پوشش بام تخت جمشید

سقف شیبدار مناسب برای انبار: یکی از اصلی ترین قسمت های یک ساختمان سقف آن است. در واقع سقف باعث می گردد تا ساختمان شما در برابر عواملی مانند سرما، گرما، باد، باران، برف و… محافظت گردد. انبارها یکی از مهم ترین ساختمان ها هستند و وجود سقف مطمئن، منجر به حفاظت و ایمنی کالاها و کارگرانی که در آن مکان مشغول کار هستند خواهد شد.

بهتر است بدانید طراحی و ساخت سقف در انبار به عنوان یکی از اصلی ترین کارها مطرح می شود و نیاز به دقت و زمان بسیار زیادی خواهد داشت. برای بیشتر انبارها از سقف شیبدار استفاده می شود، زیرا در  این ساختمان‌ ها هیچ گونه ستون میانی وجود نخواهد داشت و بنا دارای دهانه عریضی خواهد بود. بنابراین در اکثر انبارها از این سقف ها که دارای طراحی مناسب هستند استفاده می شود. ضمن این که سقف شیبدار دارای دوام بیشتری خواهد بود. بنابراین می توان گفت، بهترین سقف برای انبار، سقف شیبدار می باشد.

به کارگیری ورق PVC طرح ذوزنقه سفید

سقف شیبدار مناسب برای انبار | سقف مدرن | تخت جمشید

به طور کلی می ‌توان گفت در طراحی انبارها باید چند نکته و اصول رعایت گردد تا مقاومت و استحکام آن ها افزایش پیدا کند. انتخاب سقف شیبدار برای انبارها می تواند موجب افزایش مقاومت آن ها گردد، علاوه بر آن نسبت به سقف صاف و مسطح نیاز به مراقبت کمتری خواهد داشت. اما مشخص کردن درصد در شیب یکی از مهم ترین مراحل طراحی می باشد. جالب است بدانید که درصد شیب با توجه به شرایط اقلیمی و مناطق مختلف متفاوت خواهد بود. به طور کلی درصد شیب سقف سوله با توجه به موقعیت جغرافیایی و عرض دهانه سوله مشخص خواهد شد. از جمله عوامل دیگری که برای انتخاب سقف صنعتی ضروری می باشد می توان به میزان رطوبت، جهت ورزش باد، شدت گرما، شدت سرما، نوع کاربری و… اشاره نمود.

مشاوره و سفارش سقف صنعتی و سوله

برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی و سفارش آن با ما تماس حاصل فرمایید:

تعیین شیب مناسب سقف انبار

میزان شیب سقف با توجه به موقعیت جغرافیایی

همان طور که گفته شد یکی از عوامل تعیین کننده شیب سقف برای انبار ناحیه جغرافیایی خواهد بود. به همین دلیل است که بهترین شیب برای سقف شیبدار در نواحی شمالی کشور ۲۰ تا ۳۵ درصد و یا بیشتر در نظر گرفته می شود. در واقع شیب سقف شیبدار در مناطق شمالی کشور به دلیل این که میزان بارش برف و باران زیاد است، ۲۵ درجه به بالا استفاده می گردد. به طور کلی می ‌توان گفت افزایش شیب سقف انبار علاوه بر آن که موجب می گردد تا سازه ها تحمل بالایی در برابر برف و باران را داشته باشند باعث خواهند شد تا انتقال برف و باران به راحت ترین شکل ممکن انجام گردد. همچنین این شیب کمک می کند تا وزن سازه نیز کمتر گردد.

سقف شیروانی برای نواحی مرکزی کشور با نواحی شمالی متفاوت خواهد بود. زیرا در این مناطق میزان بارش کمتر می باشد. معمولا در این نواحی انبارها با سقفی که دارای ۱۵ تا ۲۰ درصد شیب است ساخته می شوند. توجه داشته باشید در بعضی موارد مانند دامداری ‌های صنعتی ممکن است شیب سقف بیشتر باشد و تا ۳۰ درصد افزایش پیدا کند. این کار را به دلیل کاهش وزن سازه و همچنین ایجاد تهویه مناسب انجام خواهد شد.

در نواحی جنوبی کشور بارش باران و برف بسیار کم خواهد بود به همین دلیل شیب سقف انبار تا ۱۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد. اما در این مناطق باید حتماً به باران های فصلی نیز توجه شود. پس به منظور انتقال راحت تر آب این باران ها از سقف شیبدار استاندارد که ۲۰ درصد است استفاده می گردد.

میزان شیب سقف با توجه به عرض دهانه

طبق استانداردهای تعیین شده میزان شیب سقف در انبارها بین ۱۰ تا ۳۰ درصد خواهد بود. این درصد با توجه به عواملی مانند میزان عرض دهانه انبار مشخص می شود. در واقع می توان گفت شیب سقف و عرض دهانه انبار رابطه معکوس دارند. یعنی هر چقدر که میزان عرض دهانه انبار کاهش پیدا کند در مقابل میزان شیب سقف افزایش پیدا خواهد کرد. به همین دلیل است در انبارهایی که دارای دهانه کوچک هستند سقف شیبدار ۲۰ درصد به کار برده خواهد شد.

همچنین در انبارهایی که دهانه آن ها بزرگ تر است میزان شیب به مراتب کاهش پیدا می‌ کند. مثلا می توان گفت در انبارهایی که دارای عرض دهانه ۴۰ متر هستند از سقف شیبدار ۱۰ درصد استفاده خواهد شد. پس بهتر است به این نکته مهم در مورد رابطه درصد شیب و عرض دهانه در هنگام طراحی و اجرای انبار دقت نمایید. زیرا این موضوع می ‌تواند موجب افزایش استقامت سازه و همچنین افزایش تحمل بار گردد. در نتیجه از بروز اتفاقات بعدی جلوگیری می نمایند.

به کارگیری ورق PVC طرح ذوزنقه سفید

پوشش سقف شیبدار انبار

معمولاً برای پوشش سقف شیبدار انبار ها از متریال متفاوتی استفاده خواهد شد. در واقع این متریال با توجه به نوع کاربری انبار و همچنین منطقه جغرافیایی متفاوت خواهند بود. اما به طور کلی برای پوشش قسمت بیرونی سازه می توان از ساندویچ پانل، کرکره و ذوزنقه، ورق های گالوانیزه و رنگی، پلی کربنات استفاده نمود.

محصولی که به تازگی معرفی شده و در ایران به تولید انبوه رسیده است پی وی سی می باشد. ورق UPVC (آندوپلاس) قابل استفاده در انواع سوله، انبار و … و همچنین برای سقف ویلا می باشد. ورق PVC BTJ با طرح های مختلف و متنوع قابل ارائه در متراژ مورد نظر شما می باشد. از ورق PVC علاوه بر سقف در دیوارهای سوله نیز استفاده می شود. کیفیت بالای این محصول، آن را به بهترین پوشش برای سقف انبار تبدیل کرده است.

در این مطلب اطلاعاتی در مورد انبارها و سقف آن ها ارائه شد. در واقع انبار ها را از جمله ساختمان هایی مهم می‌دانند که دارای سقف شیبدار هستند. طراحی و اجرای سقف شیبدار در انبارها می تواند باعث ایجاد سازه ‌ای محکم و مقاوم گردد. البته در هنگام طراحی آن باید به عواملی مانند درصد شیب توجه گردد. درصد شیب نیز با توجه به مواردی همچون ناحیه جغرافیایی که سازه در آن ساخته می‌ شود و همچنین عرض دهانه آن تعیین خواهد شد. در واقع برای مناطق پر بارش و همچنین سازه هایی که دارای دهانه کوچک تر هستند میزان شیب بیشتر خواهد بود و در مناطقی که میزان بارش کم است و یا سازه هایی که دارای دهانه بزرگ تر هستند از درصد شیب کمتری استفاده می شود.

شرکت پوشش بام تخت جمشید در زمینه بازرگانی و تولید پوشش سقف شیبدار فعالیت می کند. متخصصین این مجموعه می توانند سقف شیبدار محل مورد نظر شما اعم از سقف ویلا، آلاچیق و سقف سوله شما را با بهترین مواد و با کیفیت بالا پیاده سازی کنند. این مجموعه تولیدکننده پوشش سقف شیبدار و تولیدکننده ورق PVC بوده و علاوه بر ارائه سقف شیبدار پی وی سی (ورق PVC)، نمایندگی رسمی شینگل (BTM)، تخته OSB ،آندوویلا، ورق سنگریزه کینگستون (تاپ تایل) و … را دارا می باشد. این مجموعه با تولید ورق PVC با طرح آندوویلا، امکان بهره بردن از زیبایی این طرح را با رفع مشکلات آن ایجاد کرده است. همچنین با فراهم سازی امکان به کارگیری شینگل فلکسی BTM ترکیه که تنها برای استفاده اروپا در نظر گرفته شده بود، زیبایی و کیفیت اروپایی را برای ایرانیان به ارمغان آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما با شماره 44201192-026 یا برای اطلاع از قیمت سقف شیروانی یا ارتباط با بخش فروش با شماره 09121790195، 02634005035 به صورت تلفنی یا در واتس اپ در تماس باشید.

Rate this post

سقف شیروانی یک طرفه

سقف های شیروانی شیبدار باتوجه به احتیاج شما می توانند به انواع گوناگونی تقسیم شوند.

بر این اساس قادر خواهید بود تا شکل و نوع سقف خود را به درستی برگزینید. این واقعیت را نیز باید پذیرفت که همه سقف های شیروانی شکل لزوما به صورت قرینه شده نیستند،

بلکه برخی می توانند فقط در یک سمت خود دارای شیب باشند. سقف های شیروانی یک طرفه برای نواحی ای مناسبند که شدت وزش باد در آنجا زیاد گزارش نشده است.

این در صورتی است که سقف های شیروانی یک طرفه عموما برای مناطقی که باد در آن با شدت ادامه دارد اصلا توصیه نمی شود. نصب این محصول در محل بسیار آسان است و در تولید خود از مصالح نه چندان زیادی بهره می برند. در تولید سقف های شیروانی یک طرفه اگر شیب زیاد باشد طبیعی است که باران و برف خیلی کمتری بر روی آن قرار خواهد گرفت و این هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های استفاده از سقف های شیروانی یک طرفه محسوب می شود.

سقف شیروانی یک طرفه

کاربرد سقف شیروانی یک طرفه

اگر زیبایی هم چیزی است که نمی توانید از آن به سادگی بگذرید ما به شما توصیه می کنیم که از سقف های شیروانی یک طرفه بهره ببرید، زیرا این سقف ها طوری طراحی شده اند که جلوه بی نظیری به محیط می بخشند.

در صورتیکه شما شیفته معماری های قدیمی تر هستید این سقف ها می توانند حس گذشته را برای تان به ارمغان بیاورند.

این حرف مسئله را نیز بهتر است درک کنید که شما می توانید از سقف های شیروانی یک طرفه در قسمت های گوناگون خانه خود استفاده کنید.

برای مثال بخش گاراژ منزل می تواند سقف موردنیاز خود را داشته باشد. برای نصب و اجرای سقف شیروانی در ابتدا ارزیابی اندازه و همچنین علامت گذاری های واضح می تواند کارساز به نظر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *