پوشش بام تخت جمشید

مقالات سقف شیروانی یک طرفه

به جهت مطالعه مقالات بیشتر کلیک کنید.

تصاویر سقف شیروانی یک طرفه

به جهت مشاهده تصاویر کلیک کنید.

پروژه های انجام شده

به جهت مشاهده پروژه های انجام شده کلیک کنید.

اجرای سقف شینگل: از مهم ترین قسمت های هر ساختمان می توان به سقف آن اشاره کرد که نقش بسیار مهمی در امنیت آن دارد و بسیاری از افراد در پی آن هستند که برای ساختمان خود بهترین سقف را اجرا کنند و نصب و اجرای سقف شینگل با توجه به مزایایی که دارد طرفداران بسیاری را از آن خود کرده است و از همین رو افراد در تلاش هستند که این مدل از سقف را برای منزل خود انتخاب کنند.

اجرای سقف شینگل | سقف شیروانی مدرن | تخت جمشید

لازم به ذکر است که نصب و اجرای سقف شینگل یک کار فنی و تخصصی است و حتما باید به آن توجه بسیاری داشته باشید و بهتر است برای نصب آن از افرادی که تخصص و مهارت بالایی در این زمینه دارند کمک بگیرید تا از سلامت و نصب صحیح سقف خود اطمینان لازم را داشته باشید.

ما در این نوشتار در تلاش هستیم اطلاعات مفیدی را در ارتباط با اجرای سقف شینگل با شما کاربران عزیز در میان بگذاریم که شما عزیزان با نحوه نصب و اجرای این سقف ها آشنایی کامل داشته باشید، با ما همراه باشید.

اندازه گیری سقف شینگل

قبل از انجام هر گونه عملیاتی لازم است که بدانید نصاب سقف شینگل را اندازه گیری می کند تا بتواند آن را در اندازه مناسب خریداری کند برای این کار طول و عرض قسمت های مختلف اندازه گیری می شود و آن ها را در هم ضرب می کند تا مساحت سقف به دست آید و برای آن که تعداد متر مربع به صورت صحیح محاسبه شود کافی است قسمت های هر قسمت را با همدیگر جمع کنید و در نهایت آن را بر 100 تقسیم نمایید وعدد به دست آمده را بر 3 تقسیم کنید که تعداد بسته های مورد نیاز به دست آید.

مراحل نصب و اجرای سقف شینگل

آهن کشی سقف شینگل: برای آهن کشی سقف شینگل باید به شیب سقف توجه داشته باشید و حداقل شیب مناسب برای سقف شینکه 32 درجه است که می تواند زیبایی بسیاری را برای ساختمان شما نیز به همراه داشته باشد.

خرید سقف شینگل قیمت مناسب | سقف سوله | تخت جمشید

بعد از آن که ستون و خرپا را سرجای خود قرار دادید نوبت به فریم کشی پروفیل ها می رسد و با توجه به متراژ ساختمان می توانید از پروفیل هایی با اندازه 30*60 با فاصله 70 الی 80 سانتی متر استفاده کنید.

اجرای چوب کشی

در اجرای چوب کشی از چوب چهار تراش به صورت افقی به فاصله 50 سانتی متر از همدیگر استفاده می کنند و با کمک پیچ های سرمته به پروفیل متصل می شوند لازم است که بدانید برای نصب چوب 4 تراش باید به طول تخته او اس بی  توجه داشته باشید و رایج ترین اندازه برای این تخته   ( 1.22cm * 2.44cm ) می باشد  و شاخه ها را با فاصله 40 الی 50 متر به هم نصب می کنند که تمامی قسمت های تخته را بپوشاند.

نصب تخته او اس بی

بعد از چوب کشی بهتر است که به نصب تخته او اس بی، توجه داشته باشید و حتما باید در این مرحله باید توجه داشته باشید که زیر چوب او اس بی کاملا سقف را پوشانده باشد تا بتوانید تخته بعدی را کنار آن قرار دهید.

برای آن که از عمل انبساط و انقباض تخته ها در زمان نصب جلوگیری کنید بهتر است آن ها را با فاصله 3 میلی متر از هم قرار دهید تا از بروز هر گونه مشکلی جلوگیری نمایید.

نصب فلاشینگ

بعد از نصب او اس بی نوبت به نصب فلاشینگ می رسد و باید به گونه ای این عملیات انجام شود که به طور کامل تخته او اس بی را بپوشاند و بهتر است که بدانید نصب فلاشینگ ها علاوه بر این که از تماس با هوای آزاد و رطوبت جلوگیری می کند می تواند به زیبایی کار نیز کمک بسیاری کند.

نصب عایق شینگل

برای آن که از نفوذ رطوبت بر روی تخته او اس بی جلوگیری کنید بهتر است از لایه عایق شینگل که با نام بخار بند نیز معرف بسیاری از افراد است استفاده کنید و به طور کلی عایق از پایین به بالا و با هم پوشانندگی 7 سانتی متر در کنار هم انجام می شود.

نصب پوشش شینگل

برای نصب شینگل بهتر است از پایین شینگل را به صورت وارونه از سمت سطح صاف شینگل آن را نصب کنید و لایه های بعدی را بر روی آن قرار دهید بهتر است برای هر ورق شینگل از 6 عدد میخ متناسب استفاده کنید.

نصب تیزه

ورق های شینگل را به سه قسمت مساوی تقسیم کنید و سپس برخلاف جهت باد بر روی درزهای میانی اتصالات سقف را نصب کنید و در نهایت با کمک چسب متناسب آخرین تیزها را متصل کنید.

سخن پایانی

شما کاربران عزیز می توانید برای اجرای سقف شینگل بر روی کمک همکاران ما در مجموعه تخت جمشید حساب باز کنید.

به جهت مطالعه مقاله سقف شیروانی مدرن کلیک کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سوالات خود را مطرح کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم