پوشش بام تخت جمشید

خسارت برف به سقف شیبدار: درست است که منظره سفیدی زمستانه در صبح یک روز برفی زیبا می باشد ولی اگر سقف شیبدار یا سقف مسطح ما به درستی و با بهترین متریال ساخته نشده باشد می تواند به طرق مختلف به سقف آسیب بزند. آسیب برف به پشت بام کاملا جدی است، بنابراین باید بدانید چه اتفاقی می تواند بیفتد تا از وقوع آن جلوگیری کنید یا بدانید که چگونه در ماه های سرد با آن مقابله کنید.

خسارت برف به سقف شیبدار | قیمت سقف شیروانی | تخت جمشید

خسارت برف به سقف شیبدار

انواع آسیب برف به سقف

فروریختن

یک دانه برف ممکن است آنقدرها هم وزن نداشته باشد (تقریباً 0.02 گرم)، اما وقتی هزاران عدد از این شش ضلعی های کرکی کوچک کنار هم قرار گیرند، می توانند برای سطح زیرین بسیار سنگین باشند.

این بدان معناست که، بسته به موقعیت مکانی شما، میزان برف فشرده بیشتر از 5 سانت می‌تواند یک تهدید واقعی باشد و سقف‌هایی که مدتی است تعمیر یا بازرسی نشده‌اند در معرض خطر بیشتری برای ریزش هستند.

خسارت برف به سقف شیبدار

برای رفع این مشکل برف باید برداشته شود، در غیر این صورت، به مرور زمان فشرده می شود و در نهایت، بارندگی به وزن اضافه می کند و فشار روی سقف شما را افزایش می دهد. در هنگام برداشتن سقف در نظر داشته باشید از ابزار مناسب استفاده کنید ممکن است برخی از ابزارها منجر به ایجاد آسیب و خراش به سقف شوند.

اقدامات پیشگیرانه در ارتباط با فرو ریختن سقف

بهترین کاری که می توانید برای جلوگیری از ریزش سقف به علت برف انجام دهید این است که قبل از شروع زمستان با پیمانکار سقف تماس بگیرید تا آنها یک بازرسی کامل از سقف شما انجام دهند و در مورد هرگونه تعمیر یا تقویتی که به سقف شما کمک می کند وزن برف پیش رو را تحمل کند، نظرشان را اعلام کنند.

اگر در حال برنامه ریزی برای نصب سقف در ماه های آینده هستید، قبل از شروع ساخت و ساز، درک اینکه چه نوع سقفی برای برف بهترین است، بسیار مهم است. به این ترتیب، اگر در فصل زمستان با شرایط آب و هوایی غیرعادی شدید مواجه شوید، بهترین و ایمن ترین انتخاب را کرده اید.

ذوب برف و ایجاد سدهای یخ

اگر فکر می کنید که با آب شدن برف روی سقف، مشکلات حل میشوند، باید بگوییم که اشتباه می کنید و حتما باید بررسی کنید مشکل ذوب و یخ زدن مجدد اتفاق نیفتد.

از آنجایی که فصل برفی بسیار سرد است، منطقی است که خانه خود را گرم کنید. هوای گرم بالا می رود و در نهایت به سطح زیرین شینگل سقف شما برخورد می کند.

با گرم شدن به مرور زمان، برف بالا ذوب می شود و آب به سمت لبه‌های سردتر سقف سرازیر شود، جایی که دوباره یخ می‌زند. یخ در این نقاط پیرامونی جمع می شود و منجر به جمع شدن آب بیشتر و یخ زدن مجدد خواهد شد. همانطور که برف و یخ ذوب می شوند و دوباره یخ می زنند، منبسط می شوند که می تواند منجر به ایجاد مشکلات بیشتری شود.

برای رفع این مشکل، علاوه بر برداشتن برف در اولین زمان ممکن، در شرایطی که این امر میسر نباشد، می توان از فن در اتاق زیر شیروانی استفاده کرد تا گرما را در سراسر سقف پخش کند.

اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ذوب و یخ زدن متوالی

استفاده از محافظ یخ و آب در زیر شینگل و یا بررسی عایق بندی و تهویه زیر شیروانی می تواند از ایجاد آسیب به این دلیل جلوگیری کند.

تشکیل قندیل

اگر سقف شما دارای سدهای یخی باشد، احتمال زیادی وجود دارد که قندیل هایی را در اطراف سقف مشاهده کنید که با اینکه بسیار زیبا به نظر می رسند ولی می توانند مشکل بزرگی را ایجاد کنند.

خسارت برف به سقف شیبدار

آن‌ها می‌توانند ناودانی های شما را سنگین کنند و بشکنند، به پوشش سقف ویلا آسیب برسانند و حتی ممکن است بر روی افراد یا حیوانات خانگی بیفتند و صدمه بزنند.

برای رفع آن در صورت وجود ایمنی کافی، از پایین می توانید با استفاده از جارو یا دسته چنگک به آرامی قندیل ها را بشکنید. در غیر این صورت می بایست با استفاده از نردبان از بالا برای شکستن آنها اقدام کنید

اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از آسیب ناشی از قندیل

با استفاده از محافظ یخ می توانید از تشکیل یخ و قندیل جلوگیری کنید. نصب کابل های سقفی ذوب یخ و قندیل نیز یک گزینه است.

تراکم برف بر روی اتاق زیر شیروانی

انباشته شدن برف در زمستان در سقف می تواند باعث تراکم بیش از حد در سقف اتاق زیر شیروانی شما شود، به خصوص اگر سدهای یخی از قبل ایجاد شده باشند.

رطوبت بیش از حد چوب را اشباع می کند و باعث پوسیدگی قالب و چوب می شود و یکپارچگی ساختار سقف شما را از داخل به خطر می اندازد. سپس به دلیل کاهش توانایی تحمل وزن، در معرض خطر افتادگی و سقوط قرار دارد. علاوه بر این، رطوبت ممکن است به اثاثیه اتاق زیر شیروانی و اقلام ذخیره شده سرایت کند.

برای رفع این مشکل، اولین اقدام شما باید حذف یا غیرفعال کردن وسایل برقی یا لوله کشی باشد که ممکن است عملکرد نادرست داشته باشد و تجمع رطوبت را بدتر کند. هنگامی که آنها از سر راه خارج شدند، مناطق نشتی را در عایق کف اتاق زیر شیروانی خود جستجو و آن را رفع کنید.

اقدامات پیشگیرانه

بهینه سازی عایق و تهویه اتاق زیر شیروانی در جلوگیری از ایجاد تراکم اضافی کاملاً مفید است.

خسارت برف چقدر قابل تعمیر است؟

در یک موقعیت ایده آل، متخصصانی می توانند سقف موجود شما را تعمیر و تقویت کنند، اما اگر آسیب خیلی شدید باشد، تنها گزینه تعویض کل سازه است.

به عنوان مثال، اگر در تعدادی از نقاط کل سقف نشتی دارید، تعمیرات فقط یک راه حل زودگذر خواهد بود، یک قانون کلی که اکثر سقف‌سازها بر اساس آن کار می‌کنند این است که تعمیرات در صورتی مؤثر خواهد بود که 30 درصد یا کمتر از سقف آسیب‌دیده را پوشش دهند.

خسارت برف به سقف شیبدار

​​گروه صنعتی و تجاری تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق پی وی سی بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار یو پی وی سی ، نمایندگی رسمی شینگل ترک (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق پی وی سی با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در زمینه اجرای سقف شیبدار با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 34005035-026 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *