پوشش بام تخت جمشید

نمونه هایی از سقف شیبدار با شیب متفاوت: سقف یکی از مهمترین قسمت های هر خانه می باشد که خانه را تکمیل می نماید و استفاده از هنر معماری در طراحی سقف، زیبایی آن را دوچندان می نماید. با در نظر گرفتن شیب مناسب برای سقف می توانید سقفی بسیار زیبا و کارا داشته باشید.

در این مقاله سعی شده است تا چند نوع از بهترین مدل های سقف شیبدار شیبدار برای شما به نمایش گذاشته شود که با شیب متفاوتی طراحی شده اند. در ادامه، این چند مدل سقف شیروانی با شیب متفاوت ارائه شده است.

نمونه هایی از سقف شیبدار با شیب متفاوت | تخت جمشید


نمونه هایی از سقف شیبدار با شیب متفاوت | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

در این عکس، ساختمان دارای سقف شیب دار با شیب یک طرفه می باشد. شیبی که برای این سقف شیبدار مدرن در نظر گرفته شده است بسیار مناسب جهت سرریز شدن آب باران و برف های جمع شده می باشد. این سقف شیبدار با طراحی مدرن بسیار مناسب برای خانه و ویلاهای مناطق بارانی و استوایی می باشد.

نمونه هایی از سقف شیبدار با شیب متفاوت | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

طراحی سقف شیبداری که در این ویلا قابل مشاهده می باشد به صورت فوق مدرن انجام گردیده است. این نوع از طراحی سقف شیبدار منجر به فراهم شدن سقف بلندتر شده است ضمن این که می توان پنجره هایی که کم و بیش به سبک اداری می باشند را در زیر این سقف پیاده سازی نمود. طراحی سقف شیبدار این سازه به گونه ای است که باعث می گردد نور طبیعی بیشتری به داخل خانه روانه شده و داخل خانه روشن تر شود. همچنین طراحی زیبای سقف شیبدار فوق مدرن این سازه باعث شده است که این سازه بسیار چشم نواز گردد.

نمونه هایی از سقف شیبدار با شیب متفاوت | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

سقف شیبدار به سبک پروانه ای را می توانید در عکس ارائه شده مشاهده نمائید. این سقف شیبدار به صورت بال پروانه طراحی گردیده است که از دو بخش تشکیل شده که در به صورت مورب در مقابل هم قرار گرفته اند. این سبک سقف شیبدار محبوبیتش را در سال 1950 تا سال 1960 بدست آورده است و البته هم اکنون هم به عنوان یک سقف شیبدار مدرن معاصر محبوبیت خاص خود را دارد.

نمونه هایی از سقف شیبدار با شیب متفاوت | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

نوع دیگری از سقف شیب دار بال پروانه ای را می توانید در این تصویر مشاهده نمائید. طراحی این سقف شیبدار به گونه ای است که آب جاری شده (آب باران و برف آب شده) بر روی سقف شیب دار به داخل شیار بین بالهای پروانه ای این سقف روانه می شود و می توان آب باران را به راحتی برای مصرف جمع نمود. همچنین شیب این سقف شیبدار برای نصب صفحه های خورشیدی، بسیار مناسب می باشد. در حقیقت شیب سقف سبب می شود که نور بیشتری بر روی صفحه های خورشیدی بتابد.

نمونه هایی از سقف شیبدار با شیب متفاوت | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

سقف مورب سقف شیبداری است که دراین تصویر قابل مشاهده می باشد. این سقف مورب با شیب زیاد شباهت به بال عقاب دارد که سبب می گردد تا نور زیادی از ورودی خانه به داخل خانه روانه گردد. همچنین شیب زیبای این سقف شیبدار هنر معماری مدرن را به زیبایی به نمایش گذاشته است. هنر معماری فوق مدرن در طراحی این سقف شیبدار سبب شده است تا علاوه بر بهره گیری از مزیت شیب مناسب، کارایی آن در سرازیر نمودن آب و انتقال نور به داخل خانه افزایش یابد.

نمونه هایی از سقف شیبدار با شیب متفاوت | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

سقف شیبدار این خانه بگونه ای پیاده سازی شده است تا مکان بسیار زیبایی جهت گذراندن اوقات فراغت در بیرون خانه ایجاد شود. همچنین این نوع از طراحی سقف شیبدار سبب شده است که نور طبیعی به خوبی به داخل ساختمان منتقل شود.

نمونه هایی از سقف شیبدار با شیب متفاوت | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

سقف مخروطی نوعی از طراحی سقف شیبدار است که در سال 1950 بسیار متداول گردید ولی هم اکنون معماران و طراحان سقف شیبدار از این سقف به عنوان یک سبک مدرن استفاده می نمایند. مدل سقف شیبدار این سازه بگونه ای است که سبب جمع شدن آب در مخازن جمع آوری می گردد و از این رو بسیار مناسب برای حفظ محیط زیست می باشند.

نمونه هایی از سقف شیبدار با شیب متفاوت | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

سقف شیبدار مخروطی به دلیل طراحی ویژه آن به حداقل دیوارهای داخلی نیاز دارد تا بر روی آن ها سوار شود. همانطور که در این عکس مشاهده می نمائید برای برپا نگه داشتن این سقف در این تراس به حداقل نقاط تقاطع نیاز است. از این رو سقف مخروطی برای خانه هایی که می خواهند با بیشترین قدرت جذب نور در اقتصادی ترین حالت ممکن طراحی گردند، بسیار مناسب می باشند.

نمونه هایی از سقف شیبدار با شیب متفاوت | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

سقف شیبدار دندان نما سقف شیبداری است که در تصویر بالا قابل مشاهده است. این مدل سقف شیبدار بگونه ای طراحی شده است که ارتفاع سقف با یک دیوار شیشه ای که در زیر آن طراحی شده است آغاز می گردد.

نمونه هایی از سقف شیبدار با شیب متفاوت | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

معماران سقف شیبدار، سقف دندان نما را در قرن 19 اختراع نمودند. این مدل سقف کمک می نماید که نور در بیشترین حد خود به داخل خانه وارد شود. این طراحی سبب روشنی بیشتر خانه و افزایش گرمای محیط با استفاده از انرژی خورشید می شود.

در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا با ارائه 5 مدل از سقف شیبدار مدرن و معاصر نشان دهیم که علاوه بر بهره بردن از زیبایی معماری معاصر در طراحی سقف شیبدار منزل و یا ویلای خود می توانید از نهایت مزایای آنها نیز استفاده نمایید. به طور مثال جذب نور بالا، بزرگ نمائی خانه، جمع آوری آب روی سقف، سرازیر نمودن آب باران و خشک نمودن سقف بصورت طبیعی، بهره وری بالا در استفاده از صفحات خورشیدی و زیبایی منحصر به فرد از جمله مزایای استفاده از این گونه سقف های شیبدار می باشد.

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق PVC بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار پی وی سی (ورق PVC)، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه کینگستون (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق PVC با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 34005035-026 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.
Rate this post

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *