پوشش بام تخت جمشید

عوامل مضر برای سقف شیبدار: هر سقفی ممکن است بر اثر عواملی آسیب ببیند، به همین دلیل باید هر چند وقت به آن رسیدگی کرد. ما در اینجا به معرفی عوامل مضر و به نوعی دشمنان سقف شیبدار می پردازیم.

امروزه استفاده از سقف شیبدار برای پوشاندن سقف منازل مسکونی، ویلا، سوله، مراکز اداری و تجاری، آلاچیق و … رواج پیدا کرده است. این سقف ها دارای مزیت های فراوانی از قبیل عدم نفوذ برف و باران، مقاومت در برابر فشارها و ضربات، وزش باد، تابش نور خورشید و … می باشند.

عوامل مضر برای سقف شیبدار | قیمت سقف شیروانی | تخت جمشید

در این میان گاهی به دلایل خاصی با خرابی سقف شیبدار روبرو می شویم، دشمنان سقف شیبدار ممکن است عوامل زیادی باشند که بیشتر آنها بر اثر مرور زمان سبب خرابی سقف شیبدار می شوند. در این میان در بسیاری از موارد می توان از خرابی سقف شیبدار در هنگام نصب جلوگیری کرد و عمر سقف را افزایش داد.

به کارگیری ورق PVC طرح ذوزنقه سفید در سقف آپارتمان

عوامل مضر و دشمنان سقف شیبدار

در ادامه به صورت کلی به معرفی برخی از عوامل متداول خرابی در سقف ها می پردازیم، البته لازم به ذکر است که این عوامل با توجه به مزایای عنوان شده برای برخی از پوشش ها تاثیرگذار نیست. با این حال به طور کلی عوامل متداول را عنوان می کنیم:

تابش نور مستقیم خورشید

یکی از مهم ترین عواملی که می تواند سبب خرابی سقف شیبدار شود، تابش مستقیم نور خورشید است. بیشتر سقف های شیبدار نظیر شینگل، ورق UPVC (آندوپلاس) و … در برابر نور خورشید و دماهای بالا مقاوم هستند، اما برخی این مزیت را ندارند.

تابش مستقیم اشعه های مضر نور خورشید می تواند سبب از بین رفتن مواد به کار رفته در ورق های سقف های شیبدار شود. نور مستقیم آفتاب می تواند سبب پوسیدگی سقف شیبدار شود و این یکی از عوامل مهم خرابی سقف شیبدار است.

سوراخ شدن سقف های شیبدار

وسایل نوک تیز و سنگین می توانند از دشمنان سقف شیبدار باشند. گذاشتن این وسایل بر روی پوشش سقف های شیبدار نیز ممکن است سبب خرابی سقف شیبدار شوند. این وسایل فشار زیادی بر سقف وارد می کنند و سقف سوراخ می شود.

این اشیا می توانند سقف های شیبدار را پاره کنند و یا سبب آسیب به لایه های استفاده شده در ساخت آنها شوند. از دیگر عواملی که سبب سوراخ شدن و خرابی سقف شیبدار می شوند، ریزش برف و باران شدید می باشد.

عوامل مضر برای سقف شیبدار

عدم تجربه نصاب سقف شیبدار

یکی از مهم ترین دشمنان سقف شیبدار عدم تجربه نصاب و نصب نادرست ورق های سقف شیبدار می باشد.

گاهی نصابان نمی توانند ورق های سقف های شیبدار را به خوبی روی اسکلت ساختمان سوار کنند. به همین دلیل بعد از مدتی سقف شیبدار فرو می ریزد.

این افراد در هنگام نصب سقف شیبدار به رعایت موارد ایمنی اهمیت نمی دهند و به اصول اساسی نصب دقت نمی کنند. به همین علت بهتر است از افرادی که در زمینه اجرای سقف شیبدار حرفه ای هستند کمک بگیرید.

عوامل مضر برای سقف شیبدار

استفاده از توانایی افراد باتجره برای جلوگیری از خرابی سقف شیبدار

وقتی که ما برای انتخاب و نصب یک سقف شیبدار مناسب از معماران با تجربه کمک می گیریم، برای مدت سال ها مانع خرابی سقف شیبدار می شویم. این افراد دشمنان سقف شیبدار را می شناسند و در همان ابتدا چاره ای می اندیشند.

جلوگیری از نفوذ برف و باران

بسیاری از نصاب های حرفه ای در هنگام نصب سقف شیبدار از چسب های مخصوصی برای جلوگیری از خرابی سقف شیبدار و پوشاندن درزها استفاده می کنند.

این چسب ها به خوبی درزها و فاصله های میان ورق های سقف های شیبدار را می پوشانند. این چسب ها در طی مدت کوتاهی سفت می شوند و می توانند از نفوذ برف و باران به داخل سقف و ساختمان جلوگیری کنند.

نصابان حرفه ای باید ورق های سقف های شیبدار را به خوبی با یکدیگر همپوشانی کنند. شیب سقف را با توجه به بررسی های صورت گرفته تعیین کنند تا از خرابی سقف شیبدار توسط نفوذ برف و باران جلوگیری کنند.

یکی دیگر از دشمنان سقف شیبدار نفوذ حشرات و حیوانات موذی در درزها و شکاف های سقف های شیبدار می باشد. نصابان حرفه ای با پوشاندن درزها با استفاده از چسب های مخصوص از نفوذ این حشرات نیز جلوگیری می کنند.

جلوگیری از تغییر رنگ و پوسیدگی سقف شیبدار

همانطور که گفتیم یکی از عوامل مهمی که سبب تغییر رنگ سقف شیبدار و همینطور پوسیدگی می شود، تابش نور خورشید می باشد.

معماران با استفاده از تجربه ای که دارند در انتخاب یک سقف شیبدار مناسب دقت می کنند. آنها با انتخاب درست خود از خرابی سقف شیبدار در طی گذر زمان جلوگیری می کنند.

آنها با توجه به شرایط جوی منطقه ای که ساختمان در آنجا قرار دارد از یک سقف شیبدار که در برابر تابش نور مستقیم آفتاب مقاوم است و تغییر رنگی پیدا نمی کند، استفاده می کنند.

وزش باد

وزش باد می تواند از مهم ترین دشمنان سقف شیبدار باشد. وزش باد شدید بارها توانسته است به سقف های شیبدار آسیب بزند.

انتخاب نادرست نوع سقف شیبدار با توجه به وضعیت جوی منطقه ای که ساختمان در آنجا قرار دارد، می تواند سبب خرابی سقف شیبدار شود. سقف های شیبدار زیادی با وزن ها و شکل های مختلف در بازار موجود هستند.

در بسیاری از موارد سقف های شیبدار تک ضلعی با وزن کم می توانند بر اثر وزش بادهای شدید آسیب ببینند. قابل ذکر است که وزش باد شدید به دلیل عدم نصب درست سقف شیبدار، می تواند بر سقف های شیبدار چند ضلعی نیز تاثیرگذار باشد.

برای جلوگیری از تاثیر وزش باد و خرابی سقف شیبدار باید سعی کرد از تمام وسایل جانبی برای استحکام سقف شیبدار استفاده کرد و یک سقف شیبدار با وزن مناسب را انتخاب کرد.

همانطور که اعلام شد دشمنان سقف شیبدار زیاد هستند اما بیشتر آنها عوامل محیطی هستند. به همین دلیل بهترین کار انتخاب یک سقف شیبدار با جنس مناسب می باشد. در این میان استفاده از تجربیات یک نصاب و معمار متبحر نیز خالی از لطف نمی باشد. زیرا در برخی از موارد در اثر خرابی سقف شیبدار، می توان به تعمیر قسمت آسیب دیده سقف شیبدار پرداخت. اما در بسیاری از موارد باید سقف شیبدار را تعویض کرد، تعویض سقف می تواند هزینه های هنگفتی را در پی داشته باشد.

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق PVC بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار پی وی سی (ورق PVC)، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه کینگستون (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق PVC با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201192-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 02634005035 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *