پوشش بام تخت جمشید

در مقالات قبلی نمونه هایی از انواع سقف شیبدار و جوانب مثبت و منفی آنرا مطالعه کردید. در ادامه این مقاله چند ایده متفاوت و جذاب از سقف شیبدار را بررسی خواهیم کرد.

ایده های متفاوت سقف شیبدار | سقف کارگاه | تخت جمشید

ایده های متفاوت سقف شیبدار | سقف کارگاه | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید


 

سقف شیروانی لگن دار

سقف شیروانی لگن دار به عنوان سقف شیروانی قطع شده با دو ضلع کوتاه شناخته می شود. لبه های سقف به سمت پایین تمایل داشته و از یک سقف شیروانی معمولی پایدارتر هستند.

جوانب مثبت سقف شیروانی لگن دار

سقف در برابر آسیب باد مقاومت بیشتری می کند. آنها همچنین فضای مسکونی زیادی را فراهم می کنند. همچنین از لحاظ معماری طرح چشم نوازی را رقم می زنند.

موارد منفی سقف شیروانی لگن دار

طراحی پیچیده تر باعث افزایش هزینه های ساختمان می شود.

ایده های متفاوت سقف شیبدار | سقف کارگاه | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

سقف شیروانی پروانه ای

پروانه یک سقف V شکل است که از دو قطعه پشت سر هم ساخته شده و از خارج به سمت بالا زاویه دار شده اند. قسمت میانی در جایی که دو قطعه در یک دره قرار می گیرند به سمت پایین متمایل می شود.

سقف پروانه برای طراحی های مدرن ، دوستدار محیط زیست و گرمسیری به کار می رود.

جوانب مثبت سقف شیبدار پروانه ای

از زاویه بالای لبه های بیرونی امکان استفاده از پنجره های بزرگتر وجود دارد. این امر به خانه نور طبیعی بیشتری می دهد، در زمستان گرمایش بیشتری ایجاد می کند و باعث ایجاد حس باز در طراحی می شود.

سقف پروانه خود را به یک طراحیسازگار با محیط زیست است، زیرا پنل های خورشیدی PV ، سیستم های جمع آوری آب و نور طبیعی همه می توانند به راحتی ترکیب شوند.

موارد منفی سقف شیروانی پروانه ای

پیچیدگی طراحی باعث گران شدن سقف پروانه می شود. همچنین هزینه نگهداری آن نیز گران خواهد بود.اطمینان از ضد آب بودن سقف پروانه ضروری است. سیستم های زهکشی می توانند مسدود شده و باعث نشت آب شوند. این امر باعث ضعف ستون ها شده که باعث ریزش سقف می شود.

ایده های متفاوت سقف شیبدار | سقف کارگاه | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

سقف شیروانی کلاه دار

سقف های کلاه دار، دارای شیب دو برابر هستند که شیب پایین آن با زاویه کمتر از شیب بالایی تنظیم شده است.

شیب پایین در کنار خانه آویزان است. این پیش آمدگی یک پوشش عالی برای یک ایوان باز است.

جوانب مثبت سقف کلاه دار

شیب بالایی فضای زندگی اضافی را برای یک سقف کوچک زیر شیروانی یا طاقی فراهم می کند.

لبه های سقف دار نه تنها از ایوان ها محافظت می کنند ، بلکه به محافظت از دیوارها در برابر آسیب آب نیز کمک می کنند.

آب به راحتی از دامنه های سقف عبور می کند و ساختار آن باعث دوام بیشتر نسبت به سقف شیروانی می شود.

موارد منفی سقف کلاه دار

طراحی پیچیده به مصالح ساختمانی بیشتری احتیاج دارد و ساخت آن دشوارتر است. این باعث می شود این سقف شیبدار نسبت به سایر طراحی های ساده تر گران باشد.

مواد پیشنهادی برای ساخت سقف شیروانی کلاه دار

سقف های به شکل کلاه ایمنی را می توان از هر نوع ماده ای از جمله شینگل، فلز و سنگ طبیعی تهیه کرد.

ایده های متفاوت سقف شیبدار | سقف کارگاه | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

سقف شیبدار دندان اره ای

سقف دندان اره ای دو یا چند سقف شیب دار موازی است که سطح شیب دار و عمودی در آن متناوب است. همانطور که از نام آن مشخص است، سقف به نمای جانبی تیغ اره شباهت دارد. سقف های اره دندانی فقط در ساختمان های صنعتی تجاری استفاده می شد. با این حال، اکنون از آنها در طراحی سقف مدرن نیز استفاده می شود.

جوانب مثبت سقف شیبدار دندان اره ای

پنجره ها در فضاهای عمودی سقف قرار می گیرند، اجازه می دهد نور طبیعی بیشتری در داخل خانه وجود داشته باشد.

قله های بالاتر فضای بیشتری را در خانه فراهم می کنند. ترکیبی از دامنه های مختلف و استفاده از نور طبیعی، این طراحی را به گزینه ای عالی برای خانه های دوستدار محیط زیست تبدیل کرده است.

نکات منفی سقف شیبدار دندان اره ای

طراحی پیچیده و مصالح ساختمانی متنوع مورد نیاز باعث گرانی سقف دندان اره نسبت به انواع دیگر سقف می شود. همچنین یک سقف با میزان نگهداری زیاد است.

مواد پیشنهادی برای ساخت سقف دندادن دره ای

بسته به سبک خانه، سقف می تواند از چوب، فولاد یا بتن ساخته شود.

در متن بالا ایده های خاص و متنوع از طراحی سقف شیبدار را بیان کردیم. با بهره گیری از نکات بالا می توانید طراحی خلاقانه و جذاب در معماری سقف خانه و ویلا خود داشته باشید.

ایده های متفاوت سقف شیبدار | سقف کارگاه | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق PVC بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار PVCآندوپلاس، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه کینگستون (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق PVC با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 34005035-026 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.
Rate this post

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *