پوشش بام تخت جمشید

انتخاب سقف شیبدار با توجه به آب و هوا: سقف شیبدار یکی از انواع پوشش‌ های سقفی می‌باشد که می‌تواند برای مناطق مختلف آب‌ و هوایی مورد استفاده قرار بگیرد. به‌ طور کلی انواع متفاوت سقف شیبدار می‌توانند در هر دمایی و با هر شرایط محیطی، ویژگی ‌های منحصر به ‌فرد خودشان را حفظ کنند‌. اما می‌توان با انتخاب درست یک سقف شیبدار دوام و عمر این محصولات را تا حد بسیار زیادی افزایش داد.

انتخاب سقف شیبدار با توجه به آب و هوا

انواع پوشش سقف شیروانی با ایجاد ارتفاع می‌توانند باعث به وجود آمدن سقف های شیبدار روی پشت ‌بام شوند و دوام عمر سازه را تا حد بسیار زیادی افزایش دهند‌. علاوه ‌بر فاکتور زیبایی، این سقف ‌ها می‌تواند از باقی ماندن آب باران و برف جلوگیری کنند و همچنین می‌توانند به‌ عنوان یک نوع عایق نیز مورد استفاده قرار بگیرند. این سقف‌ ها می‌توانند با طراحی‌ ها و پوشش‌ های متفاوتی به بازار عرضه شوند و مورد استفاده قرار بگیرند. همین موضوع باعث شده تا دست مصرف‌ کنندگان برای انتخاب انواع متفاوت این محصولات تا حد بسیار زیادی باز باشد. علاوه‌ بر این موضوع، نصب و استفاده از انواع متفاوت این سقف هزینه‌ های بسیار پایینی را در بردارد. شما می‌توانید با کمترین هزینه، این سقف ها را نصب کنید و از آن ‌ها بهره ببرید.

انواع گوناگون و متفاوتی از این سقف‌ها وجود دارند که به واسطه قوانین فیزیک و فاکتورهای آب ‌و هوایی، برخی از آن‌ ها برای شرایط آب ‌و هوایی خاصی مناسب‌تر هستند. البته پیش‌تر نیز برای شما گفتیم که تقریباً تمامی سقف‌ های شیبدار ویژگی ‌های مشابهی دارند اما استفاده از برخی از آن‌ ها در شرایط آب‌ و هوایی خاص انتخاب هوشمندانه‌تری می‌باشد.

تاثیر آب و هوا بر انتخاب نوع سقف شیبدار

سقف چهاربر

سقف های شیبداری که دارای چهار قسمت مسطح هستند و چهار زاویه را به وجود می‌آورند‌، با نام سقف شیب‌دار چهاربر شناخته می‌شوند. در این مدل سقف معمولاً بیشترین شیب ممکن ایجاد می‌شود. این‌ موضوع باعث می‌شود تا ویژگی ‌های منحصر به‌ فرد سقف شیبدار بیش ‌از پیش نمایان شود. اما با استفاده از این سقف می‌توان یک اتاق زیر شیروانی داشت و از فضا بیشترین استفاده را برد. این سقف بیشتر مناسب آب‌ و هوای به‌ شدت بارانی می‌باشد زیرا به واسطه شیب زیاد،  به ‌هیچ ‌عنوان آب باران روی سقف ساختمان نگه‌داشته نمی‌شود و همچنین رطوبت نیز نمی‌تواند تاثیر چندانی روی خود سقف و همچنین خانه داشته باشد.

انتخاب سقف شیبدار با توجه به آب و هوا

اکثراً پیشنهاد می‌شود که از سقف شیبدار در شمال کشور و مناطق بارانی بهره گرفته شود. در مناطق اروپایی نیز به واسطه آب ‌و هوای بارانی، این سقف به‌ عنوان بهترین انتخاب شناخته می‌شود. شما با کمی تحقیق و جست‌ و جو متوجه می‌شوید که در کشور های اروپایی که زیاد باران می‌بارد، این سقف به‌ عنوان یک انتخاب هوشمندانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته این نوع سقف در برابر بارش برف سنگین دوام زیادی نخواهد داشت.

سقف وی ‌شکل یا پروانه‌ای

اولین موردی که باید از لیست سقف شیبدار مناسب آب و هوای مختلف بررسی شود، سقف شیب‌دار پروانه‌ای است. این سقف به‌ عنوان پراستفاده ترین و مقرون ‌به ‌صرفه‌ترین نوع سقف شیب‌دار شناخته می‌شود که از دو پره تشکیل ‌شده است. دو ضلع در میانه سقف با یکدیگر اتصال پیدا می‌کند و یک زاویه باز را به وجود می‌آورند. معمولاً این سقف در نواحی گرمسیری گزینه مناسب‌تری است زیرا با  جریان هوای مناسب باعث خنک‌تر شدن فضای داخلی ساختمان می شود. تقریباً در نواحی معتدل این نوع سقف‌ ها استفاده گسترده‌ای دارند و به ‌عنوان یک انتخاب معقول و مناسب شناخته میشوند. اگر شما نیز به ‌دنبال یک طراحی معمولی برای سقف شیب‌دار خودتان هستید، انواع پروانه‌ای این سقف‌ ها گزینه مناسبی هستند.

 

انتخاب سقف شیبدار با توجه به آب و هوا

سقف تک بر

مورد دیگری که باید از لیست سقف شیبدار مناسب آب و هوای مختلف مورد بررسی قرار بگیرد، سقف شیبدار تک بر می‌باشد. همان‌ طور که از نام این محصول پیداست، این نوع سقف تنها یک صفحه دارد به‌ صورت یک سقف شیب‌دار یک‌طرفه روی ساختمان نصب شده‌ است. یعنی دیوار یک سمت ساختمان بلندتر و دیوار بخش دیگر کوتاه‌تر می‌باشد. این سقف هزینه‌ های بسیار کمتری را در بر دارد و می‌توان از فضای زیرین آن برای ساخت یک اتاقک بهره برد. این سقف ها در مقابل بارش باران مقاوم می‌باشند اما به‌ هیچ‌ عنوان سقف مناسب برای مناطق بادخیز و طوفان‌خیز یستد. اگر آب ‌و هوای منطقه مورد نظر شما آب و هوای معتدل و ملایمی است و در برخی فصول سال باران زیادی می‌بارد، این نوع سقف گزینه مناسبی برای شماست. اما اگر در منطق طوفان ‌خیز زندگی می‌کنید، به‌ هیچ‌ عنوان از این نوع سقف بهره نبرید.

انتخاب سقف شیبدار با توجه به آب و هوا

سقف قوسی

پوشش سقف شیبدار و قوسی از انواع دیگر سقف‌ هایی است که باید در لیست سقف شیبدار مناسب آب و هوای مختلف مورد بررسی قرار بگیرند. سقف قوسی نیز تقریباً ویژگی‌های مشابه سقف شیب‌دار تک بر را دارد؛ اما در این نوع سقف شیبدار تفاوت ارتفاع دیوار وجود ندارد و ساختمان به ‌صورت متقارن ساخته می‌شود. پانل هایی که برای ساخت این سقف ‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند، پانل ‌های منحنی هستند. درست مانند سقف شیبدار تک بر بهتر است که از این سقف‌ ها در آب‌ و هوای طوفانی بهره گرفته نشود.

سقف قوسی - سقف هلالی

پوشش ‌های سقف شیبدار مناسب آب ‌و هوای مختلف

علاوه‌ بر طراحی سقف شیبدار به حالت ‌های مختلف، استفاده از مواد اولیه برای پوشش سقف شیبدار مناسب آب و هوای مختلف نیز روی دوام این سقف ها تاثیر دارد. هر کدام از پوشش‌ ها برای آب ‌و هوای گوناگونی مناسب می‌باشند.

شینگل

شینگل نوعی پوشش می‌باشد که در رنگ‌بندی ‌های گوناگون و متفاوتی به بازار عرضه می‌شود. این محصول حالتی مدرن و کلاسیک دارد. به این موضوع توجه داشته باشید که اگر شینگل استفاده‌ شده کیفیت خوبی داشته باشد، می‌توان از آن در هر آب و هوایی بهره برد. این محصول می‌تواند در برابر رطوبت، دما، صدا، و غیره عایق باشد.

شینگل لانه زنبوری

آندوویلا

پوشش آندوویلا یکی دیگر از پوشش ‌های بسیار سبک و بادوام می‌باشد که می‌تواند برای سقف شیبدار مورد استفاده قرار بگیرد. این محصول برای آب ‌و هوای بارانی بسیار مناسب می‌باشد زیرا می‌تواند صدای تگرگ و باران را به ‌خوبی خنثی کند. این محصول در برابر رطوبت نیز گزینه‌ای بسیار مناسب می‌باشد.

اندولین و اندوویلا فرانسه

ورق PVC

سقف پی وی سی محصولی بسیار باکیفیت و مقرون‌ به‌ صرفه است که می‌تواند در برابر فاکتور رطوبت و نور خورشید دوام خودش را حفظ کند. شما می‌توانید از این محصول در هر آب ‌و هوایی که می‌خواهید بهره ببرید.

ورق پی وی سی

پوشش فلزی

پوشش فلزی از دیگر پوشش ‌های متداول می‌باشد که می‌تواند برای آب‌ و هوای بسیار مرطوب و بارانی مورد استفاده قرار بگیرد.

جمع بندی

به‌ طور کلی سقف شیبدار مناسب آب و هوای مختلف، با توجه به ویژگی ‌های آب‌ و هوایی و همچنین مقاومت سقف شیبدار تعیین می‌شود. شما میتوانید با کمی تحقیق و بررسی به سراغ مناسب‌ترین و بهترین گزینه بروید تا بتوانید با کمترین دردسر از سقف شیروانی مدرن ساخته‌ شده نهایت استفاده را ببرید. متخصان زیادی وجود دارند که میتوانند در این زمینه راهنمای شما باشند و به شما کمک کنند.

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق PVC بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار پی وی سی (ورق PVC)، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته او اس بی ،آندوویلا، ورق سنگریزه کینگستون (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق PVC با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201192-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09371790195، 22180750-021 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *