پوشش بام تخت جمشید

زلزله و سقف شیبدار: زلزله یکی از بلایای طبیعی می‌باشد که گریزی از آن نیست. تنها کاری که ما انسان‌ ها برای فرار از زلزله می‌توانیم انجام دهیم، دور شدن از گسل‌ های زلزله‌خیز و مستحکم‌ سازی ساختمان‌ ها می‌باشد. در بسیاری از موارد به واسطه شرایط محیطی شاید بسیاری از ما نتوانیم محل زندگی‌ خود را تغییر دهیم. پس تنها راه چاره در این زمینه مستحکم ‌سازی ساختمان است. ما در این محتوا قصد داریم برای شما به‌ طور کامل در رابطه با ارتباط سقف شیب‌دار و زلزله صحبت کنیم و به شما بگوییم که چگونه می‌توانید سازه‌ای که با سقف شیبدار ساخته ‌شده را در برابر زلزله مستحکم‌تر کنید.

زلزله و سقف شیبدار | قیمت سقف شیروانی | تخت جمشید

سقف شیبدار و زلزله

به ‌طور کلی همواره توجه به اصول مهندسی می‌تواند به شما کمک کند تا سازه‌ای که در حال زندگی در آن هستید را مستحکم‌تر کنید. عوامل بی‌شمار و متفاوتی وجود دارند که می‌توانند در مستحکم‌تر ساختن سازه ها به شما کمک کنند. این شما هستید که باید به این عوامل دقت و توجه داشته باشید تا بتوانید سازه‌ای ساخته‌ شده را مستحکم‌تر کنید.

عوامل موثر بر استحکام بیشتر سقف شیبدار در برابر زلزله

برای بررسی کامل ارتباط سقف شیبدار و زلزله و مستحکم‌تر کردن سقف‌ شیروانی، شما باید به فاکتورهای گوناگونی توجه داشته باشید. شناخت این فاکتورها به شما کمک می‌کند تا در صورت امکان، سازه مورد نظر خودتان را مستحکم‌تر کنید و از بروز خرابی های شدید در هنگام وقوع زلزله جلوگیری کنید.

توجه به اصول مهندسی‌ سازی هنگام پیاده‌ سازی سقف شیبدار

فاکتور مهمی که می‌تواند به شما کمک کند تا هنگام بررسی ارتباط سقف شیبدار و زلزله خودتان را قانع کنید که سازه مورد نظر شما استحکام خوبی دارد، توجه به اصول مهندسی سازی است. برای پیاده‌ سازی سقف شیب‌دار باید درجه شیب و حالت شیب به‌ طور کامل از قبل مشخص شود. معمولاً با توجه به ارتفاع بنا، آب‌ و هوا، مساحت زیربنا و … مهندسان تعیین می‌کنند که شما باید از چه نوع سقف شیبدار با چه میزان شیبی بهره ببرید. این فاکتورها، کاملاً به عوامل مهندسی شده و آب‌ و هوایی وابسته هستند و می‌توانند به شما کمک کنند تا سازه خود را مستحکم‌تر کنید. پس سعی کنید که حتماً هنگام ساخت سقف شیب دار، به پیشنهاد متخصصین و مهندسین در این زمینه توجه داشته باشید تا بتوانید یک سازه مستحکم داشته باشید.

استفاده از اسکلت و مواد اولیه با کیفیت

فاکتور دیگر، استفاده از اسکلت مستحکم و مواد اولیه با کیفیت است. قاعدتاً هرچه اسکلت اصلی سازه شما مستحکم‌تر باشد، شانس خرابی آن پایین می‌آید. علاوه ‌بر این موضوع، شما باید سعی کنید که از مواد اولیه برای مثال پوشش ‌ها و عایق های مستحکم نیز بهره ببرید تا بتوانید در کنار استفاده از یک اسکلت مستحکم، شانس خرابی سازه خود را تا حد بسیار زیادی پایین بیاورید. خدمات دهندگان بی‌شماری وجود دارند که در زمینه فروش پوشش‌ های متفاوت سقف شیب دار فعالیت می‌کنند‌‌. شما باید به سراغ پوشش‌ های بروید که مطمئن هستید هنگام بروز زلزله دچار ایرادهای بزرگ نمی‌شوند.

سقف شیبدار و زلزله

 

به آب ‌و هوا و استهلاک دقت داشته باشید

نکته دیگری که شاید نقشی مستقیمی در ارتباط سقف شیب‌دار و زلزله نداشته باشد اما عامل تاثیرگذار غیر مستقیمی در این زمینه است، توجه به ‌آب و هوا و استهلاک ساختمان میباشد. به ‌طور کلی با توجه به آب ‌و هوا شما باید از مصالح و متریال‌ گوناگونی بهره ببرید. برای مثال در مناطق شمالی کشور که رطوبت زیاد است، شما باید پوشش ‌هایی را تهیه نمایید که در مقابل رطوبت بالای هوا دچار آسیب نشوند. شاید این موضوع به‌ خودی ‌خود باعث ضعیف شدن ساختمان هنگام زلزله نشود، اما استفاده از چنین پوشش هایی باعث می‌شود که به ‌مرور زمان دوام کلی سازه پایین بیاید و در مقابل زلزله آسیب‌پذیرتر شود.

بازسازی‌ های دوره‌ای

از دیگر فاکتورها و عواملی که می‌تواند به شما کمک کند تا سازه خود را در برابر زلزله مستحکم‌تر کنید، بازسازی ‌هایی دوره‌ای است. شما ارتباط سازه ‌هایی مثل سقف شیبدار و زلزله را می‌دانید. قاعدتاً هر چه یک ساختمان ضعیف‌تر باشد و ایرادات موجود در آن بیشتر باشد، شانس خرابی آن بالاتر می‌رود. شاید شما تمام تلاش خودتان را کرده باشید تا یک سازه مستحکم را بسازید. اما این موضوع اصلاً دلیل نمی‌شود که بعد از گذشت برای مثال پنج الی ده سال از خدمات بازسازی بهره نبرید. هر نوع سازه بالاخره روزی به واسطه فاکتور زمان مستهلک می‌شود و ممکن است دچار ایرادات گوناگونی شود. پس اگر می‌خواهید همیشه سازه مورد نظرتان را در برابر زلزله مستحکم‌تر کنید، باید از خدمات بازسازی دوره‌ای بهره ببرید تا بتوانید ایرادات موجود در ساختمان را از بین ببرید.

سقف شیبدار و زلزله

بهترین پوشش سقف شیبدار برای زلزله

بعد از صحبت در رابطه با ارتباط سقف شیب‌دار و زلزله و نکاتی که می‌تواند به شما کمک کنند سازه خودتان را مستحکم‌تر کنید، بد نیست برای شما در رابطه با پوشش‌ های مقاوم در برابر زلزله نیز صحبت کنیم. پوشش ‌های روی سقف شیب‌دار به ‌عنوان یکی از مهم‌ترین المان ‌هایی شناخته می‌شود که می‌تواند مقاومت ساختمان را بهبود ببخشند. به‌ همین دلیل شناخت مستحکم‌ترین پوشش ‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا استحکام سازه خودتان را بالا ببرید. قاعدتا استفاده از سقف شینگل و همینطور پوشش سقف شیبدار یو پی وی سی با توجه به دوام بالایی که دارند در نهایت منجر به بالا رفتن دوام سازه شما در برابر زلزله خواهد شد.

جمع‌بندی

به‌ هر حال کسب اطلاعات در رابطه با سقف شیبدار و زلزله و فهمیدن فاکتور هایی که می‌توانند به ما کمک کند دوام سازه را بالا ببریم، در دنیای امروز از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند. اگر شما نیز در ساختمان ‌هایی با سقف شیب دار زندگی می‌کنید یا قصد ساخت این سازه‌ ها را دارید، سعی کنید حتما به مواردی که ما برای شما نام بردیم توجه داشته باشید. در این شرایط می‌توانید از بروز مشکلات جدی جلوگیری نمایید و دوام سازه در برابر بلایای طبیعی مانند زلزله تا حد بسیار زیادی افزایش دهید. به این موضوع توجه داشته باشید که خرج کردن مقداری هزینه بیشتر هنگام ساخت ‌و ساز، بسیار مقرون‌ به ‌صرفه‌تر از نیاز به بازسازی های شدید بعد از بروز زلزله است. پس سعی کنید که عاقلانه تصمیم بگیرید و حتماً هنگام ساخت سقف شیبدار به عوامل گفته ‌شده توجه داشته باشید.

​گروه صنعتی و تجاری تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق پی وی سی بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار یو پی وی سی ، نمایندگی رسمی شینگل ترک (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق پی وی سی با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در زمینه اجرای سقف شیبدار با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 34005035-026 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *