پوشش بام تخت جمشید

مقاومت سقف شیبدار در برابر آتش: سازه ‌های ساخته ‌شده با سقف شیبدار در حال حاضر سازه های پرطرف‌داری هستند که به واسطه استحکام مناسب و قیمت مقرون ‌به‌ صرفه، طرف‌داران زیادی دارند. پوشش ‌هایی که به ‌عنوان سقف سازه شناخته می‌شوند، بسیار متنوع هستند و می‌توانند برای ساخت سازه ‌های گوناگون به برطرف کردن نیاز سازندگان بپردازند. در ادامه قصد داریم برای شما در رابطه با پوشش سقف شیبدار مقاوم در برابر آتش صحبت کنیم و به شما بگوییم که چرا استفاده از محصولات مقاوم در برابر آتش به‌ عنوان سقف در سازه هایی مثل ویلاها، سوله‌ ها و سقف ‌های صنعتی، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

مقاومت سقف شیبدار در برابر آتش | شینگل | تخت جمشید

مقاومت سقف شیبدار در برابر آتش

پوشش سقف شیبدار مقاوم در برابر آتش

در حال ‌حاضر از محصولات گوناگونی به‌ عنوان پوشش سقف شیبدار بهره گرفته می‌شود. زیرسازی سقف‌ شیبدار با توجه به سلیقه سازنده و بودجه‌ی موجود متغیر است. برای مثال، یک سازنده ممکن است که علاقه‌مند باشد تا از انواع متفاوت عایق‌ ها بهره ببرد تا بتواند آرامش و آسایش بیشتری را تجربه کند. سازنده‌ای دیگر ممکن است که به واسطه کمبود بودجه یا دلایل دیگر، عایق ها را حذف کند و به‌ تنها به دنبال استفاده از پوشش روی سقف شیبدار باشد. درست است که عایق ‌ها می‌توانند به ‌صورت اختیاری مورد استفاده قرار بگیرند، اما پوشش ‌های اصلی بر روی سقف شیبدار جزو آن دسته از محصولاتی هستند که در تمامی سازه ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شما تنها می‌توانید با توجه به سلیقه، کارکرد و همچنین بودجه‌ای که در دست دارید، از میان پوشش ‌های موجود، گزینه مورد نیاز خودتان انتخاب کنید. یک نوع پرطرف‌دار و پر استفاده از انواع متفاوت پوشش‌ های اصلی سقف شیب‌دار، پوشش ‌های مقاوم در برابر آتش می‌باشند. پوشش ‌های مقاوم در برابر آتش همان ‌طور که از نامشان پیداست، در صورت حرارت دیدن ویژگی ‌های مقاومتی خود را از دست نمی‌دهند و باعث تخریب سازه نمی‌شوند. از ویژگی‌ های اصلی پوشش سقف شیبدار مقاوم در برابر آتش، ما میتوانیم به شعله‌ور نشدن سریع و عدم تخریب آسان اشاره کنیم. شاید این موضوع در دید اول زیاد مهم به ‌نظر نیاید، اما هنگامی ‌که حفظ جان افراد به میان می‌آید، پوشش ‌های مقاوم در برابر آتش می‌توانند زمان کافی برای فرار افراد داخل ساختمان را فراهم سازند.

مقاومت سقف شیبدار در برابر آتش

لزوم استفاده از پوشش سقف شیبدار مقاوم در برابر آتش

همه شما دلیل اصلی که ممکن است افراد را قانع کند که به استفاده از پوشش سقف شیبدار مقاوم در برابر آتش بپردازند را می‌دانید. حفظ جان افراد، مهم‌ترین عاملی است که می‌تواند به‌ عنوان دلیل اصلی استفاده از پوشش سقف‌ های شیبدار مقاوم در برابر آتش شناخته شود. علاوه ‌بر این موضوع، وارد شدن کمترین میزان آسیب‌ها به سازه نیز جزو فاکتورهای تاثیرگذار در این زمینه است. به‌ هر حال به واسطه شرایط اقتصادی، بازسازی یک سازه، بسیار مقرون‌ به ‌صرفه‌تر است ساخت صفر تا صد آن می‌باشد. همین موضوع کافی است تا شما قانع شوید به ‌جای استفاده از محصولات عادی، از محصولات مقاوم در برابر آتش استفاده کنید تا شانس بروز مشکلات گوناگون را تا حد بسیار زیادی پایین بیاورید. فاکتور مهم دیگری که در این زمینه توجه به آن مهم می‌باشد، عدم آسیب رسیدن به تجهیزات درون ساختمان است.

فرقی نمی‌کند که شما برای سقف ویلا می خواهید از سقف شیبدار بهره ببرید، یا میخواهید از این سقف ها برای انواع سقف صنعتی مخصوصا در سقف سوله‌ استفاده کنید. درون هر سازه، ابزار ها و اشیاء گران‌ قیمت و با ارزشی وجود دارند که عدم آسیب رسیدن به آن ‌ها همواره به‌ عنوان یک فاکتور مهم شناخته می‌شود. این عامل مهم در سوله‌ ها و مراکز صنعتی، بیش ‌از پیش خودنمایی می‌کند. در مراکز صنعتی و کارخانه ها، معمولا دستگاه‌ ها و تجهیزات بسیار گران‌ قیمت و پیچیده‌ای وجود دارند. قاعدتا آسیب رسیدن به هر کدام از آن‌ ها، می‌تواند مشکلات بی‌شماری را به وجود بیاورد. در کنار حفظ پایداری ساختمان و جان افرادی که درون یک سازه در حال فعالیت هستند، جلوگیری از آسیب رسیدن به تجهیزات درون ساختمان نیز می‌تواند شما را قانع کند تا از پوشش سقف شیبدار مقاوم در برابر آتش بهره ببرید.

انواع پوشش مقاوم در برابر آتش

 در حال ‌حاضر انواع گوناگون و متفاوتی از پوشش ‌های سقف شیبدار در بازار وجود دارند که هر کدام از آن‌ ها ویژگی ‌های خاص خودشان را دارند. پوشش سقف یو پی وی سی یکی از پوشش های مقاوم در برابر آتش است که در بسیاری از سازه های صنعتی و سوله ها استفاده می شود. پوشش پلی کربنات، نیز به‌ عنوان پوشش سقف شیبدار مقاوم در برابر آتش شناخته می‌شود که ویژگی دیگر آن شفاف بودن و قابلیت عبور دادن نور است. پوشش دیگری که می‌تواند به ‌عنوان یک پوشش مقاوم در برابر آتش شناخته شود، پوشش‌ سفالی ترکیبی با خاک رس می‌باشد.

به ‌طور کلی، محصولات گوناگون و متنوعی وجود که می‌توانند با عنوان پوشش سقف شیبدار مقاوم در برابر آتش مورد استفاده قرار بگیرند و نیاز شما را برطرف سازند. این شما هستید که باید با توجه به موارد گوناگون از میان محصولات موجود گزینه مورد پسند خودتان انتخاب کنید. معمولاً با توجه به نوع سازه و سطح سقف شیبدار، تعیین می‌شود که استفاده از کدام پوشش سقف شیبدار و مقاوم در برابر آتش عاقلانه تر است. پس سعی کنید که حتماً قبل ‌از انتخاب محصول مورد نظر با یک فرد متخصص در این زمینه صحبت کنید تا بتوانید از میان گزینه ‌های موجود، بهترین و باکیفیت‌ترین آن‌ ها را تهیه نمایید.

مقاومت سقف شیبدار در برابر آتش

جمع‌بندی

به ‌طور کلی محصولات تولید شده با عنوان پوشش سقف شیبدار درصد خاصی از مقاومت در برابر المان ‌های گوناگون از جمله آتش را دارند. با توجه به حساسیت سازه مورد نظر، این شما هستید که باید تعیین کنید از کدام نوع پوشش با چه ویژگی ‌هایی بهره ببرید. به این نکته دقت داشته باشید که به‌ هر حال پوشش سقف شیبدار مقاوم در برابر آتش آپشن مثبتی است که می‌تواند به شما کمک کند با خیال راحت‌تر از سازه‌ای که ساخته‌اید بهره‌برداری کنید. پس سعی کنید که در صورت امکان، حتماً به‌ جای استفاده از پوشش های معمولی محصولاتی را انتخاب کنید که به‌ خوبی در برابر آتش مقاوم هستند.

​گروه صنعتی و تجاری تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق پی وی سی بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار یو پی وی سی ، نمایندگی رسمی شینگل ترک (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق پی وی سی با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در زمینه اجرای سقف شیبدار با متخصصان ما با شماره 44201191-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 34005035-026 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید

5/5 - (1 امتیاز)

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *