پوشش بام تخت جمشید

کاربرد تخته OSB: تخته او اس بی تخته ای کم چگالی، ساخته شده از انواع تخته های فیبری می باشد که از خرده چوب و خاک اره چوب ها که به صورت فشرده در آمده اند، ساخته شده است. البته تخته چوب هایی هم وجود دارند که به صورت محصولات دوست دار محیط زیست، از چوب نیشکر ساخته شده اند. زمانی که این مواد به صورت فشرده در می آید در واقع تخته OSB تولید می شود. تخته او اس بی محصول گرانی نبوده و از این رو مناسب برای صنایع مختلف می باشد. همچنین آسانی کار با تخته او اس بی از دیگر مزیت های این تخته چوبی به حساب می آید.


کاربرد تخته OSB | سقف شیروانی شینگل | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

مشخصات تخته های او اس بی

در روند ساخت تخته او اس بی  عموما از چوب های درخت هایی که برگ سوزنی دارند استفاده می شود. انواع کاج نیز برگ های سوزنی دارند .این چوب ها به جهت رنگ روشن و همچنین اران بودن این دسته از چوب ها به دلیل وفوردر آن خطه ، از آن استفاده می شود. چسب پذیری این دسته از چسب ها بسیارعالی اند که در زمان تولید و انوجاج کمتر ( به دلیل خواص فیزیکی این چوب ) کاربرد این دسته از چوب را دو چندان کرده است.در چسب این اوراق از رزین هایی استفاده شده است که با انواعی از پارافین و ترکیب های شیمیایی ترکیب شده استفاده می شود.چوب مقاوم در برابر رطوبت یا تخته او اس بی  دارای استاندارد های جهانی هستند

کاربری تخته او اس بی

تخته های OSB کاربردهای گسترده ای در صنایع دارد که می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

در صنعت ساختمان؛ سقف، بام، کف و دیوارها

پوشش دیوار: استحکام عالی و قابل نصب بر روی سطوح کلیه دیوارها با امکان اجرای انواع نما بر روی آن

پوشش سقف آخر (بام): عایق صوت و استحکام کافی برای اجرای بتن سبک، بار برف و بار ناشی از باد

پوشش سقف: محکم، سخت و مقاوم در برابر ضربه و مناسب برای سقف در سازه های LSF

زیرسازی: OSB یک بستر یکنواخت و محکم را برای نصب سرامیک، پارکت و پوشش کف ها فراهم می کند.

مبلمان: OSB به صورت گسترده در صنعت مبلمان کاربرد دارد.

جعبه هاي بسته بندي ماشین آلات

سایر کاربردهای ورق OSB:

ساخت سازه باربر در مبلمان، مغزی درب

غرفه سازی و غرفه آرایی

ساخت بیلبوردهای تبلیغاتی

بسته بندی، پالت سازی و ساخت کانتینرهای حمل با شرایط خاص سامان دهی انبارها

ساخت پانل ها، برای طبقات و نیز دیوار ها و همچنین ستون ها برای ساخت ساختمان

ساختن عناصر داخلی ساختمان نظیر دیوار و پنل های سقف

استفاده به عنوان دکوراسیون منازل، ساختن و یا بازسازی خانه های از پیش ساخته چوبی

پوشاندن زیر بام

صنایع خودرو سازی

استفاده از تخته OSB در اثاثیه و مبلمان

احتمالا در هنگام خرید کمد و یا اثاثیه منزل، در حال خرید محصولات تولید شده با تخته OSB هستید. دلیل تولید اثاثیه با تخته چوب او اس بی این است که این تخته ارزان است و همچنین کار کردن با این تخته نیز آسان می باشد. اسباب و اثاثیه ای که از نظر هزینه تولیدشان به صرفه نیست می توانند با استفاده از تخته او اس بی و خورده چوب های طبیعی به صرفه در آیند. لذا از تخته OSB در صنایع مختلف بهره های فراوان برده می شود.

کاربرد تخته OSB | سقف شیروانی شینگل | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

ساخت کابینت با تخته او اس بی

در هنگام تعویض کابینت و یا سفارش کابینت برای خانه جدید،اولین موردی که مد نظر قرار خواهید داد هزینه تهیه کابینت ها خواهد بود. کابینت ها به صورت معمول بسیار گران هستند مخصوصا کابینت هایی که به صورت اختصاصی برای شما طراحی گردند. بهترین راه برای حل این مشکل این است که از تخته چوب OSB با روکش طرح چوب یا سایر روکش ها استفاده نمائید. که این امر منجر به ارائه کابینت ها با قیمت مناسب و کیفیت خوب در بازار خواهد شد.

کاربرد تخته OSB | سقف شیروانی شینگل | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

تزئین خانه با استفاده از تخته OSB

در خانه قسمت های زیادی وجود دارد که می تواند با استفاده از قطعات تخته او اس بی زینت داده شوند. بیشترین قسمت هایی که مناسب برای بکار گیری قطعات چوبی هستند، اطراف پنجره ها، درها، کف زمین و سقف می باشد. کار کردن با تخته OSB بسیار آسان بوده و به راحتی قابل رنگ آمیزی می باشد.

کاربرد تخته OSB | سقف شیروانی شینگل | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

استفاده از تخته OSB در کف

تخته او اس بی نمی تواند به عنوان پوشش اصلی کف ساختمان بکار روند ولی می توانند به عنوان یک کاور و پوشش سخت چوبی بر روی پوشش اصلی کف بکار رود.

کاربرد تخته OSB | سقف شیروانی شینگل | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

استفاده از تخته OSB در سقف

تخته او اس بی، در اندازه ها و قطرهای مختلف موجود می باشد که می تواند جهت کاربردهای مختلف در سقف خانه مورد استفاده قرار گیرند. صفحات نازک تخته او اس بی در بیشتر مواقع جهت پوشش سقف مورد استفاده واقع می گردد. بعد از اینکه تخته او اس بی بر روی تیرک های چوبی نصب گردیدند، حال می توان پوشش اصلی سقف شیبدار که به طور معمول شینگل می باشد را بر روی تخته او اس بی نصب نمود. این مدل پوشش سقف شیبدار برای سازه هایی مناسب می باشند که دارای سقفی با شیب کم هستند. شینگل سقفی به راحتی بر روی این تخته چوب ها میخ می گردد.

کاربرد تخته OSB | سقف شیروانی شینگل | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

استفاده از تخته OSB به عتوان عایق

به دلیل مقاومت بالای تخته او اس بی، این محصول در بعضی مواقع جهت افزایش عایق بندی داخلی ساختمان بکار گرفته می شوند. تخته او اس بی محصول بسیار مطلوب جهت کاهش هدررفت گرمای داخلی خانه و به حداقل رساندن میزان رطوبت داخلی ساختمان می باشد.

کاربرد تخته OSB | سقف شیروانی شینگل | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

استفاده از تخته OSB به عتوان عایق صدا

با استفاده از تخته او اس بی در دیوارپوش و کف پوش خانه خود، از ورود صداهای بیرونی به داخل خانه جلوگیری کنید. تخته او اس بی صداها را در خود جذب می کند به همین خاطر می باشد که دیوارها و کف استودیو های ضبط صدا، موسیقی و حتی محل برگزاری کنسرت ها را با چوب او اس بی می پوشانند.

کاربرد تخته OSB | سقف شیروانی شینگل | تخت جمشید - پوشش بام تخت جمشید

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق PVC بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار پی وی سی (ورق PVC)، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه کینگستون (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق PVC با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در ارتباط با اجرای سقف شیروانی با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 34005035-026 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.

 

 

Rate this post

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *