پوشش بام تخت جمشید

روش ها و سبک های بسیاری در معماری وجود دارند که طراحان بسیاری از آنها پیروی می کنند . برخی طرح ها ماندگار می شوند و بسیاری از طرح ها به سرعت منسوخ می شوند . یکی از طرح هایی که نسبتا از ماندگاری زیادی برخوردار بود می توان به طرح  های سبک مینیمالیسم و یا ساده گرایی اشاره کرد


سبک مینیمالیسم در معماری سقف شیبدار و سقف ویلا - پوشش بام تخت جمشید

تعریف مینیمالیسم در سقف شیبدار | سقف ویلا

درعلم معماری مینیمالیسم به عنوان کمینه گرایی یا هنر کمینه و یا هنز موجز یاد می شود . به زبان ساده تر ساده گرایی یا مینیمالیسم پایه و اساس خود را بر روش های ساده و اصول ساده گرایی و خالی از پیچیدگی های معمول فلسفی یا شبه فلسفی گذشته است . از نام های دیگر این جنبش می توان به هنر تحت اللفظی نیز اشاره کرد .  حال آنکه این دسته از طراحی در طراحی سقف شیبدار و یا سقف ویلا نیز این شیوه از معماری طرفداران به خصوص خود را دارد.

 

سبک مینیمالیسم در معماری سقف شیبدار و سقف ویلا - پوشش بام تخت جمشید

سبک مینیمال و تحولات معماری پس از آن

ساده گرایی را می توان زاییده ذهن هنرمندان خلاق روس در دوره پس از انقلاب اکتبر روسیه مربوط می شود . این هنرمندان ساختارگرا بوده و به خلاصه کردن اشکال هندسی در طرح هایشان معروف هستند . مالویچ با ارائه اثر ” سفید روی سفید ” ، از جمله نمونه های مینمالیسم به حساب می آید که بر روی بسیاری از هنرمندان روسیه در دهنه 1950 و 1960 که اکثرا پیرو مذهب مانتزونی بودند اثر گذاشت و به نوع دیگر بر کارهای میناکاری روی اگنس مارتین و رابرت ریمن نیز اثرگذار بوده . طرح هایی که اکثرا با ترکیب شیار های نامحسوس روی زمینه تک رنگ بوده اند.

سبک مینیمالیسم در معماری سقف شیبدار و سقف ویلا - پوشش بام تخت جمشید

مینیمالیسم یا ساده گرایی در طراحی سقف ویلا و سقف شیبدار تاثیر بسزایی داشته است که در مقاله های آتی آنرا مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سبک مینیمالیسم در معماری سقف شیبدار و سقف ویلا - پوشش بام تخت جمشید

از دید زیبایی شناسی بی پیرایگی و سادگی دارای ابعادی است که در نهایت منجر به زیبایی می شود . اصولا در طرح هایی که در آنها تنها از المان های اصلی و ضروری استفاده و به اصطلاح بزک نشده اند به کار می رود . در این گونه طرح ها تجملات به طور کامل حذف می شوند. در سال های 1963 تا 1968 در آمریکا و عمدتا در نیویورک یک تحول و جنبش هنری به پا گرفت که با توجه به ماهیت درونی مینیمالیسم شناخته شد . همانطور که در مقاله قبلی به این مهم اشاره شد ، این سبک به عنوان نخستین جنبش هنری امریکایی الاصل شناخته می شود .که در مدرنیسم و کلاسیسیم ریشه داشته و تاثیر عمیقی بر معماری داخلی ، خارجی و معماری سقف شیبدار و سقف ویلا دارد .

سبک مینیمالیسم در معماری سقف شیبدار و سقف ویلا - پوشش بام تخت جمشید

به عبارت دیگر در این سبک ، طراح و مهندس هیچ تلاشی برای بزک کردن و زینت دادن کار نمی کنند ، زیرا آنچه موجود است خود به تنهایی از تمامی جنبه های زیبایی شناختی مجزاست. براساس عقیده مینیمالیست ها حذف حواشی طراحی و ترکیب بندی های پیچیده می تواند به نمایش بیشترین مفهوم کمک بسزایی دارد.در این نوع معماری می توان فضاهایی ایجاد کرد که مردم را قادر می سازد خود را از وجود فیزیکی آن طرح احیا کند .

سبک مینیمالیسم در معماری سقف شیبدار و سقف ویلا - پوشش بام تخت جمشید

در طراحی سقف این روند به همین ترتیب می باشد . یعنی آنها عقیده دارند که در راستای خالی کردن فضا از مواد زائد به مخاطبان کمک می کند تا درک خویش را ازمحیط بالا ببرد . طراحی سقف ویلا نیز به نوبه خود از این قاعده مستثنی نیست . چرا که اکثر ویلاها برای مکانی برای تمدد اعصاب و استراحت در نظر گرفته می شود به همین دلیل در طراحی ویلا و همچنین سقف شیروانی مدرن تلاش بر آن می رود که حتی الامکان ساده بوده و فارغ از شلوغی ها باشد. چرا که شلوغی نه تنها چشم را اذیت کرده بلکه ذهن را وادار می کند تا به جزییات توجه بیشتری داشته باشد .

 

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق PVC بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار PVCآندوپلاس، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه کینگستون (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق PVC با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 34005035-026 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سوالات خود را مطرح کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید