پوشش بام تخت جمشید

عدم تعویض سقف آسیب دیده یا قدیمی می تواند منجر به آسیب های زیادی به ساختمان و سقف شما شود برای مثال منجر به تجمع رطوبت و رشد کپک‌ها، باکتری‌ها خواهد شد. همچنین آب راکد ممکن است برای سلامتی سقف خطرات ایجاد کنند یا ساختار خانه شما را فرسایش دهند.

سقف شیروانی جدید، ارزش خانه شما را افزایش می دهد و در هنگام فروش خانه به جذابیت آن می افزاید. از سقف جدید به عنوان یک ابزار بازاریابی قدرتمند برای افزودن بر ارزش خانه شما استفاده می شود.

تعویض سقف شیبدار یا نصب سقف شیروانی جدید بر روی سقف قدیمی

یک سقف جدید تقریباً 70٪ از هزینه را هنگام فروش خانه خود جبران می کند.

اگر سقف شما علائم فرسودگی دارد، دو گزینه دارید: تعویض سقف یا روکش کردن آن با پوشش دیگر که در ادامه آنرا بررسی می کنیم.

تعویض سقف آسیب دیده

در این روش ابتدا پوشش قدیمی از سقف جدا می شود و پوشش جدید جایگزین متریال قدیمی می شود.

مزایای تعویض سقف آسیب دیده

با تعویض سقف، هر قسمت از سقف با مواد جدید جایگزین می شود. سقف‌ساز می‌تواند هر گونه ترک، سوراخ یا نشتی در حال توسعه را پیدا و تعمیر کند. این کار از کل خانه شما در برابر پوسیدگی و خرابی محافظت می کند.

ارتقاء مواد

با تعویض سقف شما می توانید مصالح سقف را ارتقا دهید. پیشرفت تکنولوژی منجر به تولید و ارائه پوشش های جدید و به روز شده است، این پوشش ها قابلیت های جدیدی دارند برای مثال ممکن است مواد مورد استفاده جدید خاصیت عایق حرارتی یا خواص ضد خوردگی، ضد آتش سوزی و … داشته باشند که کیفیت و کارایی سقف را بالاتر می برد.

مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی

سقف شما می بایست در برابر سرما و گرمای شدید مقاومت کند. باران شدید و برف مصالح سقف را به چالش می کشد. هنگامی که سقف خود را تعمیر یا تعویض می کنید، می توانید بهترین سقف شیروانی با توجه به شرایط آب و هوایی خود انتخاب کنید. این کار راندمان گرمایش/سرمایش را بهبود می بخشد و در انرژی صرفه جویی می کند.

دوام بیشتر

وقتی سقف شما از مواد کاملاً جدید ساخته شده باشد، دوام بیشتری خواهد داشت و در برابر باد، گرما و چالش های آب دوام بیشتری خواهد داشت. انتخاب بادوام ترین سقف شیروانی منجر به کاهش هزینه های جاری و بهبود عملکرد سقف شیبدار شما خواهد شد.

هنگامی که مواد قدیمی کنده می شوند، متخصص سقف شما فرصتی برای بررسی ساختار سقف و بهبود زیرسازی سقف شیروانی دارد. در صورت نیاز، می توان تعمیرات زیرسازی را انجام داد. این بدان معنی است که اغلب از آسیب جدی جلوگیری می شود.

افزایش عمر سقف

با نصب سقف جدید، مصالح می توانند بیست تا سی سال دوام بیاورند.

بهبود ارزش املاک

سقف جدید یک نقطه قوت برای فروش است. در حالی که روکش یک تعمیر سریع و ارزان را ارائه می دهد.

تعویض سقف شیبدار یا نصب سقف شیروانی جدید بر روی سقف قدیمی

مضرات تعویض سقف

افزایش هزینه

تخمین زده می شود که تعویض سقف یک چهارم بیشتر از روکش هزینه داشته باشد. هزینه های کار شامل حذف کامل مواد سقف موجود و جایگزینی لایه های برداشته شده است.

حذف ضایعات

سقف قدیمی باید دور ریخته شود. این به زمان و هزینه های نیروی کار می افزاید.

روکش سقف

سقف جدید به صورت روکش یا بر روی سقف قدیمی نصب می شود. این متریال می تواند شینگل یا ورق یو پی وی سی (آندوپلاس) باشد. بدین ترتیب لایه جدیدی بر روی سقف قدیمی شما قرار می گیرد که علاوه بر ایجاد زیبایی، مقاومت آن را بیشتر خواهد کرد. اگر مواد سقف موجود قبلاً روکش نشده باشند، روکش گزینه مناسبی است.

مزایای روکش سقف آسیب دیده

صرفه جویی در زمان

شرکت‌های سقف‌سازی ممکن است پیشنهاد کنند که یک لایه جدید از شینگل روی یک لایه موجود قرار داده شود. این به طور قابل توجهی زمان کمتری می برد. سقف قدیمی نیازی به کندن ندارد. بنابراین، زمان تعویض سقف حداقل 25٪ کاهش می یابد. اگر قصد فروش خانه را دارید، استفاده از روکش به میزان قابل توجهی هزینه تعویض سقف را کاهش می دهد. روکش سقف یک درمان سریعتر، ارزانتر و کوتاه مدت است.

ارزان تر بودن روکش سقف

تخمین ها نشان می دهد که روکش کردن سقف حداقل 25٪ ارزان تر از تعویض است.

ساده تر بودن روکش سقف شیبدار

روکش ها جمع آوری و دفع مواد قدیمی سقف را حذف می کنند. برای جمع آوری مواد قدیمی سقف، نیازی به سفارش، ذخیره و خلاص شدن از شر زباله ها نیست.

شینگل روکش تضمین شده است.

گارانتی شینگل اعم از تعویض کامل سقف یا روکش یکسان است.

تعویض سقف شیبدار یا نصب سقف شیروانی جدید بر روی سقف قدیمی

معایب روکش سقف آسیب دیده

افزایش هزینه های احتمالی

یکی از مواردی که باید در نظر گرفت، اثرات بد درازمدت احتمالی یک پوشش است. این امکان وجود دارد که چیزی که به نظر یک روش اقتصادی برای تعمیر سقف شما می‌رسد ممکن است هزینه بیشتری برای شما به همراه داشته باشد.

فاکتور ایمنی وزن

نکته دیگر فاکتور وزن است. اگر سقف فعلی شما در حال از دست دادن گرانول است و سقف جدیدی را در بالا قرار داده اید، این به ساختار سقف فشار اضافه می کند. طرح اصلی ممکن است نتواند لایه اضافی را تحمل کند.

مشکلات ساختاری

با استفاده از گزینه روکش، فرصتی برای بررسی وضعیت ساختار سقف ندارید. ممکن است پوسیده یا آسیب دیده باشد. ممکن است سوراخ ها یا نقاط ضعیفی در لایه زیرین وجود داشته باشد که نیاز به تقویت یا تعویض دارند.

نتیجه گیری

وقتی نوبت به تصمیم گیری بین پوشش سقف و پاره شدن می رسد، یک گزینه وجود دارد که مسیر بهتر و پایدارتر است. بسیاری از شرکت های سقف سازی، روکش سقف جدید را بر روی مواد سقف موجود توصیه نمی کنند. در حالی که روکش سقف یک راه حل کوتاه مدت و اقتصادی است، ممکن است ایمن ترین راه حل برای خانه یا خانواده شما نباشد.

با کندن سقف قدیمی، فرصتی برای بررسی ساختار سقف و انجام تعمیرات در صورت نیاز دارید. اگر مطمئن هستید که نشتی، ترک یا پوسیدگی وجود ندارد، ممکن است روکش راه حل خوبی باشد.

گروه صنعتی و تجاری تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق پی وی سی بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار یو پی وی سی ، نمایندگی رسمی شینگل ترک (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق پی وی سی با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در زمینه اجرای سقف شیبدار با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 34005035-026 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید

5/5 - (1 امتیاز)

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *