پوشش بام تخت جمشید

این پوشش گیاهی که بیشتر در انگلستان رایج است از پوشش های قدیمی بام به شمار می آید . ساختار این نوع پوشش بام از مواد خشکی همچون کاه، نی آب ، چوب های شاخه گوزنی ، چوب راش، برگ درخت نخل که به عنوان عایق عمل می کند ساخته شده است.


پوشش گیاهی در سقف شیبدار - پوشش بام تخت جمشید

عایق بودن پوشش گیاهی سقف شیبدار

از آنجا که بخش عمده ای از پوشش گیاهی خشک و و فشرده است ، هوا در بین مواد سازنده این نوع پوشش بام شیروانی حبس شده و به عنوان عایق در این بام عمل می کند. این روش، روشی بسیار قدیمی و منسوخ پوشش سقف شیبدار است که در مناطق گرمسیر و معتدل مورد استفاده قرار می گیرد. هنوز هم در کشور انگلیس این پوشش بام به عنوان پوشش بام منسوخ به شمار می آید .

ژاپن خواستگاه پوشش گیاهی سقف شیبدار

این پوشش بام شیروانی ، در عین گیاهی بودن بسیار کم هزینه است . در مقابل، بسیاری از کشورهای توسعه یافته بنا به کلاسیک بودن این پوشش بام هنوز انتخاب افراد ثروتمند است . خواستگاه این پوشش بام ژاپن است که به عنوان میراث جهانی پوشش گیاهی سقف شیبدار ژاپن ثبت جهانی شده است. اگرچه در آلمان ، هلند ، دانمارک و بخشی از فرانسه ، سیسیل ، بلژیک و ایرلند محبوب است اما در انگلستان بیشتراز سایر کشورها رواج دارد .

این شیوه نصب کردن و بوجود آمدن این نوع پوشش سقف شیبدار پیش تر توسط یک نصاب حرفه ای به این شیوه که ابتدا , نی ها به سادگی در کنار هم قرار می گرفتند که با این کار راه نفوذ هوا به طور کامل بسته می شد.

تاریخچه پوشش گیاهی سقف شیبدار

استفاده از این نوع پوشش بام شیروانی بیش از 500 سال قدمت دارد و با توجه به شواهد موجود در قرون وسطی نیز از این پوشش بام استفاده می کردند. این پوشش بام براینماهای قدیمی و در ساختمان هایی با سبک ساختمان های ژاپنی استفاده می شود. در اسکاتلند از خاک رس و ساقه ی غلات نیز در آن استفاده شده است.

امروزه  با توجه به پیشرفت روز افزون صنعت پوشش بام و همچنین تنوع در عرضه محصولات پوشش بام ، پوشش بام گیاهی سقف شیبدار منسوخ شده و بیشتر از پوششهای سقف شیبدار مدرن و جدید مانند شینگل لانه زنبوری، شینگل رولی و شینگل طرح آجری استفاده می شود. این شینگل ها هزینه نصب کمتر و به نسبت ارزان تر از نمونه های پوشش بام دیگر هستند. همچنین عایق بودن این گونه شینگل ها علاوه بر زیبایی بالقوه یکی دیگر از خصوصیات مهم شینگل های سقفی ساخته شده از قیر و سنگریزه های معدنی خودرنگ می باشد.

پوشش گیاهی در سقف شیبدار - پوشش بام تخت جمشید

عواملی نظیر زیبایی یا موارد فنی ممکن است منجر شود که شما سقف شیبدار با شیب کم را برای سقف ویلا یا خانه خود انتخاب کنید. در هر صورت شرکت پوشش بام تخت جمشید آماده است که راهنمایی های لازم جهت انتخاب بهتر را خدمت شما ارائه نماید.

شرکت پوشش بام تخت جمشید با بیش از چهل سال تجربه در طراحی و پیاده سازی انواع سقف و پوشش سقف شیبدار می تواند در تصمیم گیری های شما بهترین مشاور و همراه باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از انواع پوشش سقف شیبدار نظیر شینگل، آندوویلا، تاپ تایل و اکروتایل و سایر پوشش های بام و یا تخته osb و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در مورد سقف شیبدار و دریافت مشاوره رایگان، با متخصصین شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق شماره تلفن 02644201191-3 ، شماره مستقیم و همراه بخش فروش: 09391790195 و یا شماره همراه مدیریت: 09121790195 آقای عطااللهی تماس حاصل فرمایید. برای دسترسی به پروژه ها و اخبار شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق این لینک عضو کانال تلگرام شرکت پوشش بام تخت جمشید و یا اینستاگرام پوشش بام تخت جمشید شوید. در صورت نیاز به ایمیل info@poosheshbtj.com درخواست خود را ارسال نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سوالات خود را مطرح کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید