پوشش بام تخت جمشید

آسیب های طوفان به سقف: هیچ صاحب خانه ای نمی خواهد آسیب طوفان را بر روی سقف شیروانی خود تجربه کند. این می تواند منجر به نشتی سقف یا در بیشتر موارد، تعویض کامل سقف شود.

متأسفانه، اکثر صاحبان خانه تا زمانی که خیلی دیر نشده، نمی دانند که واقعاً طوفان به آنها خسارت زده است. به خصوص از آنجایی که اگر ندانید به دنبال چه چیزی باشید، تشخیص آسیب طوفان به سقف دشوار است.

آسیب های طوفان به سقف | سقف شیروانی | تخت جمشید

آسیب های طوفان به سقف

این مقاله علائم آسیب طوفان به سقف و نحوه تشخیص آنها را به شما اعلام خواهد کرد.

علائم آسیب طوفان به سقف

  1. وجود آسیب طوفان به اشیاء روی زمین
  2. دانه های گرانول روی زمین یا در ناودان شما
  3. تغییر شکل شینگل
  4. فرورفتگی در سقف، دریچه های سقف و شینگل
  5. شاخه درختان بزرگ بر روی سقف

آسیب طوفان به اشیاء روی زمین

اولین راه برای تشخیص آسیب طوفان به سقف شما، جستجوی آسیب جانبی به اشیاء در سطح زمین است. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای انجام این کار، نگاه کردن به ناودان‌ها و آب‌ریزها است.

فرورفتگی‌های روی ناودان‌ها نشان‌دهنده خوبی است که سقف شما نیز ممکن است آسیب ببیند. سرازیری ها نیز یک شاخص بسیار خوب هستند.

آسیب های طوفان به سقف

در حالی که فرورفتگی های روی ناودان ها و سرریزها نشانه هایی از آسیب احتمالی سقف هستند، بنابراین ممکن است آسیب های جانبی به اشیاء دیگر نیز وارد شود. در زیر لیستی از موارد دیگری که باید در سطح زمین بررسی کنید آمده است:

  • فرورفتگی یا ضربه به درب پارکینگ شما
  • سوراخ هایی روی زمین یا قسمت های مختلف مشاهده می کنید
  • بر روی صندوق پستی شما و سایر فلزات فرورفتگی وجود دارد

فقط بدانید که صد در صد تضمین نمی شود که سقف شما آسیب ببیند زیرا آسیب جانبی پیدا شده است. با این حال، اگر هر یک از موارد بالا را پیدا کنید، احتمال آسیب دیدن سقف شما وجود دارد.

دانه های گرانول روی زمین یا در ناودان شما

گرانول ها قطعات آسفالتی هستند که در شینگل تعبیه شده اند تا آنها را در برابر آتش مقاوم کنند، رنگشان را تثبیت کنند و از آنها در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت کنند. آنها برای طول عمر سقف شما بسیار مهم هستند و از دست دادن آنها نشانه روشنی است که زمان تعویض سقف فرا رسیده است.

با این حال، پیدا کردن دانه‌های گرانول در ناودان‌های خود روی زمین پس از طوفان تگرگ راهی برای شناسایی خسارت طوفان است. اگر تگرگ به اندازه کافی قوی بود که باعث از بین رفتن گرانول شود، یکپارچگی شینگل قطعا به خطر می افتد.

آسیب های طوفان به سقف

برای تشخیص این موضوع، به نواحی روی زمین در اطراف دهانه‌های خروجی خود برای یافتن دانه‌ها نگاه کنید. به یاد داشته باشید، از دست دادن گرانول نیز با افزایش سن سقف نیز اتفاق می‌افتد و نشانه قطعی این است که نیاز به سقف جدید دارید.

بنابراین، اگر سقف قدیمی‌تری دارید که به شما می‌گوید زمان تعویض فرا رسیده است، این احتمال وجود دارد که گرانول‌ها را پیدا کنید. با این حال، شما واقعاً دلیل واقعی را تا پس از بازرسی سقف توسط یک پیمانکار سقف شیروانی متوجه نخواهید شد.

ایجاد مشکل در شینگل

یکی از ساده‌ترین (و رایج‌ترین راه‌ها) برای تشخیص آسیب طوفان به سقف، دیدن شینگل گم شده، بلند شده یا شینگل پیچ خورده است.

پیدا کردن شینگل گم شده در حیاط خانه شما احتمالا واضح ترین نشانه آسیب طوفان است. اما برای پیدا کردن شینگل بلند شده یا پیچ خورده باید روی پشت بام باشید.

آسیب های طوفان به سقف

متأسفانه، این نوع آسیب طوفان نیز می تواند نشانه نصب نادرست سقف شیبدار باشد. اگر پیمانکار کار را به درستی انجام نداده باشد، به احتمال زیاد هنگام وزش باد شدید به منطقه شما، این نوع آسیب طوفان را تجربه خواهید کرد.

چیزی که این موضوع را بدتر می کند این است که نمی توانید ادعای بیمه کنید زیرا نصب نادرست تحت پوشش بیمه نامه های صاحب خانه نیست.

فرورفتگی در سقف، دریچه های سقف و شینگل

اگر ندانید به دنبال چه باشید، احتمالاً تشخیص سختی پیش رو دارید. برای تشخیص آسیب طوفان ناشی از تگرگ، باید به دنبال فرورفتگی یا کبودی به اندازه کافی بزرگ (با قطر حدود 1 اینچ) باشید تا به شینگل آسیب برساند.

این آسیب کافی است تا باعث از بین رفتن گرانول شود و به این معنی است که یکپارچگی سقف شما به خطر می افتد. به غیر از شینگل، می توانید به قسمت های دیگر سقف خود برای آسیب احتمالی نگاه کنید.

آسیب های طوفان به سقف

درست مانند جستجوی آسیب های جانبی روی زمین، دریچه های سقف یا هر فلز دیگری روی سقف خود را برای فرورفتگی هایی که به وضوح نشانه هایی از آسیب تگرگ را نشان می دهند، بررسی کنید. اگر تگرگ به اندازه‌ای قوی بود که دریچه‌های سقف یا هر فلزی را سوراخ کند، مطمئناً به سایر قسمت‌های سقف نیز آسیب میرسد.

شاخه های درختان بزرگ روی سقف شما

همراه با پیدا کردن شینگل روی زمین، یافتن شاخه درختان بزرگ روی پشت بام پس از طوفان می تواند نشانه خوبی از آسیب بر روی سقف باشد.

اگر یک تنه درخت بزرگ یا یک درخت کامل به سقف شما برخورد کند، کاملاً واضح است که سقف شما آسیب دیده است. در حالی که به پوشش سقف شما آسیب می رساند، اگر تنه درخت به اندازه کافی بزرگ و سنگین باشد، به سقف و سایر اجزای سقف نیز آسیب می رساند.

برای جلوگیری از این اتفاق، مهم است که درختان اطراف سقف خود را کوتاه کنید. اما اگر یک طوفان به اندازه کافی قوی باشد، نمی توانید کار زیادی برای سقوط شاخه یا درخت انجام دهید.

​​گروه صنعتی و تجاری تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق پی وی سی بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار یو پی وی سی ، نمایندگی رسمی شینگل ترک (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق پی وی سی با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در زمینه اجرای سقف شیبدار با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 34005035-026 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *