پوشش بام تخت جمشید

سقف سوله قوسی ارزان: پیش از هرچیز بهتر است اشاره کنیم که سقف سوله به شکل قوسی یا به گونه ای شیبدار ارائه می شود و کارکردهای متفاوتی نیز دارد. از سقف سوله در ساخت سازه های کارگاهی، مرغداری ها، گاوداری ها، آشیانه هواپیما، سالن های سرپوشیده ورزشی و… بهره می برند. در حقیقت این گونه از سقف ها برای سازه هایی که پیش تر به آن ها اشاره کردیم به عنوان رکن مهم و اساسی به حساب می آیند. مجموعه تخت جمشید در ساخت، عرضه و نصب سقف سوله قوسی ارزان قیمت ید طولایی دارد. در این مقاله ما قصد داریم به سقف سوله قوسی شکل بپردازیم.

سقف سوله قوسی ارزان | سقف شیروانی مدرن | تخت جمشید

پیش از هرچیز بهتر است به نعریف جامع و مانعی در مورد سقف دست پیدا کنیم. این گونه از سقف ها در دو حالت به کاربر ارائه می شوند:

فرض اول اینگونه است که تمام سازه ما در قامت یک سازه قوسی از پیش تولید می شود و هیج

ستون فلزی در آن به کار نرفته است؛ در واقع سقف و همینطور ستون به صورت یکپارچه در این سازه وجود دارند.

فرض دوم اما می توان از خرپا یا همینطور تیرورق در قامت ستون فلزی استفاده کرد و این تنها سقف است که به شکل قوسی در محل احداث می شود در عرف رایج هم به اینگونه از سازه هااین سازه می گویند.

همین ابتدای بحث بهتر است که تکلیف خود را مشخص کنیم و

بگوییم که هنگامی که از سقف سوله قوسی حرف می زنیم در اغلب

مواقع منظور ما سوله UBM است. این سوله از ورق هایی کا جنس

آن ها گالوانیزه نورد شده است تولید و ساخته می شوند. بدین گونه

انواع پوشش سقف سوله | سقف شیروانی مدرن | تخت جمشید

که بعد از ارزیابی های صورت گرفته، ورق های گالوانیزه به لوکیشن

 

موردنظر می رسد و بعد از ان به واسطه دستگاه به خصوصی ورق هایی

در قوس های مشخص اماده تولید می شوند. در ادامه نیز باید عنوان کرد که

سوله های یو بی ام برای بار اول در آمریکا تولید و عرضه شدند. به همین خاطر گاه به این محصول سوله آمریکایی هم می گویند.

محاسن سقف سوله قوسی ارزان

حسن مهم و مبنایی سقف سوله قوسی ارزان قیمت را باید در زیبایی ظاهری آن جست و جو کرد. این پوشش سقفی در مقایسه با دیگر سقف های شیبدار تنوع بیشتری دارد، البته در این بین بهتر است به هزینه زیاد اینگونه از پوشش های سقفی نیز اشاره داشت. تولید این سازه به خاطر دورریز زیاد فولاد قیمت بالاتری دارد و هزینه های بیشتری را به کاربر تحمیل می کند. البته این نکته را نیز اگر در خاطر خود حفظ کنیم ضرری نمی بینیم و ان این است که اگر سقف سوله قوسی به شکل شیوه اسکلت قوسی تولید شود کاربر در هزینه هایش بسیار صرفه جویی خواهد داشت زیرا در این شکل است که قادر خواهد بود از جنس ساندویچ پانل یا حتی گالوانیزه باشد. معمولا در طراحی از پوشش روشن استفاده می کنند تا یک نورگیر بسیار مناسب در درون سازه به وجود بیاید. یکی از مواردی که ما از پوشش های روشن در تولید این سازه قوسی بهره می بریم در ساخت محیط گلخانه و پرورش گل و گیاه است. در ادامه نیز باید عنوان کنیم که می شود سازه های خرپایی و سوله سنگین را با ترکیب و ممزوج کرد. شاید در نگاه اول سوله های قوسی که از مدل UBM هستند ضعیف به چشم بیایند ولی بهتر است بدانیم که این سازه ها در مقابل زلزله تا حدود بسیار زیادی از خود مقاومت نشان می دهند.

به جهت مطالعه مقاله سقف شیروانی مدرن کلیک کنید.

اجرای سقف سوله قوسی ارزان

اجرای سقف سوله قوسی ارزان همچون سقف سوله شیبدار باید به دست یک نصاب متخصص صورت بگیرد. هنگامی که ما در تولید سقف سوله قوسی شکل در نواحی مرطوب از گالوانیزه استفاده می کنیم رطوبت و همینطور آلودگی را از محیط سلب می کنیم . این نکته ای نیست که بتوان به سادگی از قبل آن عبور کرد. ما در مجموعه تخت جمشید البته حساب ویژه ای روی ورق های یو پی وی سی باز کرده ایم و عمده محصولات خود را با این متریال پوشش می دهیم. همین اتفاق موجب شده تا ما به عنوان یک انتخاب برتر در زمینه تولید پوشش های سقفی به حساب بیاییم.

5/5 - (1 امتیاز)

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *