساختمان

سنگ

سنگ از دیگر مواد اولیه پرطرف‌داری می‌باشد که برای زیباسازی نمای ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حال حاضر اگر شما در سطح شهر حرکت کنید، ساختمان‌ های زیادی را می‌بینید که با نمای سنگ زیبا شده‌اند. قاعدتاً استفاده از سنگ ‌ها باعث می‌شود تا ساختمان نمایی لوکس و شیک را به خودش بگیرد. دقیقاً به ‌همین دلیل است که از این محصول بیشتر در زمینه نمای ساختمان ها بهره گرفته می‌شود. اما از طرف دیگر نمای سنگ وزن بسیار زیادی دارد و همین موضوع می‌تواند مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند. سنگ ها گران‌قیمت تر از انواع متفاوت نما ها می‌باشند و به واسطه معدنی بودن در برابر، باران ‌های اسیدی و فاکتور های آب‌ و هوایی نیز دوام آن‌چنانی ندارد. اما خب فاکتور هایی مانند زیبایی خیره‌کننده، خاصیت صیقل پذیری مناسب، چسبندگی خوب، مقاومت در برابر رطوبت، تمیزکاری آسان و… جزو آن دسته از فاکتور هایی هستند که این نوع نما را به یک نمای پرطرف‌دار تبدیل کرده است.

استفاده از سنگ در نمای ساختمان

استندینگ سیم

استندینگ سیم در حال حاضر به‌ عنوان یکی از نوین‌ترین انواع نمای ساختمان شناخته می‌شود که می‌تواند برای پوشش سقف‌ های شیب‌دار یا نمای ساختمان گزینه بسیار عالی باشد. استندینگ سیم یک نوع سیستم پوششی عمودی می‌باشد که در آن پانل هایی که تولید شده‌اند به‌ صورت عمودی با روش خاصی به یکدیگر متصل می‌شوند. در این نوع اتصال نوین علاوه‌ بر راحتی نصب نما، به ‌طور کامل درزهای بین پانل ها گرفته می‌شود و همین موضوع باعث می‌شود تا نمای استندینگ سیم در مقابل نفوذ رطوبت یا هر فاکتور محیطی دیگری مناسب باشد. علاوه‌ بر این موارد، دوام این نوع پوشش نیز تا حد بسیار زیادی بالا می‌باشد. فاکتور هایی مانند درزبندی مناسب، ظاهر کاملاً زیبا، سبک بودن و راحتی نصب و قابلیت اضافه کردن انواع متفاوت عایق ‌ها، جزو مزایای استندینگ سیم شناخته می‌شوند.

استفاده از استندینگ سیم در نمای ساختمان

کامپوزیت

کامپوزیت از انواع دیگر محصولاتی می‌باشد که می‌تواند برای زیباسازی نمای ساختمان مورد استفاده قرار بگیرد. کامپوزیت ها از ورق ‌های آلومینیومی سه لایه‌ای تولید می‌شوند که وزن سبک و دوام خوبی دارند. در حال حاضر این محصولات در تنوع رنگی بسیار زیادی به بازار عرضه می‌شوند و همین موضوع باعث شده تا افراد زیادی به استفاده از آن‌ ها علاقه داشته باشند. فاکتورهایی مانند وزن سبک، تنوع رنگی بالا، عایق بودن، طرح بندی نامحدود و… جزو مزایای این نوع نما شناخته می‌شوند. البته در مقایسه با سایر نماهای دیگر، نمای کامپوزیتی گران‌ قیمت می‌باشد و تمیز کردن آن نیز کمی چالش ‌بر انگیز است.

استفاده از کامپوزیت در نمای ساختمان

هنگام انتخاب نمای ساختمان، به چه فاکتورهایی توجه داشته باشیم؟

موارد گوناگونی وجود دارند که باید حتماً قبل از انتخاب نمای ساختمان مورد توجه قرار بگیرند. شما باید با توجه به بودجه‌ای که در دست دارید، مساحت نمای ساختمان و هدفتان از زیباسازی به سراغ انواع گوناگون و متفاوت نماها بروید. خوشبختانه در حال حاضر مواد اولیه گوناگونی وجود دارند که می‌توانند برای زیباسازی نما مورد استفاده قرار بگیرند. همین موضوع باعث شده تا شما دست بازی برای انتخاب یک نمای زیبا از میان محصولات موجود داشته باشید. در کنار تمامی این موارد، سعی کنید که حتماً برای نصب نما به سراغ افراد متخصص بروید تا بتوانید به ‌راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن نمای ساختمان خود را نصب کنید. هدف اصلی نما، زیباسازی ساختمان است. پس اگر هنگام نصب قطعات مختلف نما افراد تخصص کافی نداشته باشند، ساختمان شما نه ‌تنها زیبا نخواهد شد، بلکه ظاهر آن نامنظم تر نیز دیده خواهد شد.

استفاده از استندینگ سیم در نمای ساختمان

جمع‌بندی

شما با استفاده از نمای ساختمان به ساختمان مورد نظر خود یک هویت می‌بخشید. همین موضوع نشان می‌دهد که استفاده که بهره‌وری از باکیفیت ترین و زیباترین متریال ها برای زیباسازی نما تا چه حد مهم و حیاتی می‌باشد. تنها کاری که باید انجام دهید، این است که سعی کنید به سراغ مقرون ‌به ‌صرفه‌ترین و بهترین انواع نماها بروید. استندینگ سیم یکی از بهترین گزینه ها برای نمای ساختمان می باشد. این محصول به تازگی توسط گروه پوشش بام تخت جمشید تولید شده است و قابل عرضه می باشد.

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق پی وی سی بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار PVC (ورق PVC) – آندوپلاس، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه کینگستون (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق پی وی سی با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری انواع شینگل از جمله شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 02634005035 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *